Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, 1 na 100 Lite APA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Kormoran, 1 na 100 Lite APA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • GreenFox
    Senior
    • 12-2013
    • 273

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Żółty, piwo mętne, jak na styl chyba jest ok, ale ogólnie to przypomina trochę żółtą kałużę [4]
    Piana: Tworzy się wysoka i drobnopęcherzykowa, długo się utrzymuje, ładnie osiada na ściankach - na standardowym piwie taka piana byłaby uznana za bardzo ładną, na bezalkoholowym to jakiś ewenement [5]
    Zapach: Całkiem przyjemny i intensywny zapach cytrusów, trawy cytrynowej, limonki, aromaty zbożowe, po zamieszaniu pojawia się jednak dość nieprzyjemna siarka, za to niestety minus. [3.5]
    Smak: Ten trunek pokazuje chyba maksimum możliwości smakowych jakie da się wykręcić z piwa o tak niskim poziomie ekstraktu/alkoholu. Wyczuwalna jest zbożowa pełnia, piwo ma dość gładką strukturę, na pewno nie jest wodniste, słodowość jest ładnie kontrowana wyraźną i zdecydowaną cytrusową goryczką. Całość uzupełniona jest przyjemnymi posmakami chmielowymi - ziołowością oraz cytrusami - piwo smakuje trochę jak Kłos Wielozbożowy, trochę jak Rosanke. [4.5]
    Wysycenie: Na średnim poziomie, idealnie pasuje do tekstury piwa [5]
    Opakowanie: Dość charakterystyczne, przyciąga wzrok, opis w miarę standardowy, prawie pełny skład [4.5]
    Uwagi: Piwo oceniałem jako bezalkoholowe i porównywałem z innymi dostępnymi w tym segmencie - w zasadzie dowolne bije na głowę - nie ma w nim słodyczy podpiwka, nie ma pustki - jest świetnym sesyjnym piwem, które można pić kiedy w perspektywie jest prowadzenie samochodu - gratulacje dla Kormorana za wypełnienie tej niszy rynkowej!

    Moja ocena: [4.2]

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Mętne, opalizujący, żółto-pomarańczowy. [4]
      Piana: Stosunkowo obfita, kremowa, średnie pęcherzyki, dość trwała, ładnie zdobi szkło. [4.5]
      Zapach: Wyraźny powiew cytrusów po otwarciu butelki i przelaniu do szkła, żytni słód, przyjemny aromat. [4]
      Smak: W smaku podobne, wyraźne cytrusy i żytnia słodowość, trochę zbożowości, zdecydowanie wytrawne, średnia goryczka cytrusowo-ziołowa, gładkie, dość dużo ciała jak na 6,5° plato, co zapewne jest zasługą żyta. [4.5]
      Wysycenie: Trochę ponad średnie - pasuje idealnie. [5]
      Opakowanie: Może nie jest najciekawsze, ale przyciąga wzrok, firmowy kapselek i pełny skład. [4]
      Uwagi: Smaczne piwo, lekkie, ale nie wodniste, zaskakuje intensywnością smaku jak na swoje parametry. Jak dla mnie dobry sposób na schłodzenie w upale, bez upijania się.
      Tak jak napisał GreenFox - bezkonkurencyjne w segmencie piw bez/nisko-alkoholowych. Warka 18.08.2016/A19.

      Moja ocena: [4.3]

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztynowy, bardzo mętne. [3.5]
        Piana: Dosyć trwała i wysoka, pęcherzyki średnie. [4]
        Zapach: Wyraźne cytrusy, lekkie zboże, a w tle odrobinę żywicy. [4.5]
        Smak: Dziwnie treściwe jak na te parametry, ale jednak wytrawne i nie wodniste. Goryczka nawet spora, grejpfrutowa, lekko żywiczna. W trakcie picia pojawia się charakterystyczne dla Kormorana zboże. [4.5]
        Wysycenie: Średnie. [3.5]
        Opakowanie: Bardzo podoba mi się etykieta. Kunszt i klasa! [5]
        Uwagi: Czekałem na to piwo już jakiś czas, nie spodziewałem się czegoś wielkiego, a tu takie pozytywne zaskoczenie...
        Cena w Ełku to 4 złote, raczej nie zachęci lokalnych pijaczków do kupna za 1% alkoholu, ale ja będę częstym konsumentem.
        Warka 18.08.2016.

        Moja ocena: [4.375]

        Comment

        • yassmen
          Senior
          • 11-2012
          • 288

          #5
          Strasznie się napaliłem na to piwo. Okazało się, że za bardzo. Nie wiem, czy znów trafiłem na felerny egzemplarz, w każdym razie kwas. Kwas, a w tle zbożowe akcenty i korpolagerowe smaczki.
          Marzył mi się Henry Jagger, a dostałem zubożoną wersję Świeżego, czy innego Rześkiego. Trochę nie fair...

          Comment

          • wschodpoludnie
            Junior
            • 10-2014
            • 27

            #6
            Kolejny genialny pomysł Kormorana. Smakuje jak dobra APA sh citra, może trochę bardziej kwaskowa. Goryczka średnia- idealne na upały. Jak zwykle Kormoran krok przed kraftem :P

            Comment

            • Kazimierz_W
              Senior
              • 05-2009
              • 689

              #7
              Mi piwo bardzo przypadło do gustu. Już od lat warzę swoje Harcerskie, tu fajna wariacja na temat tego "stylu". Inny zasyp, ale idea ta sama. W mocno imprezową majówkę poszło chyba z 10. Brawo Kormoran!
              Last edited by Kazimierz_W; 31-05-2016, 21:51.
              Browar Bociana smaczny od rana
              Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

              http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626

              Comment

              • yaro74
                PremiumUżytkownik
                • 09-2012
                • 2089

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: żółty, mętny. [4]
                Piana: wysoka, gęsta, drobno pęcherzykowa, dość trwała, zostawia ślady na szkle. [4.5]
                Zapach: intensywny, przyjemny, cytrusowy, słodowy. [4]
                Smak: cytrusy, grejpfrut, zbożowość i żywica. Średnio mocna, krótka i przyjemna goryczka. Piwo jest lekkie, nie wodniste, orzeźwiające i bardzo smaczne. [4.5]
                Wysycenie: średnie. [5]
                Opakowanie: prosta, niezła etykieta, taki sobie kapsel, podany pełny skład. [4]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.3]

                Comment

                • Rogerson
                  Senior
                  • 08-2012
                  • 421

                  #9
                  Pomysł świetny, wykonanie w sumie też, niestety jest jedno "ale" - trzeba lubić Citre.

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4312

                    #10
                    Też uważam, że dziwnie treściwe, jak na ekstrakt. Można byłoby wręcz wzorcowo używać tego piwa do oszukiwania, że pije się "normalne". Ten 1 procent alko, to na polskim rynku rzadkie. Bardzo pożyteczna inicjatywa.

                    Comment

                    • kaczka116
                      Senior
                      • 10-2015
                      • 1350

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Zolte, metne [4]
                      Piana: Drobnopecherzykowa, dosc dlugo utrzymuje sie [4]
                      Zapach: Cytrusy, gdzies zyto, zboze [4.5]
                      Smak: Cytrusy od Citry, troche trawiaste od Lubelskiego, Marynki i Sybilli. Dosc geste od zyta i lekko pszeniczne. Bardzo smaczna APA zytnia. Goryczka delikatna, nie zalegajaca przypominajaca troche Witbierowa. [4.5]
                      Wysycenie: Odpowiednie, nie za wysokie [4]
                      Opakowanie: Na poczatku bylem sceptycznie nastawiony na ta etykiete, ale jak kupilem butelke to mi sie ta koncepcja spodobala. Bardzo lubie ten image Kormorana i dosc dokladny sklad. Jeszcze jakby byl dedykowany kapsel to by bylo na prawde super. [4]
                      Uwagi: I tym piwem poraz kolejny Kromoran pokazal, ze jest lata swietlne nad BRJ i innymi regionalnymi piwami i tylko malutki kroczek od craftowcow. Panowie wielkie brawa. Swietne piwo na orzezwienie i dla osob zmotoryzowanych, ktorzy po paru godzinach musza jechac. Panowie, dodajcie tylko zamiast polskich hameryke i troche wiecej na aromat. Goryczka w sam raz.

                      Moja ocena: [4.375]
                      Last edited by kaczka116; 16-06-2016, 20:17.
                      Nie mów hop zanim nie nachmielisz
                      Untappd

                      Comment

                      • Prusak
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 4312

                        #12
                        Panowie, błagam, nie dodawajcie Ameryki, zostańcie przy tym, co jest.

                        Comment

                        • legart
                          Senior
                          • 06-2012
                          • 913

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                          Panowie, błagam, nie dodawajcie Ameryki, zostańcie przy tym, co jest.
                          Mnie też odpowiada teraźniejsze połączenie cytrusów, trawiastości i chlebowości

                          Comment

                          • yoxik
                            Senior
                            • 10-2012
                            • 427

                            #14
                            Kormoran: 1 na 100 Lite APA
                            Ekstrakt: 6.5% wag. | Alkohol: 1.0% obj. / 0.75% wag.

                            Piana trwała, bialutka, zdobi szkło. Kolor żółty mętny.
                            Aromat Ameryka pełną gębą, cytrusy, białe owoce cytrusowe. Smak, czuć ze to nisko ekstraktywne piwo, ale nie jest wodniste, od żytniego zasypu dostało trochę ciała, chmielenie dało pełną gamę cytrusów, jest wyraźna goryczka, jest nawet niewielka słodycz.
                            bardzo dobre
                            Warka 18.08.2016.
                            Również tutaj
                            https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                            Comment

                            • jerzdna
                              Senior
                              • 07-2014
                              • 240

                              #15
                              Tak sobie ostrzyłem zęby na to piwo...a tu doopa
                              Popłuczyny posłodowe i kompletny brak chmielu zarówno w aromacie jak i smaku. Gdzie ta pełnia od żytka, gdzie ta Citra...
                              Pite z butelki w lokalu, niestety nie zanotowałem warki...
                              Last edited by jerzdna; 23-06-2016, 17:59.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎