Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Birbant] Jamarillo California Common

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zarzecze, [Birbant] Jamarillo California Common

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Pomarańczowy, zamglony, lekko opalizujący. [4]
    Piana: Średnia, beżowa, umiarkowanie trwała, drobnopęcherzykowa, delikatnie zdobi szkło [3.5]
    Zapach: Słodowy, odrobina karmelu i biszkoptów, kwiatowa chmielowość, odrobina tropików. Niezbyt intensywny. [3.5]
    Smak: Średnia słodowa podstawa, trochę chlebka, biszkoptu i karmelu, troszkę nut owocowych, kwiatowa chmielowość, niezbyt wysoka goryczka. Treściwe, średnia pełnia, stosunkowo lekkie. [4]
    Wysycenie: Trochę ponad średnie, odpowiednie. [4]
    Opakowanie: Ładna etykieta z kompletem informacji. [4.5]
    Uwagi: Całkiem smaczne piwo, szczególnie jak na jasne dolnej fermantacji. Warka 04.10.2016r.

    Moja ocena: [3.8]

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2835

      #3
      Orzeźwiające cytrusy podparte solidną baza słodową, skontrowane nutami ziemistymi i wyraźną ziołową goryczką. Wypiłem szybko i ze smakiem - idźcie tą drogą
      P.S. Dyczkin - nie zamknąłeś nawiasu kwadratowego - i d... z wyszukiwania
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      • dyczkin
        Serce w kolorze blaugrana
        • 05-2011
        • 3657

        #4
        Kto tak szybko poprawił?
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Piękny bursztyn, równie pięknie opalizuje. [5]
          Piana: Biała, średnio pęcherzykowa, wysoka, średnio trwała. Ładnie lepi się do szkła. [4]
          Zapach: Ciasteczka, biszkopty, później tropiki, głównie mango i papaja. Cytrusy jeśli już są to na granicy autosugestii i jest to pomelo. Iglaków nie ma. [4]
          Smak: Fajnie zbalansowane piwko, drożdżowa i słodowa nuta przyjemnie przeplata się z tą owocową od chmieli. W smaku wyraźnie dochodzi brzoskwinia której nie było w zapachu. Ot, taka przyjemna drożdżówka z owocami. [4]
          Wysycenie: Niskie. [4]
          Opakowanie: Jakiś gostek z chyba dredami na etykiecie. Dominują kolory: żółty i czerwony, a z boku zielony, czyli jednak reggae. Skład pełny, papier świetnej jakości, kapsel firmowy. [4.5]
          Uwagi: Bardzo sympatyczne piwo, pije się szybko i przyjemnie. Trochę dziś za zimno, ale latem z pewnością będzie do orzeźwienia.
          Warka 04.10.2016.

          Moja ocena: [4.075]

          Comment

          • von_scheisse
            Senior
            • 02-2012
            • 488

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złote, opalizujące. [4.5]
            Piana: Średniej wielkości, ale dość gęsta i drobna. Redukuje się do równego, cieniutkiego kożuszka. Ładnie znaczy szkło. [4]
            Zapach: Biszkoptowo-owocowy - owoce tropikalne z domieszką jakichś innych, wyraźnie słodkich, ale nie mogłem ich dokładnie zidentyfikować. [4]
            Smak: Zbożowy, biszkoptowy, delikatnie karmelowe. Na drugim planie przyjemne estry uzupełniane przez tropikalne nuty amerykańskiego chmielu, z nutką jakichś innych słodkich owoców - może to są wspomniane wyżej gruszki?. Goryczka średnia, świetnie wkomponowana. Poza tym na finiszu można wyczuć słabą pikantność. [4]
            Wysycenie: Wysycenie minimalnie poniżej średniej. [4.5]
            Opakowanie: Etykieta ładna, przejrzysta i czytelna, z kompletem informacji. Podoba mi się. [5]
            Uwagi: Data przy­dat­no­ści: 10.10.2016 r.

            Moja ocena: [4.1]
            Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
            http://www.chmielnik-jakubowy.pl
            https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

            Comment

            • jacekwerner
              Senior
              • 05-2004
              • 2835

              #7
              Foto :
              Attached Files
              Ochotnicza Straż Piwna
              BAZA = 7446

              Comment

              • kenny
                Senior
                • 04-2009
                • 712

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemnobursztynowy, mętny. [4.5]
                Piana: Niska, szybko opada, zostaje niewielki kożuch. [3.5]
                Zapach: Cytrusy, owoce tropikalne. [4]
                Smak: Cytrusowy, melonowy, lekka siarka, goryczka cytrusowo-pestkowa, średnia, dość długa. [4.5]
                Wysycenie: Średnie. [4]
                Opakowanie: Estetyczne, przejrzyste, rzuca się w oczy. Kapsel firmowy. Ok. [4]
                Uwagi: Wyraźnie owocowe piwo, całkiem przyjemne, choć goryczka może wydawać się zbyt długa. Szkoda, że zaplątała się tam ta siarkowa nuta. Ogólnie ok, polecam.

                Moja ocena: [4.175]

                Comment

                • TomN
                  Senior
                  • 03-2013
                  • 106

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Pomarańcz i złoto, lekka opalizacja. [4.5]
                  Piana: Drobna, bujna po nalaniu, opada do szczelnej warstwy, bardzo wyraźnie oblepia szkło. [4.5]
                  Zapach: Intensywna sosna i cytrusy w postaci skórki pomarańczy, miąższu grejpfruta, lżejszy, orzeźwiający, melonowy akcent i świeżo przecięta papaja. Trochę herbaty. Słód dodaje od siebie karmel. [4]
                  Smak: Pestkowa goryczka, cytrusowy kwasek, karmelowo-tropikalna słodycz. [4]
                  Wysycenie: Zbyt wysokie, siada na żołądku i sprzyja bekowym koncertom. [3.5]
                  Opakowanie: Kolorowa eta dobrego wykonania, artystycznie mija się z moim gustem. Informacje o składzie i miejscu warzenia są, birbantowy kapsel. [3.5]
                  Uwagi: 22.01.17
                  Przyznam bez bicia, że biszkopt umknął moim zmysłom, jeśli jakiś się tam znajdował.
                  Przyzwoite piwo.

                  Moja ocena: [4.025]

                  Comment

                  • Brodzislaw
                    Senior
                    • 09-2013
                    • 1020

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: bursztynowy, zmętniony [4.5]
                    Piana: jasna początkowo obfita z drobnych i średnich pęcherzyków, opadła z czasem do minimalnej warstwy [3.5]
                    Zapach: z butelki – słodkie owoce tropiku: marakuja, mango, brzoskwinia itp. W szkle czuć tez słodkawe słody z karmelkiem i biszkoptem na czele plus słodkie owoce i na finiszu kwiatowe/ziemiste nuty. Jest słodko. [4]
                    Smak: Mdląca wręcz słodycz pokryta została średnią goryczką w nucie ziołowej i cytrusowej. Słodycz w nucie karmelu, toffi (?!) i biszkoptu. [3]
                    Wysycenie: średnie, pijalność średnia do niskiej [3.5]
                    Opakowanie: Kolory fajne, wzór na etykiecie taki se, info dobre [3.5]
                    Uwagi: Ogólnie przyjemny aromat ale mało ciekawy smak, zbyt słodki.

                    Moja ocena: [3.525]

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎