Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pracownia Piwa, 500!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Pracownia Piwa, 500!

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: czarne [5]
    Piana: beżowa, drobna, za szybko opada do niczego, po jakimś czasie nie ma ani jednego bąbelka, skandal, już mózgotrzepy z Jabłonowa miały lepszą pianę.... [2]
    Zapach: delikatny, palono-czekoladowy [3.5]
    Smak: pełne, treściwe, lekka goryczka na równi z palonością okraszoną gorzką czekoladą i odrobiną soli, wszystkie smaki dobrze ze sobą współgrają [4]
    Wysycenie: odrobinę za dużo [4.5]
    Opakowanie: pite w knajpie, szkło gładkie, bez żadnego logo, wafle innego browaru [2.5]
    Uwagi: Smaczne piwo ale brakuje mu kilku rzeczy, podstawowe pytanie - gdzie jest piana? Pite w Piwnej Sprawie

    Moja ocena: [3.625]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2835

      #3
      W wersji butelkowej piana jak śmietana , która stopniowo opada do półcentymetrowej warstewki, ładnie koronkując na szkle. Potężne uderzenie kawy i gorzkiej czekolady, wspartej przez paloność oraz nuty słone ( sól morska ? ) i kwaskowe. Pełne, dobrze zbalansowane, szybko znika ze szkła. Brawo
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      • meszek0009
        Senior
        • 04-2014
        • 247

        #4
        No właśnie chyba sól morska, bo tylko to by tłumaczyło, że mi to piwo pachnie ewidentnie glonem ... Koledze ostrygowym stoutem, którego ja nigdy nie piłem, więc nie mam odniesienia. Ale na pewno ciekawe doznanie, pierwszy raz się z takim czymś w piwie spotykam.

        Comment

        • cyoorka
          Senior
          • 03-2007
          • 338

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarne, klarowne. [5]
          Piana: Średniobfita, drobna, szybko opada. [3.5]
          Zapach: Ciemne słody, trochę kawa, lekkie utlenienie. Przyjemny. [4]
          Smak: Wytrawne, treściwe, ciemnosłodowe, wyraźniej utlenione niż w aromacie. Chwilę po przełknięciu czuć smak, a raczej aromat soli; nie słoność, a właśnie sól. [3.5]
          Wysycenie: Średnio-niskie. [4]
          Opakowanie: Proste do bólu, ale ładne. [4]
          Uwagi: Nawet dobre, ale raczej jako ciekawostka, nie do powtórzenia. Sól faktycznie wyczuwalna.

          Moja ocena: [3.8]

          Comment

          • yaro74
            PremiumUżytkownik
            • 09-2012
            • 2089

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ciemny brąz, nieprzejrzysty. [5]
            Piana: średnio wysoka, beżowa, drobna, niezbyt trwała, ładnie zdobi szkło. [3.5]
            Zapach: średnio intensywny, przyjemny, słodowy, kawa, nuty palone, lekki kwasek. [4]
            Smak: słodowy, początkowo wyczuwalna sól, potem czekolada i lekka paloność, a sól zanika. Jest lekka i przyjemna goryczka. Piwo jest treściwe, dobrze pijalne, na finiszu wytrawne, smaczne. [4]
            Wysycenie: niskie. [4.5]
            Opakowanie: przeciętna etykieta, goły kapsel, niepełny skład. [2.5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.95]

            Comment

            • Dzoshu
              Senior
              • 12-2013
              • 496

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Czarny, nieprzejrzyste. [5]
              Piana: Gęsta, beżowa, długo się utrzymuje i oblepia szkło. [4.5]
              Zapach: Czekolada, zboże, ziemia. Intensywny, przyjemny. [4.5]
              Smak: Gęste, słonawe już na wstępie. Gorzka czekolada. Goryczka czekoladowa, średnio intensywna. Słony posmak. [4.5]
              Wysycenie: Niskie, OK. [4.5]
              Opakowanie: Zgrabna eta, niedokładny skład. [4]
              Uwagi: Warka 3.10.16 Bardzo fajne. Dobre proporcje słoności - wyczuwalna ale nie przeszkadza.

              Moja ocena: [4.5]
              Attached Files
              Last edited by Dzoshu; 02-06-2016, 20:17.

              Comment

              • yoxik
                Senior
                • 10-2012
                • 427

                #8
                Pracownia Piwa: 500!
                Ekstrakt: 18.0% wag. | Alkohol: 7.4% obj. / 5.55% wag

                Piana obfita małe i średnie oczka dość trwała. Kolor czarny nieprzejrzysty. Aromat kawa, mleczna czekolada, palone słody, słodki przyjemny. Smak wyraźnie słone, orzechy włoskie, gorzka czekolada, palone słody, lekkie utlenienie, piwo pełne słodycz skontrowana solą i wyraźnym zielonym łodygowym chmieleniem. Ciekawe piwo, coś innego warto spróbować, nie koniecznie powtórzyć.
                Również tutaj
                https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9729

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czarny i już. [4]
                  Piana: Beżowa, bardzo drobna, niezbyt wysoka i niezbyt trwała. [3.5]
                  Zapach: Słód, karmel palony, kawa i czekolada. Jak może pachnieć sól? [4]
                  Smak: Wytrawny, nawet nieco ostry. Kawa i czekolada (obie gorzkie), ślad suszonych owoców daleki... [4]
                  Wysycenie: Niskie. [4]
                  Opakowanie: Chmielarnia, pokal lokalu, bez wafelka. Nota uśredniona w zasadzie. [3.5]
                  Uwagi: Fajne piwo, smaczne, ale po raz kolejny potwierdzam, że u mnie Bałtyk rules w temacie porterów (w temacie mórz niekoniecznie już... ).

                  Moja ocena: [3.925]

                  Comment

                  • GSE
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 424

                    #10
                    Kolega trzymał w temperaturze pokojowej i miał szczęście, że mu nie wybuchło. Piliśmy ponad miesiąc po terminie (warka do 05 04 2017) - lekki gushing, a piana tak obfita i gęsta, że można by ją jeść łyżeczką. Nie wiem skąd, ale w zapachu wyraźna wędzonka. Intensywna kwaśność i duże wysycenie uświadamia, że piwo za długo przeleżało. W smaku kawa po turecku pita z solniczki (słoność nie daje uczucia pełni, nawet trochę piecze). 3/5
                    Attached Files
                    Last edited by GSE; 30-07-2017, 17:17.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎