Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tyskie, Prażubr

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Tyskie, Prażubr

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6124

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Słomkowo złoty. [3.5]
    Piana: Nie trwa długo w rozbudowanej formie. Potem mamy cienką dziurawą warstewkę. Lacing drobny, nie mały. [3]
    Zapach: Słaby słodkawo zbożowy. [3]
    Smak: Słodkawe z gorzkawym. Mokry karton i szmaty ale jakiś tworzy to smak. Pewnie potem będzie dno ale teraz jeszcze "dało rady wypić". [3]
    Wysycenie: Spory, trochę gryzie. [3]
    Opakowanie: Dobre miejsce w kategorii kicz. Po namyśle... okropne [3.5]
    Uwagi: "Rzuciłem się" na nowość, jak się okazało, bez oznak nowości prócz opakowania. Nic tu się nie dzieje, bardzo smak przypomina dotychczasowe klony zwykłego, wymęczonego piwa dla mas.

    Moja ocena: [3.05]

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6124

      #3
      A praprzodek gatunku wygląda tak:
      Attached Files

      Comment

      • marqqq
        Senior
        • 12-2014
        • 659

        #4
        Kupiłem w tamtym tygodniu w Karsiurze czteropak, w celu degustacji.
        Wydawało mi się lepsze od zwykłego żubra, rzekomo ma też % mniej.
        Dzisiaj jako drugie po Leszku, wydaje się równie puste. Tak jak różnią się warki KP od siebie. Czyli niczym.

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasne złoto, klarowne. [4]
          Piana: Wysoka tuż po nalania, ale szybko zaczyna opadać. [3]
          Zapach: Lekki słód i woda z wiadra. Później dochodzi też miód. [2]
          Smak: Słód, jasne owoce i szmaciany posmak. Ogólnie jest pusto i wodniście. [2.5]
          Wysycenie: Wysokie, bąbelki nieustannie musują w szklance. Powoli zaczyna włączać się bekanie. [3]
          Opakowanie: Nie ma informacji o mikrofiltrowaniu, a pewnie zostało ono zastosowane. [2.5]
          Uwagi: Niestety, żeby spróbować musiałem kupić czteropak, gdyż na sztuki w Tesco nie sprzedają. Piwo do zaliczenia i szybkiego zapomnienia. Pozostałe trzy puszki oddam komuś kogo nie lubię.

          Moja ocena: [2.475]

          Comment

          • malybierwant
            Member
            • 02-2016
            • 62

            #6
            Połowę wylałem,tragedia....
            Piwo,piwko,piweczko:-)

            Comment

            • WojciechT
              Senior
              • 09-2012
              • 2546

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty, klarowny. [5]
              Piana: Jak na piwo tego typu nawet przyzwoita, biała, średnio wysoka, niezbyt trwała. [3]
              Zapach: Typowy słodowo-skarpetkowy aromat masowych jasnych lagerów. [2.5]
              Smak: To piwo nie różni się w smaku niczym od innych, masowych lagerów. Po co to w ogóle istnieje? [2.5]
              Wysycenie: Standardowo wysokie. [5]
              Opakowanie: Brak podanego składu i jeszcze "receptura powstała w Browarze Dojlidy". A jakie to ma znaczenie? [2.5]
              Uwagi: To piwo powinno wyginąć jak rzekome "prażubry".

              Moja ocena: [2.8]

              Comment

              • dyczkin
                Serce w kolorze blaugrana
                • 05-2011
                • 3657

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
                Smak: To piwo nie różni się w smaku niczym od innych, masowych lagerów. Po co to w ogóle istnieje? [2.5]
                Wszystko w myśl, że wiele musi się zmienić aby wszystko pozostało po staremu
                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                Comment

                • michael50
                  Senior
                  • 06-2013
                  • 325

                  #9
                  Również skusiłem się na promocję. Byłem ciekawy, co to za Prażubr - etykieta, trzeba przyznać, raczej chwytliwa, w ładnych, stonowanych kolorach. Budziła ona we mnie skojarzenia z dostojnym, szlachetnym trunkiem. I w zasadzie na tym skończyła się magia Żubra. Zawartość butelki to początkowo pewna świeżość, mocne nagazowanie, posmaki chlebowe. Po kilku łykach chlebowość zamieniła się w karton, nagazowanie zaczęło męczyć i coraz mocniej na wierzch wychodziła woda. Końcówkę wymęczyłem, zastanawiając się, co to za ohydztwo. Ogólnie trawię eurolagery, ale ten wybitnie mi nie podszedł. Do zapomnienia i omijania szerokim łukiem.
                  Jeśli chodzi o to, że te piwo jest niepasteryzowane, to oprócz dziwnego, szmaciano-kartonowego posmaku, który pozostał mi na języku po zakończeniu degustacji, nic szczególnego nie stwierdziłem.
                  Last edited by michael50; 09-05-2016, 19:29.

                  Comment

                  • enforces
                    Member
                    • 09-2010
                    • 33

                    #10
                    zakupiłem ostatnio kilka sztuk z okazji grilla i oczywiście z ciekawości bo etykieta trzeba przyznać bardzo ciekawa. Jak na moje skromne oko delikatnie czuć różnicę. Na grilla do kiełbasy jest ok, znajomym smakowało. Zawsze jakaś alternatywa.

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9732

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasnozłoty świetlisty. [4]
                      Piana: Biała, dość drobna, wysoka, ale nietrwała... [3]
                      Zapach: Słodowo-koncernowo-marketowy . [2.5]
                      Smak: Ślad metaliczny, lekka goryczka, tło słodowe. Typowa koncernówka, niestety... [2.5]
                      Wysycenie: Wysokie. [4]
                      Opakowanie: Jak koncern, to koncern. Są też pewne plusy dodatnie . Kupiłem wersję puszkową - ładna kolorystyka, staranne wykonanie. [4]
                      Uwagi: Cóż, dałem "temu Prażubru" maksymalne fory - wypiłem go po kilku godzinach za kierownica, po powrocie ze spotkania z dawno niewidzianymi kumplami (wiecie, co chcę napisać ). I nawet mój stary i sterany organizm mówi: "Wracaj do puszczy, prażubrze, i tam pozostań!".

                      Moja ocena: [2.775]

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: złocisty, klarowny [5]
                        Piana: biała, drobna, opada zauważalnie, nie osadza sie na szkle [3]
                        Zapach: słabiutki, głównie zbożowy [3]
                        Smak: lekkie, treściwość umiarkowana, momentami wodniste, dominuje słodkawo zbożowy posmak, który zabija skutecznie pozostałe smaki jak lekka goryczka i minimalnie owocowe akcenty [2.5]
                        Wysycenie: ciut za duże [4.5]
                        Opakowanie: szata graficznie podoba mi się, firmowy kapsel [5]
                        Uwagi: Mi nie podchodzi, sama słodycz

                        Moja ocena: [3.075]
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • Szwarny
                          Junior
                          • 06-2016
                          • 1

                          #13
                          Dla mnie Prażubr smakuje OK. Co prawda nie jestem wytrawnym smakoszem piwa, ale tak po chłopsku jest dobry.

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2009
                            • 6124

                            #14
                            Po pół roku piję "pradziadka" jeszcze raz...

                            Wrażenia na dziś: słodowe, słodkawe z małą goryczką lekko alkoholową.
                            Łagodnie się pije i gaz jakiś łagodniejszy. Estry bardzo nie mordują.

                            Dla koneserów koncernówki chyba powinno smakować

                            Comment

                            • Pivotal
                              Senior
                              • 05-2013
                              • 671

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złoty, przejrzysty z kilkoma drobinkami. [3.5]
                              Piana: Biała, wysoka, po sześciu minutach opadła do półcentymetrowej warstewki... opadając trwale osiadła na szkle (widoczne krążkowanie), pozostała do końca. [5]
                              Zapach: Z butelki owocowy, po przelaniu zbożowy, w miarę ogrzania doszła lekka nuta chlebowa. [3]
                              Smak: Zbożowy, po ogrzaniu chlebowy... goryczka była znikoma. [3.5]
                              Wysycenie: Po wlaniu bardzo wysokie, po chwili się zmniejszyło. Zachowało się do końca. [5]
                              Opakowanie: Zwrotne. Jak wyżej u Javoxa - może być. [3.5]
                              Uwagi: Warka do 30.05.2017, wypite 17.02'17. Kupione w promocji. Weszło gładko. **260**

                              Moja ocena: [3.55]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎