Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bartek, [Doctor Brew] Vic Secret Single Hop IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bartek, [Doctor Brew] Vic Secret Single Hop IPA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztyn, metne [3.5]
    Piana: Dlugo sie utrzymuje, drobna, ladnie koronkuje szklo [4]
    Zapach: Biale owoce, melon, grejpfrut [4.5]
    Smak: W smaku podobnie, melon, grejpfrut, gdzies w tle sosna, ziola. Goryczka moze nie jest bardzo zalegajaca ale jest dosc ostra (taka lubie), chyba najostrzejsza ze wszystkich Single hop Doctor brew [4.5]
    Wysycenie: Odpowiednie [4]
    Opakowanie: Standardowe, jakos mi te kropki na okolo etykiety sie nie podobaja, jak sam napis Vic Secret tak, tak te kropki szpeca, nie pasuja do australijskiego stylu. Pelny sklad i firmowy kapsel standard. [3.5]
    Uwagi: Chyba pierwszy moj Singiel na Vic secret i jestem tego pewien, ze nie ostatni. Swietny chmiel, obok Azacca, Citra, Mosaic, Iunga i Amarillo i kilku innych wchodzi do mojej czolowki ulubionych Tak trzymac chlopaki, nie zalowac chmielu! Kiedys podchodzilem sceptycznie do Single hop IPA, ale teraz twierdze, ze to fajny pomysl dla poznania danego chmielu (chociaz najlepsze IPA powstaja z 2-4 chmieli). Oby wiecej takich eksperymentow z chmielami i czekam na zapowiedziane juz nowosci od DB

    Moja ocena: [4.325]
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Lekko zmętniony bursztyn. [4]
      Piana: Obfita, drobnopęcherzykowa, jasnobeżowa, trwała, ładnie zdobi szkło. [5]
      Zapach: Melon, troszkę zielonej herbaty, w tle bardzo delikatna nuta mokrej szmaty, średnio-niska intensywność, może być. [3.5]
      Smak: Umiarkowana słodowość,trochę tropików, cytrusy, średnio-wysoka ziołowo-grejpfrutowa goryczka, trochę zalegająca w łodygowym posmakiem. Z początku niewysoka słodycz, potem bardziej wytrawne, stosunkowo gładkie, średnio-wysoka pełnia. [4]
      Wysycenie: Średnie - pasuje. [4]
      Opakowanie: Może być, jak inne etykiety od Doctor Brew, pełny skład. [3.5]
      Uwagi: Całkiem smaczne piwo, choć bez rewelacji(no może z wyjątkiem świetniej piany). Właściwie się zgadzam z użytkownikiem kaczka116 co do single hopów - mam wrażenie, że Vic Secret ma duży potencjał, szczególnie w połączeniu z innymi chmielami. Warka 19.07.2016.

      Moja ocena: [3.9]

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        #4
        Warka: 12/07/2016 pita 16/07/2016

        W aromacie ziołowość z ananasem i mango. Dość wyraźny
        W smaku: Wyraźna goryczka w typie ziołowo cytrusowym. Lekko zalega i ściąga, ale w nie przeszkadzającym typie Mamy także mango, cytrusa i ananasa.

        Typowo doktorowe piwo. Nie zachwyca, nie zawodzi, nie zapada na dłużej w pamięć. Ogólnie jest smacznie i porządnie.

        Piłem tą samą warkę ponad miesiąc temu i wspominam ją jeszcze lepiej, bo aromat był przesłodziutki a goryczka mocno to kontrowała.

        Całkiem udane piwo, które pomimo przejechania daty jest nadal porządnym AIPA
        Attached Files
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowy, mętne. Na dnie butelki widać sporo drożdżowej warstwy. [3.5]
          Piana: Kremowa, drobnopęcherzykowa, wysoka po nalaniu i bardzo trwała. [5]
          Zapach: Ze szklanki zioła, trochę trawy i papai, a z butelki można wyczuć jeszcze słodkie tropiki. [4.5]
          Smak: Piwo jest treściwe i pełne, ale mało słodkie. Od pierwszego łyku uderza bardzo wysoka goryczka, która nie zalega, jednak sprawia wrażenie nagle rozgryzionej pestki i jest chyba wyższa niż 71 IBU. Pestka smakuje tu jakby była nie tylko od cytrusów, ale też od moreli i jabłka. [4]
          Wysycenie: Niskie. [4]
          Opakowanie: Ja bym na etykiecie piwa z chmielem Vic Secret zamieścił zdjęcie modelki z Victoria’s Secret, ale próżno marzyć... [3.5]
          Uwagi: Coś dla miłośników sporej dawki chmielu, szczególnie w smaku. Moim zdaniem przydałoby się więcej słodowej podbudowy, ale i tak piło się bardzo przyjemnie.
          Warka 22.02.2017.

          Moja ocena: [4.225]

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎