Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Inne Beczki] No Reason

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zodiak, [Inne Beczki] No Reason

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasno złoty, lekko zamglone. [4]
    Piana: Średnio pęcherzykowa, wysoka, opada powoli, ładnie zdobi szkło. [4.5]
    Zapach: Fenolowy, przyprawowy, głównie korzenny, z wyraźnie wyczuwalną skórką pomarańczy. Obecny jest też aromat goździków i bananów. [4]
    Smak: Słodowy, pełny w odbiorze, drożdżowy i lekko kwaskowaty. Jak w zapachu wyczuć tu można owoce i korzenne przyprawy. Goryczka średnia, ziołowa, trochę cierpka. [4]
    Wysycenie: Średnie. [4]
    Opakowanie: Bardzo ładna kolorowa etykieta, brak pełnego składu, jest natomiast podany autor receptury. [4]
    Uwagi: Bardzo smaczny, orzeźwiający saison do wypicia w kilka łyków.
    Warka 20.09.2016.

    Moja ocena: [4.05]

    Comment

    • Pess09
      Senior
      • 12-2013
      • 284

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Zmętnione złoto, przypomina pomarańczowy. [4.5]
      Piana: Średnie pęcherzyki, chwile się utrzymuje, lekko zdobi szkło. [3.5]
      Zapach: Wyraźna skórka pomarańczy, przyprawy korzenne, trochę gumy balonowej, oprócz tego tak jak pisał poprzednik motywy z piw pszenicznych, banan i goździk. [4]
      Smak: Mocne smaki drożdżowe, korzenne, tak jak w zapachu goździk i banan, cały czas przewija się skórka pomarańczy, goryczka w takim czeskim stylu, nie jest agresywna ale daje o sobie znać, piwo jak na 12 plato jest treściwe i ma dużo do zaoferowania. [4.5]
      Wysycenie: Średnie w stronę wysokiego. [4.5]
      Opakowanie: Etykieta z kwiatami, taka sobie, kapsel czarny i goły. [4]
      Uwagi: Nie wiem czy to piwo jak na saison nie jest aż za wyraziste w smaku, brakuje mi trochę kwiatowych motywów, trochę za dużo jest drożdży.

      Moja ocena: [4.2]

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasnozłoty, zmętniony, po przelaniu resztki sporo osadu. [3.5]
        Piana: Bardzo obfita, prawie biała, dość drobne pęcherzyki, trwała, słaby lacing. [4.5]
        Zapach: Pomarańcza, owocowe, goździki, banan, lekko słodowy, w tle delikatnie guma balonowa. [4]
        Smak: Podobny do zapachu, lekko słodowy, owocowo-cytrusowy, mocno fenolowe - przez co odrobinę za ostry, średnia goryczka - głównie oddrożdżowa, sporo ciała. [4]
        Wysycenie: Ponad średnie - dobrze pasuje. [4.5]
        Opakowanie: Ładna etykieta, pełny skład, brakuje mi tylko informacji gdzie to piwo uwarzono. [4]
        Uwagi: Smaczny saison, bogaty smakowo i aromatycznie, jedynie troszkę za ostry w smaku. Jak dobrze zauważył Pess09, dużo wyciągnięto z tego piwa jak na 12° blg. Warka do 28.02.2017.

        Moja ocena: [4.05]

        Comment

        • Brodzislaw
          Senior
          • 09-2013
          • 1020

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: złocisty, lekko zamglony [4]
          Piana: jasna obfita z drobnych i średnich pęcherzyków, opadła do minimalnej warstwy [3.5]
          Zapach: prawie jak w klasycznym belgu – fenolowe nuty, głownie korzenne i gumy do żucia (ta z butelki zawaniała) mieszają się z owocowymi (banan i pomarańcz) i słodowymi [3.5]
          Smak: Drożdże były bardzo wyczuwalne, słody z lekkim kwaskiem. Wrażenia dopełniały owoce cytrusów i skórki pomarańczy oraz przypraw korzennych. Wszystkie doznania wygładza wkład z płatków owsianych nadających większej treściwości piwu. Alkohol praktycznie nie jest wyczuwalny. Goryczka jest minimalna, bardziej wyczuwalna chyba za sprawą dodatku skórki pomarańczy. [4]
          Wysycenie: Wysokie, trochę za... [3.5]
          Opakowanie: Kwiatki słabo sie kojarzą mi z piwem, nawet sezonowym, kontra z niepełnosprawną informacją o składnikach... [3]
          Uwagi: Całkiem fajne piwo

          Moja ocena: [3.7]

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎