Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Stary Browar Kościerzyna, [Hopkins] Angelene

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Stary Browar Kościerzyna, [Hopkins] Angelene

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • kenny
    Senior
    • 04-2009
    • 712

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [4]
    Piana: Beżowa, niska, zostaje dość trwały kożuch. [3.5]
    Zapach: Czerwone owoce, mokre zboże, owsianka. [4]
    Smak: Aksamitny, czekoladowy, lekko winny, zbożowy. [4.5]
    Wysycenie: Niskie. [4.5]
    Opakowanie: Estetyczne, przejrzyste, ale szału nie robi, trochę zbyt podobne do siebie te etykiety. [4]
    Uwagi: Ciekawe piwo, bardzo aksamitne, zbalansowane, idące lekko w stronę old ale. Wędzonki suskowej nie wyczuwam wcale, ale i tak jest nieźle. Nuty palone bardzo stonowane. Kolejne piwo z cyklu "smaczne, ale smak nie ma nic wspólnego z opisem na etykiecie"

    Moja ocena: [4.175]

    Comment

    • Pinio74
      Senior
      • 10-2003
      • 3881

      #3
      Bardzo smaczny FES o czarnym smolistym kolorze. W zapachu przeważa paloność kawy zbożowej i gorzka czekolada. Smak to nuty kakao, wyraźne elementy śliwki, ale takiej z cukierków "śliwki w czekoladzie" i lekki kwasek żytniego chleba. Kolejny Hopkins, który bardzo mi smakuje. Polecam.
      BIRRARE HUMANUM EST

      Comment

      • Dzoshu
        Senior
        • 12-2013
        • 496

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarny, nieprzejrzyste. [4.5]
        Piana: Beżowa, drobne pęcherzyki, oblepia szkło. [4.5]
        Zapach: Czekolada, owoce. Chyba lekki rozpuszczalnik ale jakoś to współgra z resztą. [4]
        Smak: Gorzka czekolada, kwaśnawe owoce, kawa. Goryczka popiołowa, średnio wysoka, długa. W posmaku drewno. [4.5]
        Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
        Opakowanie: Zgrabna eta, dokładny skład. [4.5]
        Uwagi: Warka 27.08.16 Dość oryginalne połączenie czerwonych owoców z palonym charakterem FESa. Piwo oryginalne, dopracowane, warte spróbowania.

        Moja ocena: [4.325]
        Attached Files
        Last edited by Dzoshu; 12-06-2016, 22:22.

        Comment

        • cyoorka
          Senior
          • 03-2007
          • 338

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarne, nieprzejrzyste. [4.5]
          Piana: Obfita, drobna, gęsta, dosyć trwała, trzyma się szkła. [4.5]
          Zapach: Palony, karmelowy, śliwkowy i lekko kokosowy. W tle także delikatnie alkoholowy, trochę kojarzy się z whisky. [4]
          Smak: Średnio treściwe, aksamitne, raczej wytrawne. Palone, z wyraźną nutą przypalonego karmelu i delikatną śliwką. Goryczka średnia, czekoladowo-alkoholowa. [4]
          Wysycenie: Średnie. [4]
          Opakowanie: W porządku. [4]
          Uwagi: Mocno palone, dodatki subtelnie wyczuwalne, dosyć dobrze ukryty alkohol.

          Moja ocena: [4.075]

          Comment

          • Koninck
            Senior
            • 03-2009
            • 180

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Brunatny [4]
            Piana: Beżowa, puszysta przy nalewaniu, długo sie utrzymuje [4.5]
            Zapach: Bukiet owoców, karmelu, toffi. [4]
            Smak: Dosyć mocna wyczuwalna goryczka wina wytrawnego ziół, daje po żuchwie. [3.5]
            Wysycenie: Średnie [4]
            Opakowanie: Etykieta dopracowana graficznie i ciekawa pod względem opisu. [3.5]
            Uwagi: Długo szukać na biz tego piwa bo "Uwarzono dla Browar Hopkins w Browar Kościerzyna",...a na portalu Stary Browar Kościerzyna

            Moja ocena: [3.825]
            Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.

            Comment

            • von_scheisse
              Senior
              • 02-2012
              • 488

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Czarne, nieprzejrzyste. Przy nalewaniu widać, że jest ciemnobrązowe. [4.5]
              Piana: Brązowawa, gęsta, drobna, obfita i bardzo trwała. Zostawia bardzo ładny lejsing. [5]
              Zapach: Czekoladowy, lekko dymiony, delikatnie waniliowy i drewniany. [4.5]
              Smak: Czekoladowe (w typie czekolady deserowej), lekkie nuty waniliowe dodają minimalnej słodyczy, na drugim planie piwo jest bardzo delikatnie dymne. Angelene jest pełne w smaku. Kawowo-czekoladowy posmak osadza się na podniebieniu i pozostaje przez dłuższą chwilę. Wędzonka staje się intensywniejsza wraz z ogrzewaniem się piwa. Na finiszu piwo staje się lekko taniczne. Goryczka palona, kawowa, wyraźnie zaznaczona. [4]
              Wysycenie: Nagazowanie ciut powyżej średniej. [4]
              Opakowanie: Etykiety Hopkinsa bardzo mi się podobają. Są czytelne, przyciągają wzrok i zawierają komplet informacji. [5]
              Uwagi: Data przy­dat­no­ści do spo­ży­cia: 27.08.2016

              Moja ocena: [4.35]
              Last edited by von_scheisse; 18-08-2016, 13:40.
              Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
              http://www.chmielnik-jakubowy.pl
              https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

              Comment

              • GSE
                Senior
                • 10-2002
                • 424

                #8
                piłem z beczki, dość chłodne. smak kawowy, wodnisty, cierpki - zanim się dowiedziałem, że jest ze śliwką, myślałem, że to aronia. nietypowy FES, nawet niezły, ale polecałbym zamówić mały, bo trochę zalega (ale nie jak goryczka chmielowa, bardziej surowe owoce lub czerwone wino) i alkohol (prawie 8%?!) zupełnie niewyczuwalny. wędzonki i korzenności też nie wyczułem..
                Last edited by GSE; 03-09-2016, 22:26.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎