Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Trautenberk, Polotmavá Třináctka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Petitpierre
    Senior
    • 01-2014
    • 2560

    Trautenberk, Polotmavá Třináctka

    Słynny polot mew (kto wie, ten się śmieje), ale do rzeczy. Piana bardzo ładna bujna. Aromat w nucie górnej cudownie chlebowy, słodkawy, chmiel hen daleko za Śnieżką, nuta dolna wybitnie kwiatowa-10 takich i można po prostu już leżeć na graniach. W smaku troszkę kwaskowate, ale chleb nadal, żytni, do tego nuta obowiązkowych "łez kozicy" i solidna słodowa podbudowa. Alkoholem chłopaki nie szafują, ledwo powyżej 5, ale oba piwa pite z prawdziwą przyjemnością. Jeszcze raz dzięki dla Joosto.

    Ja 4/5, Tata 4/5
    Mały porterek-przyjaciel nerek
  • grodek
    Senior
    • 06-2015
    • 527

    #2
    KOLOR: miedziany, nieprzejrzyste, zmętnione.
    PIANA: jasnobeżowa, mało obfita i dość nietrwała.
    ZAPACH: początkowo niezbyt przyjemny, intensywny aromat kiszonej kapusty, który z czasem nieco zelżał (a może mój zmysł powonienia przyzwyczaił się); po czasie wyczuwalny lekka słodowość i karmel.
    SMAK: po pierwszym łyku nieprzyjemny, kwaśny, kapuściany. Później ten posmak zelżał i czuć było słodowość, nieco karmelu i delikatnie palononych smaków. Piwo średnio treściwe, z wyraźnie zaznaczoną goryczką. Niepasteryzowane i niefiltrowane.
    WYSYCENIE: średnie w kierunku niskiego.
    OGÓLNIE: srogi zawód, ponieważ inne, próbowane przeze mnie piwa z browaru w Mala Upa trzymały wysoki poziom. Być może transport poza warunkami chłodniczymi zaszkodził piwu, choć inne nie wykazywały takich cech. Opakowanie PET o pojemności 1L zakupione w browarze. Termin do 05.10.2018.
    604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

    Comment

    • kosher
      Senior
      • 04-2005
      • 2292

      #3
      Bardzo możliwe, piwa z Trautenberka mają krótkie terminy i są czułe na temperaturę.
      W sklepiku firmowym wszystko jest trzymane w lodówkach i sprzedawczyni uczulała mnie, żeby długo nie transportować w cieple piw po zakupie.

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12171

        #4
        Alk. 5,5%

        Aromat - słodowy, karmel, herbatnik, susz owocowy, ciut chmielu
        Piana - średnia, z trwałym kożuszkiem
        Barwa - kasztanowo-herbaciana, zmętniona
        Wysycenie - umiarkowane, lekko musujące
        Smak - słodowy, suszone owoce z lekkim kwaskiem i nieco wyraźniejszą słodyczą, ciut podpalane, lekka, przyjemna, nieco taninowa goryczka na finiszu, umiarkowanie długa
        Treściwość - wyższa pełnia

        Dobre

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12171

          #5
          Zdjęcie:
          Attached Files

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎