Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Artezan (Błonie), Rokokoko

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Artezan (Błonie), Rokokoko

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Dzoshu
    Senior
    • 12-2013
    • 496

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemny brąz, mętne. [3.5]
    Piana: Beżowa, szybko opada do obwódki nie pozostawiając znaku na szkle. [3]
    Zapach: Czekolada i bardzo wyraźny kokos. Pachnie jak batonik Bounty. [4.5]
    Smak: Cierpkawe na wstępie ale raczej słodkie. Wiórki kokosowe, zboże, czekolada. Goryczka niska, tytoniowa. [4]
    Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
    Opakowanie: Nudna eta, niedokładny skład. [3]
    Uwagi: 23.07.16 Czy zasmakuje to już kwestia gustu ale myślę, że piwo to smakuje dokładnie tak jak miało w zamyśle piwowara.

    Moja ocena: [4.025]
    Attached Files
    Last edited by Dzoshu; 03-05-2016, 12:15.

    Comment

    • swlabr
      Junior
      • 12-2015
      • 3

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: czarny, prawie nieprzejrzysty [4]
      Piana: szybko opada, średniopęcherzykowa [3]
      Zapach: Rewelacja. Czekoladki kokosowe z dobrym likierem. [5]
      Smak: To samo co w zapachu, jednak nie aż tak intensywnie. Mi słodycz bardzo pasuje do konceptu, dla niektórych mogłaby pewnie być niższa. [4.5]
      Wysycenie: Średnie - w sam raz. [4]
      Opakowanie: Powtórka z rozrywki, ale nie to w piwie oceniam [2.5]
      Uwagi: Pierwsze tak kokosowe piwo, bardzo ciekawa koncepcja i co ważniejsze, rezultat chyba zgodny z ideą. Zniknęło zanim zauważyłem, bardzo pijalne jak na portera.

      Moja ocena: [4.375]

      Comment

      • Pinio74
        Senior
        • 10-2003
        • 3881

        #4
        Picie tego piwa jest jak zagryzanie portera batonikiem bounty w ciemnej czekoladzie. Podświadomie właśnie takiego smaku się spodziewałem. W zapachu malibu i kakao. Pije się bardzo szybko, szczególnie jak się żona podłączy Bardzo udane piwo.
        BIRRARE HUMANUM EST

        Comment

        • cyoorka
          Senior
          • 03-2007
          • 338

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Brunatne, lekko mętne. [4]
          Piana: Niewysoka, drobna, szybko się redukuje. [3]
          Zapach: Czekolada, kokos. Przypomina trochę aromat piwa leżakowanego w dębowej beczce. [4.5]
          Smak: Średnio treściwe, raczej wytrawne, choć bardzo mocne nuty kokosowe i czekoladowe sprawiają wrażenie sporej słodyczy. Goryczka średnio-niska, przykryta wcześniej wspomnianymi słodkimi akcentami. [4.5]
          Wysycenie: Średnie. [4.5]
          Opakowanie: Standard Artezana, jest OK. [4]
          Uwagi: Bardzo wyraźnie kokosowe, a przy tym smaczne i przystępne.

          Moja ocena: [4.3]

          Comment

          • yoxik
            Senior
            • 10-2012
            • 427

            #6
            Artezan (Błonie): Rokokoko
            Ekstrakt: 16.5% wag. | Alkohol: 7.0% obj. / 5.25% wag.

            Piana jak po koli znika momentalnie. Kolor ciemny brąz, błotnisty mętny. Aromat czekolada lekko kokos. Smak czekolada, słody palone, lekka słodycz, drożdże i wyraźne wiórki kokosowe. Alkohol lekko wyczuwalny w przyjemny sposób, mogło by być ciut więcej ciała Dobre bez szaleństw.
            Również tutaj
            https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

            Comment

            • von_scheisse
              Senior
              • 02-2012
              • 488

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Brązowe, zmętnione, w snifterze nieprzejrzyste. [4.5]
              Piana: Piana niska, błyskawicznie całkowicie redukuje się. Czyżby była to zasługa tłustych, bądź co bądź, orzechów kokosowych? [3]
              Zapach: Czekoladowy, trochę likierowy, pojawiający się w tle całkiem wyraźny kokos świetnie uzupełnia aromat. [5]
              Smak: Bardzo czekoladowy, lekko kawowy, gęsty, pełny w smaku, ale nie przesadnie słodki. Jednocześnie piwo nie jest słodkie. Kokos coraz bardziej wychodzi w posmaku wraz z ogrzaniem. Dawno nie jadłem batonu Bounty, ale faktycznie to piwo może podobnie do niego smakować. Goryczka chyba poniżej średniej, mogłaby ciut wyższa. W większych ilościach piwo obecnie może być trochę mdlące. Jednak 0,5 litra pije się jak najbardziej z przyjemnością. [4]
              Wysycenie: Średnie, przyjemne i pasujące do stylu. [4.5]
              Opakowanie: Standard Artezana . Eta czytelna, choć zbyt wiele piw w portfolio tego Browaru ma praktycznie identyczne etykiety. Komplet informacji o parametrach piwa, niestety na minus brak szczegółowego składu. [4]
              Uwagi: Data przy­dat­no­ści: 23.07.2016 r.

              Moja ocena: [4.3]
              Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
              http://www.chmielnik-jakubowy.pl
              https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

              Comment

              • melor
                Senior
                • 04-2006
                • 364

                #8
                Bardzo dobry porter. Aromat może nie był zachęcający do picia, ale w smaku już jest dużo lepiej. Po pierwszym łyku czuć trochę kawę, jednak później w czasie picia już nie, za to smakuje jak czekolada z mlekiem. Bardzo pijalne. Żałowałem, że wziąłem tylko 0,3 l, ale potem nadrobiłem i wziąłem 0,5 l.
                8/10

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎