Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Stu Mostów, WRCLW Rye RIS Bourbon Barrel Aged

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browar Stu Mostów, WRCLW Rye RIS Bourbon Barrel Aged

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • tablooid
    Junior
    • 04-2016
    • 8

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny, nieprzejrzysty, przy ściankach szkła klasycznie z rubinowymi refleksami [4]
    Piana: Delikatna, beżowa, szybko zredukowała się do kożucha. Trudno przy takim ekstrakcie wymagać czegoś lepszego. [3.5]
    Zapach: Z butelki czułem czekoladę, palność i specyficzne nuty po bourbonie, bardzo szlachetny aromat ale do tego z Samca Alfa trochę mu brakowało. Dodatkowo pałętały mi się nuty estrowe - suszone owoce i truskawki (?), co trochę przypominało mi wersję non-barrel [4.5]
    Smak: W smaku przede wszystkim czuć jakby piło się destylat a nie piwo, beczka była bardzo intensywna, a więc nuty wanilii i drewna. Szczerze to trochę zawiodłem się - zapach obiecywał piwo tłuste, grube, a tu trochę wodniste wyszło. Brakowało przede wszystkim pełni czekoladowej i słodyczy. Piwo jest jeszcze nieułożone, alkohol lekko drapał w przełyk, przez co trochę przeszkadzał. [3]
    Wysycenie: Jak dla mnie ok - niskie, przez co piwo miało gładką fakturę [4]
    Opakowanie: Biała, ascetyczna etykieta prawie z pełnią informacji, co do składu. Butelka 0,33 idealna dla tego typu trunku. [4.5]
    Uwagi: W niższej cenie dostałem Samca Alfa i tamto piwo wywarło na mnie kolosalne wrażenie. tutaj brakuje mi trochę ciała, piwo zbyt wodniste przy swoim ekstrakcie. Jeżeli ktoś chce zacząć przygodę z beczką to polecam, dla wprawionych w bojach jednak jest to pozycja trochę przereklamowana - za dużo beczki w beczce

    Moja ocena: [3.75]

    Comment

    • Dzoshu
      Senior
      • 12-2013
      • 496

      #3
      Kolor: Czarny, nieprzejrzysty.
      Piana: Niezbyt obfita, redukuje się do obrączki.
      Zapach: Bardzo intensywna malina - możliwe, że przykryła beczkę i czekoladę bo oprócz niej praktycznie nic nie czuję.
      Smak: Umiarkowanie słodkie. Dużo gorzkiej czekolady, malina, nutki drewniane. Goryczka średnia i taniczny, drewniany posmak.
      Wysycenie: Niskie, OK.
      Opakowanie: Oszczędna etykieta, w miarę dokładny skład.
      Uwagi: 3.08.2017 Dodatek malin przykrył tutaj wszystko a szkoda bo z pod nich przebijają się fajne aromaty.
      Attached Files

      Comment

      • Brodzislaw
        Senior
        • 09-2013
        • 1020

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: czarny, nieprzenikniony [5]
        Piana: beżowa z drobnych i średnich pęcherzyków, tworzyła spor dziury opadając do minimalnej warstwy na powierzchni. [3.5]
        Zapach: złożony. Najpierw ciemne i palone słody z kawą, czekoladą (gorzką) na czele. Następnie wchodzi nuta drewniana, waniliowa, bourbonowa, praliny i marcepan. Trochę nut alkoholowych - likierowych oraz szczypta chmielu "u góry". [4.5]
        Smak: jest wytrawnie: gorzka czekolada i kawa plus kakao dominują, uzupełnia je nuta waniliowa i drewniana plus bourbon. Goryczka palona, chmielowa oraz …alkoholowa. Ten ostatni ujawnia się jako likier i praliny i poprzez efekt rozgrzewania. Po ogrzaniu już jest gorzej ... [3.5]
        Wysycenie: niskie - akurat. [5]
        Opakowanie: Proste, czytelne i b. dobre info na kontrze. [4.5]
        Uwagi: Warto piwo poleżakować, bo alkohol psuje bukiet smakowy oraz drażni po ogrzaniu w trakcie degustacji. Aromat już teraz jest fajny.

        Moja ocena: [4.05]

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎