Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Permon, Smoke Zone IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Permon, Smoke Zone IPA

    Kolejna IPA z Sokolova, tym razem z udziałem słodów wędzonych. Do tego trzy chmiele (nie podano jakie). Ekstrakt 15°, zawartość alkoholu 6,1%, EBU 60. Niepasteryzowane i niefiltrowane.

    Bursztynowo-pomarańczowa barwa. Mętna.
    Biała piana o drobnych pęcherzykach. Posiada sporą lepkość, zostawiając wzorki na szkle. Stabilizuje się do trwałej, cienkiej pierzynki.
    Aromat jest melanżem owocowych estrów, o charakterze głównie słodkich owoców południowych oraz wędzonych nut słodowych. Te ostatnie są dość wyraźne ale nie na tyle silne, by przesłonić górnofermentacyjny charakter bukietu.
    Smak to dość mocna goryczka, trochę popiołowa, przytykająca. Spod niej wyłania się pewna słodkość, o owocowych skojarzeniach. Gdzieś tam te klimaty wędzone, dymne są również wyczuwalne, choć już zdecydowanie słabiej niż w zapachu. Oj, ta gorycz długo zalega w ustach....
    Nagazowanie średnie, może odrobinę za niskie.
    Butelka 500ml z etykietą jak to u Permona. Tym razem stoicki Indianiec dający dymne sygnały. Cztery chmurki - znaczy się będzie impreza w wigwamie Pełzającego Bizona

    Niejednoznaczne w odbiorze piwo. Ma naprawdę ciekawy, obiecujący aromat. W smaku jest już dość jednostronnie i trochę męcząco. Słody wędzone nie robią niestety roboty, jak to zwykł mawiać pewien mądry pan. Dlatego do Bizona może warto zamówić coś innego? 7 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎