Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Warka, Królewskie Niefiltrowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Warka, Królewskie Niefiltrowane

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemno-żółty, mętne [4]
    Piana: biała, drobna, dość obfita i utrzymuje się dłuższy czas [3.5]
    Zapach: słaby i miły, głównie słodowo-chlebowy [3.5]
    Smak: treściwe, pełne, lekka, chmielowa goryczka fajnie współgrająca z chlebkowo-słodowym posmakiem, całość dobrze zbalansowana [4]
    Wysycenie: troszkę za duże [4]
    Opakowanie: dość fajna etykieta w beżowej tonacji, kapsel nowy, pod piwo, jest ok [4.5]
    Uwagi: fajne piwo do napicia w ciepłe dni jakie nadciągają, wypiłem naprawdę z przyjemnością

    Moja ocena: [3.8]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • lasica_lwd
      Member
      • 06-2014
      • 73

      #3
      Zapach ładny chebowo - zbożowy. Chmiel w zapachu co nie dziwne niewyczuwalny.

      Po pierwszym łyku dramat. Gotowany kalafior z brokułą. O dziwo w zapachu tego nie było.

      Kilka następnych łyków już przyjemniejszych, gdzieś ten DMS znika i nie przeszkadza.

      Pełne w smaku, mocno nagazowane...i przyjemnie lekko goryczkowe na końcu!

      W miarę ogrzewania piwa, DMS wyłazi też w zapachu niestety.

      Gdyby nie DMS i potężne przegazowanie byłoby ok, a tak są inne lepsze koncernowe lagery.

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Żółty, średnio zmętnione. [3.5]
        Piana: Biała, wysoka i dosyć trwała pomimo szybko pękających pęcherzyków. [4]
        Zapach: Słodowy, bardzo przyjemne zboże i chlebek. Od chmielu trochę ziół. [4]
        Smak: Tu już chmiel bardziej obecny, piwo jest bardzo dobrze zbalansowane. Chlebek ładnie jest połączony z ziółkami i ja tu nie czuję żadnych wad typu DMS jak przedpiszca. [4.5]
        Wysycenie: Za duże. [3]
        Opakowanie: Etykieta stylizowana na stare czasy, kapsel jest dedykowany i co ciekawe, podany jest skład. [4]
        Uwagi: Jestem kompletnie zaskoczony, z koncernu i to za 2,09 zł dostałem bardzo dobry lager. Z pewnością będę powtarzał, na weekend na grilla zakupię większą ilość.
        Warka 15.10.2016.

        Moja ocena: [4.125]

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19159

          #5
          Mnie też zaskoczyło na plus. Nie jest tak płytkie jak inne piwa GŻ i goryczkę na początku było czuć wyraźnie. Potem już nie tak mocna.

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9729

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasnozłoty, minimalnie zamglony. [4]
            Piana: Biała, drobna, wysoka, trwała i strzępiasta. [4.5]
            Zapach: Słód z lekkim powiewem chmielu, zdecydowanie OK dla lagera . [4]
            Smak: Lekko tępawa goryczka, lekko pestkowa, w tle słód palony, ciągnący za sobą jakiś dziwny posmaczek... [3.5]
            Wysycenie: Dość wysokie. [4]
            Opakowanie: Stonowane barwy, oldskulowa grafika, dopasowany kapsel. Może się podobać. [4]
            Uwagi: Koncern koncernem, ale do letniego gryla takie piwko spokojnie wypiję. I za taką cenę...

            Moja ocena: [3.85]

            Comment

            • woli
              Senior
              • 10-2003
              • 121

              #7
              Dawno nic nie recenzowałem,ale to piwo mnie po prostu zaskoczyło,chyba najlepsze koncernowe,wyczuwalna dobrze goryczka,rzeczywiście mętne bez filtracji,smakuje lepiej od wszystkich heinekenów,carLsbergów i cena dobra,bravo GŻ

              Comment

              • rafalek21
                Senior
                • 04-2015
                • 1407

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasnozłoty, zamglony. [4.5]
                Piana: Trochę ponad średnia obfitość, średnie i duże pęcherzyki, średnio trwała, nie zdobi szkła [3.5]
                Zapach: Wyraźnie słodowo-chlebowy, odrobina ziołowej chmielowości - tego chmielu mogłoby być odrobinę więcej. Niezbyt intensywny, ale przyjemny jak na lagera. [3.5]
                Smak: Słodowy, znowu chlebek, treściwe, umiarkowana pełnia, średnio-niska goryczka ziołowa, alkohol niewyczuwalny, lekko kwaśnawe w posmaku. [3.5]
                Wysycenie: Wysokie - co jest normalne, jednak dla mnie mogłoby być niższe. [3.5]
                Opakowanie: Ładna etykieta, brakuje mi pełnego składu i ekstraktu, ale to standard w koncerniakach. [4]
                Uwagi: Piwo jak najbardziej pijalne, chyba jedyny koncernowy lager którego wypiłem w całości przez ostatnie dwa lata. Nie jest to piwo wybitne, ale w swojej cenie (2,60 zł) wypada dobrze w porównaniu do konkurencji. Jak dla mnie dobre piwo grillowe - pod warunkiem, że utrzyma swój poziom z kolejnymi warkami. Warka do 12.11.2016

                Moja ocena: [3.575]

                Comment

                • Jarek191
                  Member
                  • 02-2006
                  • 85

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Niefiltrowane, kolorek bursztynowy, mętny. [4.5]
                  Piana: Byłem zdziwony jakością piany. Przy nalewaniu i chwilę po ładna drobna pianka. Później trochę opada. Ale jak na produkt koncernowy nieźle. [4.5]
                  Zapach: Ładny zapach. chmielowo-słodowy. [4.5]
                  Smak: Hmmm ciekawy smak. Niby dobry, ale... No właśnie nie wiem co mi w nim przeszkadza, ale coś jest nie tak. [4]
                  Wysycenie: Dobre. Dzięki temu piana utrzymuje się dłużej. [4]
                  Opakowanie: Podoba mi sie etykieta. Nawiązująca do historii. [4.5]
                  Uwagi: Na początku niezłe.
                  Jeżeli nie zepsują to będzie niezłe piwko.

                  Moja ocena: [4.275]

                  Comment

                  • tfur
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 1301

                    #10
                    no, rzeczywiście, nie jest złe
                    początkowe wrażenie dobre
                    choć potem jest nieco gorzej
                    mimo wszystko zaskoczenie
                    na plus
                    veni, emi, bibi

                    Comment

                    • zgoda
                      Senior
                      • 05-2005
                      • 3516

                      #11
                      Nie wiem co wyście pili.

                      Zapachu nie ma. Smaku nie ma. Tylko gaz i męt. Słabizna jak wszystkie pozostałe Królewskie. Badziew. O pierdołach o "warszawskim smaku" na kontrze nie wspomnę, choć za to powinno się kogoś solidnie wybatożyć.
                      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎