Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gloger, Gorzkie Żale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Gloger, Gorzkie Żale

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, klarowne. [3.5]
    Piana: Biała, krótka, ale nieźle zdobi szkło przy zbyt szybkim opadaniu. [3.5]
    Zapach: Muszę prawie zgodzić się z tym, co piszą na etykiecie. Prawie, bo aromat cytrusowy jest lekki, a nie intensywny. Trzeba jednak przyznać, że jest przyjemny, a cała reszta jest pozbawiona wad. [4]
    Smak: Za dużo tu tych słodów, pilzneński jeszcze oczywiście znośny, ale karmelowy już zbyteczny. Goryczka średnia jak na ten styl, a nawet w kierunku do wysokiej i o charakterze grejpfrutowym i lekko trawiastym, ale bez łodygi. [4]
    Wysycenie: Średnie i odpowiednie. [4]
    Opakowanie: Jak zwykle to najmocniejszy punkt programu, na etykiecie tym razem narysowana jest płacząca zakonnica. Jakoś bardzo mi się to podoba, więc daję maksymalną ocenę. [5]
    Uwagi: Może już zmienili głównego piwowara?? Sam nie wiem...
    Ostatnie '' wyczyny ''Glogera były cokolwiek i delikatnie pisząc kontrowersyjne, a tu takie pozytywne zaskoczenie...
    Warka 25.11.2016.

    Moja ocena: [3.975]

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4538

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemnozłoty, prawie klarowne, jedynie lekko opalizuje. [4]
      Piana: Wysoka na max 3 cm, biała, strzępiasta, pośród drobniutkich bąbelków wiele większych. W trakcie picia jest solidny kożuch z grubą obręczą, jednak podtrzymywany przez słupki bąbelków idących od dna, co niezbyt dobrze świadczy o czystości kufla. [3.5]
      Zapach: Słodowo-owocowy z lekką nutą iglasto-sosnową. [4]
      Smak: To na pierwszy ogień idzie mocna chmielowo-grejfrutowa goryczka (z przewagą tego drugiego), sprowadzając praktycznie do tła owocowość (również głównie grejfrutową) i nuty żywiczne. Ostre piwo dla chmielowych fanów, żadna panienka nawet z potrójnym sokiem tego nie wypije. Jednak zbyt jednostronne, przydała by się chociaż odrobina chlebowości czy zbożowości. [3.5]
      Wysycenie: Dość wysokie, co w połączeniu z goryczą zabije 80% zwykłych spijaczy kolpolagerów próbujących wypić te piwo [3]
      Opakowanie: Kufel z firmowym logo, wraz z nim doniesiono podkładkę. [4.5]
      Uwagi: Podobno z założenia miała to być APA ale jeszcze sporo brakuje.
      Próbowane w browarze 23.04.2016, cena 10 zł.

      Moja ocena: [3.725]

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4538

        #4
        Fotka:
        Attached Files

        Comment

        • Brodzislaw
          Senior
          • 09-2013
          • 1020

          #5
          Kolor i piana w granicach stylu. Nawet w aromacie choć niewiele się dzieje, to wyczuwalne są chmiele w nucie owocowej (tropikalnej) i trochę sosny plus baza słodowa. Niestety w smaku jest słabo. Karmel, miód nawet, na szczęście kontrowany przez goryczkę w okolicach średniej, ziołowo-trawiastej. Nuda.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎