Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Pinta] American Black

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Zarzecze, [Pinta] American Black

    Próbowane na stoisku Pinty na Silesiabeerfest w sobotę. Dobre, ale bardziej je czuję w klimacie robust portera, fajnie palone i dobrze ułożone - jednakże "amerykan hopów" mało w aromacie. Skusiłem się przez 12 BLG Nie jestem pewny do końca czy Zarzecze czy Zawiercie...
    Last edited by ART; 16-05-2016, 08:18.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • jacekwerner
    Senior
    • 05-2004
    • 2837

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
    Próbowane na stoisku Pinty na Silesiabeerfest w sobotę. Dobre, ale bardziej je czuję w klimacie robust portera, fajnie palone i dobrze ułożone - jednakże "amerykan hopów" mało w aromacie. Skusiłem się przez 12 BLG Nie jestem pewny do końca czy Zarzecze czy Zawiercie...
    Amerykańskie hopy ( obok wyrazistej ciemnej strony ) rządzą w smaku solidną cytrusową nutą. Piwo lekkie, dobrze zbalansowane, szybko znika ze szkła - jednym słowem - smakowite
    Oczywiście z Zarzecza.
    Ochotnicza Straż Piwna
    BAZA = 7446

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #3
      Aromat to palono-czekoladowo-cytrusowe pierdolnięcie. W smaku wysoka goryczka, owoc, kwasek, paloność, cytrusowy chmiel, delikatna wodnistość.

      Wypiłem na trzy łyki choć smak nie dotrzymuje kroku aromatowi.

      Aaaa, to była butla.

      Comment

      • grejwi
        Member
        • 08-2014
        • 78

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bardzo ciemne. Rubinowe przebłyski przy dnie. [5]
        Piana: Dość obfita - średnio i drobno pęcherzykowa, jednak szybko pęcherzyki pękają, a piana się załamuje - jak na Coli. Minimalnie osadza się na ściankach. [3.5]
        Zapach: Z butelki: słonecznik, kawa i cytrusy. Po przelaniu paloność i trochę bliżej nieokreślonych estrów. [4]
        Smak: Lekko wodniste. Palone; prażone słoneczniki. Goryczka średnia do niskiej. [3.5]
        Wysycenie: Średnie do wysokiego. Mogło by być wyższe. [4]
        Opakowanie: Pinta miewała lepsze wzory, ale reszta, tj. sklad, parametry, jakość papieru - bez zarzutu. Kapsel czarny. [4]
        Uwagi: Warka do 10.11.2016 r.

        Moja ocena: [3.8]

        Comment

        • rafalek21
          Senior
          • 04-2015
          • 1407

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bardzo ciemne, z bursztynowymi przebłyskami - bez zarzutu. [5]
          Piana: Średnio obfita, ciemnobeżowa, średnie pęcherzyki, szybko opada. [3]
          Zapach: Paloność, prażony słonecznik,żywica, cytrusy, lekka kawa, przyjemny, średnio intensywny. [4]
          Smak: Dominuje paloność kawy, delikatny stoutowy kwasek, wytrawne, trochę ponad średnia cytrusowo-palona goryczka, średnie ciało. Dobrze zbalansowane. [4]
          Wysycenie: Niskie - pasuje. [4.5]
          Opakowanie: Proste, ale podoba mi się, czytelnie, komplet informacji. [5]
          Uwagi: Smaczna interpretacja stylu american stout, dość proste piwo z dobry balansem między ciemnymi słodami i chmielem. Niezwykle pijalne, musiałem się powstrzymać, żeby nie wypić go na raz. Sama podstawa słodowa lepsza niż w Dobrym Wieczorze od Pinty. Nie zdziwię się jeśli to piwo wejdzie do regularnej oferty Pinty. Warka 10.11.2016.

          Moja ocena: [4.025]

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Brunatny, klarowne. [4]
            Piana: Pęcherzyki średnie, piana raczej krótka. Na plus, że ładnie i trwało zdobi szkło. [3.5]
            Zapach: Bardziej stout niż American. Prażone orzeszki i słonecznik, lekka kawa oraz trochę cytrusów. [4]
            Smak: Tu już balans po środku. Wyraźne palone i kawowe nuty, a po drugiej stronie pojawia się wreszcie amerykańska goryczka w postaci cytrusów i lekkiej żywicy. Goryczka jest niska, ale niebezpiecznie zalega. [4]
            Wysycenie: Niskie. [4.5]
            Opakowanie: Jakoś mało wyszukana etykieta jak na Pintę, ale cała reszta, czyli skład i inne takie jest na wysokim jak zwykle poziomie. [4]
            Uwagi: Dobry American Stout, ale znam lepsze i jest to Night Call z Hopkinsa.
            Warka 10.11.2016.

            Moja ocena: [3.975]

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9732

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Nieprzejrzysta (afro)amerykańska czerń. [4]
              Piana: Beżowa, drobna, średniowysoka, nietrwała... [3]
              Zapach: Dla mnie bardziej amerykan niż stout: sosna, chmiel, w tle słód i czekolada. [4]
              Smak: Lekka wodnistość i kwasek, ślad kawowej goryczki, gorzka czekolada. Ameryka w tle dalekim... [4]
              Wysycenie: Niskie. [4]
              Opakowanie: Styl "Pinty", nazwa niepoprawna politycznie , eta kojarzy mi się z Cpt. America... [4]
              Uwagi: Smaczny stout z amerykańskimi naleciałościami .

              Moja ocena: [3.9]

              Comment

              • melor
                Senior
                • 04-2006
                • 364

                #8
                W zapachu czuć lekki aromat amerykańskich chmieli.
                Na początku picia też je czuć. Mieszankę chmieli ze smakiem kawy. Od połowy butelki czuć jedynie kawę, paloność i piwo jest gorzko-kwaśne. Ostatecznie nie było tak pijalne jak na początku, więc ode mnie tylko
                5/10

                Comment

                • kenny
                  Senior
                  • 04-2009
                  • 712

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
                  Piana: Niska, szybko opada. [3]
                  Zapach: Owoce tropikalne, po ogrzaniu bardziej palony. [4]
                  Smak: Palony, opiekany, prażony słonecznik, lekka cytrusowość, końcówka kwaskowa i palona. [3.5]
                  Wysycenie: Niskie. [4]
                  Opakowanie: Ujdzie, estetyczne, ale nudne. [4]
                  Uwagi: Trochę nijakie to piwo. W charakterze bardziej opiekane niż palone, ale posmaki nie są szczególnie intensywne. W sumie ciężko coś więcej o nim napisać. Do wypicia i zapomnienia.

                  Moja ocena: [3.725]

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: czarne [5]
                    Piana: bezowa, gęsta, zwarta, po jakimś czasie pomału osiada [4]
                    Zapach: słaby ale miły, głównie palony [3.5]
                    Smak: w miarę pełne i treściwe, dominuje paloność, odrobina kawy, delikatne cytrusowe akcenty i fajna słodowa baza na końcu [4]
                    Wysycenie: odrobinę za dużo [4.5]
                    Opakowanie: stylowe "pintowe", firmowy kapsel, jest ok [5]
                    Uwagi: Smaczne piwo, warte powrotu

                    Moja ocena: [3.95]
                    Attached Files
                    Last edited by becik; 31-07-2016, 12:56.
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • kaczka116
                      Senior
                      • 10-2015
                      • 1350

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Czarne, metne, nieprzejrzyste [4.5]
                      Piana: Brazowa, drobno i srednio pecherzykowa, cienka warstwa na tafli piwa [3.5]
                      Zapach: Czekolada, palone, prazony slonecznik, lekko trawiaste [4.5]
                      Smak: Czekolada, palone, amerykanskie chmiele, prazony slonecznik, lekko wodniste, goryczka niska ale w Dry stoucie nie potrzeba wyzszej, to ma byc Stout nie Black IPA [4.5]
                      Wysycenie: Niskie, odpowiednie [4.5]
                      Opakowanie: Troche przypomina Captain America ale w stylu Pinty, dokladny sklad, firmowy kapsel i podoba mi sie flaga Ameryki w kolorach czerni [3.5]
                      Uwagi: Warka 10.11.16 czyli dalem troche temu piwu polezec. Bardzo pozytywnie jak na pierwsze lyki, i na pewno kupie nowa warke jak tylko bedzie w sklepie. Swietne piwo i fajnie by bylo jakby albo American Black albo Dobry wieczor weszlo do regularnej oferty Pinty, brakuje jakiegos Stoutu w ich ofercie, a Hopus Pokus jako jedyne ciemne piwo to za malo

                      Moja ocena: [4.35]
                      Nie mów hop zanim nie nachmielisz
                      Untappd

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19166

                        #12
                        Dobre, smaczne piwo bez przegięcia. Chmiele dobrze wyczuwalne, aromat przedni, goryczka nie za duża, na właściwym poziomie. Pewno jeszcze spróbuję.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎