Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Fortuna Rabarbar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Fortuna, Fortuna Rabarbar

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • piwo_szka
    Member
    • 01-2015
    • 71

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Mocno jasnoróżowy wchodzący w czerwień z równie jasnoróżową pianą. [4]
    Piana: Zbita, drobna, gęsta, jasnoróżowa. [4]
    Zapach: Prędzej jakieś słodkie owoce niż kwaśny rabarbar. Brak metaliczności. [4]
    Smak: Ten rabarbar jest dla mnie dyskusyjny, bo prędzej czułam gęsty sok z czerwonych owoców, jak z malin, niż kwaśny i przyjemny rabarbar zbilansowany słodyczą. Piwo dla mnie było za słodkawe, a powinno iść w kierunku kwasoty. Ten cały sok dominował, brakowało mi goryczki piwnej. Piwo trochę ciężkie i zalegające. [3]
    Wysycenie: Odpowiadało mi. [4]
    Opakowanie: Standardowa butelka Fortuny. [4]
    Uwagi: Rzuciłam się na to piwo, bo lubię smakowe wersje Fortuny, na dodatek rabarbar. Jednak samego rabarbaru nie za wiele w nim wyczułam, miałam wrażenie, że jest też dodatek jakiś czerwonych owoców. Czułam się jakbym piła piwo z sokiem malinowym - niczym się specjalnie nie wyróżniało. Trochę się zawiodłam.

    Moja ocena: [3.6]
    Attached Files
    Last edited by piwo_szka; 06-06-2016, 11:18.
    piwna smakoszka na Alkowiki

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #3
      Szkoda szacownego ARTomatu, żeby oceniać nim takie coś...
      W zapachu malina z gruszką. Nic z piwa... no może jest ścierka, tylko że to akurat wada w piwie.
      W smaku słodkie, wręcz syropowe. Można wyczuć też jakiś kwasek, ale od cytryny, a nie od rabarbaru. Wiem co to rabarbar, mieszkam na Mazurach od urodzenia i zawsze był on w moim ogródku. Goryczki oczywiście nie ma.

      Bardzo aromatyzowane piwo, rabarbaru nie wyczułem.
      Jedyna zaleta to taka, że ma 5,1% alkoholu

      Comment

      • Pinio74
        Senior
        • 10-2003
        • 3881

        #4
        Bardzo lubię rabarbar w każdej postaci. Może być kompot, może być surowy. Niestety w tym napoju nie ma nawet odrobiny rabarbaru, ani nic do niego podobnego. Jest jakaś sztuczna słodka landrynka. Blee
        Last edited by Pinio74; 10-08-2016, 18:31.
        BIRRARE HUMANUM EST

        Comment

        • Pivotal
          Senior
          • 05-2013
          • 671

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Różowy z niewielkim zamgleniem. [3.5]
          Piana: O delikatnym różowym zabarwieniu, bardzo wysoka i dość trwała, drobnoziarnista, obklejała trwale szkło, pozostała do końca. [4]
          Zapach: Słodko-kwaskowy... malinowy z kwaskiem cytrynowym. [3]
          Smak: Owocowy z lekkim kawskiem cytrynowym... rzewienia nie wyczułem, raczej malinowe akcenty. Piwo słodko-kwaskowe z minimalną słodową nutką po ogrzaniu. Akcentów pszenicznych i chmielu goryczkowego - brak. [2]
          Wysycenie: Utrzymało się przez cały czas. [3.5]
          Opakowanie: Zwrotne, etykiety w stylu innych smakowych Fortun, podany dość dokładny skład, kapsel bez nadruku. [3.5]
          Uwagi: Warka do 12.12.2016, wypite tego samego dnia. Kiepski ta Fortuna, choć nieco lepsza od Redd'sa. W składzie m.in. cukier, pszenica i słód przeniczny oraz chmiel goryczkowy. Oczywiście nie polecam... **245**

          Moja ocena: [2.775]

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎