Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Kraftwerk][Jan Gadomski] Triple Twister

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Wąsosz, [Kraftwerk][Jan Gadomski] Triple Twister

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Praktycznie czarny, nieprzejrzysty. [5]
    Piana: Po nalaniu pojawia się niska, kremowa piana, która znika w kilka sekund, nie zostawiając po sobie zupełnie nic - po prostu czarna tafla piwa. [1]
    Zapach: Czekolada, owies, trochę kokosa, trochę jakby wanilii - w sumie przypomina czekoladowe z wiórkami kokosowymi, słabiej wiśnia, średnio intensywny, przyjemny. [4]
    Smak: Podobnie jak w aromacie, czekolada, owies, odrobina kokosa, wiśnia zaś wyraźniejsza niż w aromacie, nadaje trochę kwasku(więcej niż w przeciętnym stoucie), umiarkowana słodycz, niewysoka goryczka z palonymi akcentami, niezbyt wysoka pełnia, ale wodniste też nie jest. [4]
    Wysycenie: Praktycznie nie występuje, przydałoby się go trochę więcej - niskie by mnie zadowoliło. [2.5]
    Opakowanie: Ładna etykieta z pełnym, acz niedokładnym składem, osobiście bardzo mi się podoba grafika. [4.5]
    Uwagi: Ciekawe eksperyment ze stoutem, ma swoje niedociągnięcia, ale warte spróbowania. Warka 12.12.2016.

    Moja ocena: [3.7]

    Comment

    • kenny
      Senior
      • 04-2009
      • 712

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [4]
      Piana: Brak, zupełnie nic. Na powierzchni pływają białe farfocle (kokos?), jakieś tłuste plamy, nie wygląda to ciekawie. [1]
      Zapach: Lekko czekoladowy, ledwo wyczuwalny. [2.5]
      Smak: Mleczna czekolada, lekko kwaskowy posmak (wiśnie?), słodkawa końcówka. [3]
      Wysycenie: Niskie. [4.5]
      Opakowanie: Estetyczne, ale niezbyt ciekawe. [3.5]
      Uwagi: Rozczarowanie, dodatki niewyczuwalne, ten lekki kwasek może od wiśni. Wygląd odrzuca, paskudne fafoły pływają na powierzchni. Smaku niewiele, dość gęste, ale mało intensywne. Szkoda czasu.

      Moja ocena: [2.775]

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9729

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Brązowy nieprzejrzysty. [4]
        Piana: Kremowa, bardzo drobna, niewysoka i nietrwała - w zasadzie chwilowa... [2.5]
        Zapach: Czekolada, ślad kawy oraz wiśni w czekoladzie. Lekki słód palony. [4]
        Smak: Stoutowa, wytrawna goryczka, ślad likieru wiśniowego, karmel. [4]
        Wysycenie: Niewysokie. [4]
        Opakowanie: Się mi nie podoba. A nazwa, plus określenie rodzaju/gatunku piwa... Przemilczę, są wakacje . [2.5]
        Uwagi: Ciekawe piwo, smaczne, nie-wiśniowe, ale nie mam jakoś ochoty na powtórkę...

        Moja ocena: [3.775]

        Comment

        • melor
          Senior
          • 04-2006
          • 364

          #5
          aromat: mało intensywny. Czekolada i trochę kawy
          kolor: ciemnokasztanowy. Poza tym w piwie pływają jakieś... dopiero po chwili zorientowałem się, że to kokos
          piana: niestety brak!!
          smak: Hmm... po pierwsze smakuje trochę jak dry stout... pomimo takiego dużego ekstraktu. A po drugie to jest trochę wodniste. Nie ma treściwości i pełni smaku. Żadnych wiśni i kokosa nie czuć w smaku ani trochę. Goryczka bardzo mała. Paloność ledwo wyczuwalna. Jest lekka czekoladka, ale to piwo nie przypomina porteru. No do stouta też mu trochę daleko - jakbym pił w ciemno to bym powiedział że to dunkel. No i co jeszcze - kompletnie odgazowane piwo. W smaku jest znośne - nie odrzuca, nie jest niedobre. Przyjemnie się piję, ale oczekiwałem czegoś więcej...
          Brak gazu sprawia, że nie ma zbytnio przyjemności z picia... No i piwo nie ma smaku...
          5,5/10

          Comment

          • TomN
            Senior
            • 03-2013
            • 106

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bardzo ciemny, nieprzenikniony brąz, niemal czerń. Buszują jakieś drożdżowe drobinki. [4]
            Piana: Była, ale się zmyła. Kilkadziesiąt sekund po nalaniu mój snifter zdobi wątły pierścień, a gdzieś z boku zacumowała, mała, pianowa łódka. 5 łyków później ślad po niej zaginął, co jeszcze bardziej uwidoczniło pływające okręty. Póki piany było tyle, że dało się określić jej barwę, była ona beżowa. [1]
            Zapach: Bardzo słodki, dominuje czekolada, majacząca wiśnia i kokos, jest też deklarowany owies i szczypta kawowej paloności. [4]
            Smak: Pierwsze odczucie - czekolada, finisz - kawa. Po dordze wiśniowy kwasek i posmak owsa. Jak na piętnastkę wydaje być się być ubogie. Najwyraźniej prezentuje się słodycz i cierpkość. Palony kwasek zostaje na języku. [2.5]
            Wysycenie: Bardzo niskie, co w połączeniu z intensywnym słodko-kwaśnym smakiem daje wrażenie cienkiej, rozwodnionej kawy z czekoladą. [2]
            Opakowanie: Kolorystycznie ładne, sam tłister średnio mi podchodzi. Czarny kapsel i prawie komplet informacji. [3.5]
            Uwagi: 12.12.16
            Piłem kiedyś coś podobnego, moja eks mi przyniosła. Nie miało tej palonej goryczki, ale kosztowało 3 razy mniej.

            Moja ocena: [2.975]

            Comment

            • umbra
              Member
              • 07-2012
              • 90

              #7
              Czytając powyższe recenzje z wielkim strachem otwierałem butelkę.
              Zapach wiśni w czekoladzie.
              Piany i gazu ni trochu.
              Pływają płatki lub wiórki.
              Smak jak na 15 pełny, ale niespokojny - taki świeżak.
              Fajna alkoholowa paloność, trochę jak w palonej zbożówce.
              Wiśni w smaku nie czuć, płatki wyżarzone i karmel owszem.
              Da się sączyć obserwując zmianę smaku w zakresie temp. 10-15°C.
              NORD EXPRESS

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎