Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bytów Browar Kaszubski, Hops & Rose

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Bytów Browar Kaszubski, Hops & Rose

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnopomarańczowe, całkowicie mętne. [4.5]
    Piana: Niska i mało trwała. Biała, drobna. [2]
    Zapach: Delikatnie kwiatowy, chyba różany (ale to może być autosugestia), karmelowy. Chmiele, cytrusy, niestety - delikatne masełko. Chyba. [3.5]
    Smak: Niestety delikatny diacetyl (jestem na niego przeczulony, innym może w zupełności nie przeszkadzać). Poza tym piwo mocno owocowe, kwiatowe, goryczka średnia. Dziką różę _chyba_ czuć, ale być może gdyby nie informacja na etykiecie, to wcale bym jej nie wyczuł? Dosyć lekkie, ale jeszcze nie wodniste. [4]
    Wysycenie: Nieco za wysokie. [4.5]
    Opakowanie: Trochę jaśniejsze by lepiej na półce wyglądało. Skład dokładny/ [4]
    Uwagi: Piwo ma potencjał, ale

    Moja ocena: [3.675]

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9731

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy mętny. [4]
      Piana: Kremowa, bardzo drobna, wysoka i trwała. [4]
      Zapach: Zioła, chmiel, lekka sosna, jeszcze lżejsze owoce. Fajny . [4]
      Smak: Zioła i chmiel, może to sugestia, ale czuję właśnie... różę, taki posmaczek lekki, jak w nalewce . [4]
      Wysycenie: Średnie, OK. [4]
      Opakowanie: Dość prosta, charakterystyczna eta. Nawet mi się podoba. [4]
      Uwagi: Nie przepadam za piwami smakowymi, ale to jest tylko subtelnie "złamane"...

      Moja ocena: [4]

      Comment

      • Pess09
        Senior
        • 12-2013
        • 284

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemne złoto/jasny bursztyn, wyraźnie zmętnione. [4.5]
        Piana: Obfita ale niezbyt drobna, szybko się dziurawi i utrzymuje się średniej grubości warstwa. [3.5]
        Zapach: Bardzo mocny zapach dzikiej róży i takiej ogólnej kwiatowości, jest trochę tropików w tym coś w stylu liczi. Bardzo przyjemny. [4.5]
        Smak: Niezbyt dużo ciała, prawie brak słodyczy, piwo idzie raczej w kierunku wytrawności, trochę owoców tropikalnych ale bez fajerwerków, dzika róża trochę mniej wyeksponowana niż w zapachu ale dalej się przewija, goryczka wyrazista, czuć wyraźnie amerykańskie chmiele ale są też łodygowe i ziołowe motywy , czuć ją jeszcze długo ale nie ma efektu nieprzyjemnego zalegania. [4]
        Wysycenie: Poprawne. [4]
        Opakowanie: Bardzo prosta etykieta, zawiera skład, czarny kapsel. [4]
        Uwagi: Bardzo dobre jeśli chodzi o zapach, przeciętne jeśli chodzi o smak. Spodobał mi się dodatek dzikiej róży, jestem ciekawy jak sprawdziłby się w piwie z większą pełnią słodową.

        Moja ocena: [4.15]
        Last edited by Pess09; 09-07-2016, 20:59.

        Comment

        • chechaouen
          Senior
          • 01-2011
          • 1180

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowy, mocno mętne [4]
          Piana: Mocna strona piwa. Piana obfita, sztywna i bardzo trwała. Opada powoli, pięknie oblepiając ściany [4.5]
          Zapach: Głównie wyczuwam tu cytrusy. Wspomnianego aromatu dzikiej róży, którego się nieco obawiałem, nie potrafię wyniuchać. Intensywność aromatu nie za wysoka, ale to co czuć jest całkiem przyjemne. [4]
          Smak: Goryczka na poziomie średnim, grejpfrutowa, miła, nie za długa. Aromat róży trochę czuć, po ogrzaniu nawet nieco bardziej niż trochę. I w sumie fajnie współpracuje to z goryczką. Trochę się tego połączenia obawiałem, ale kompozycja jest całkiem udana choć w sumie piwo wydaje się dość klasyczną AIPĄ o profilu cytrusowym. Wymienionego w składzie słodu karmelowego nie czuję. Głównie odchmielny grejpfrut, nuty ze słodów pszenicznych i wspomniana szczypta róży jako ciekawe dopełnienie [4]
          Wysycenie: W moim odczuciu za wysokie, co dało o sobie znać zarówno przy konsumpcji jak i przy otwieraniu butelki [3.5]
          Opakowanie: Krafciarski minimalizm. Kolorystyka OK, ale dopieszczone to nie jest, trochę bidnie. Dokładny skład [3.5]
          Uwagi: Obawiałem się, że wyjdzie z tego jakaś egzotyczna AIPA-radler (w składzie sok i suszone owoce dzikiej róży), ale w sumie wyszła dość klasyczna AIPA ze szczyptą czegoś ekstra. Niezłe piwo
          Data na ecie: 2016.10.14

          Moja ocena: [4]
          Last edited by chechaouen; 25-07-2016, 20:11.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎