Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Twigg, Big Dipper

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23793

    Twigg, Big Dipper

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Prawie czarny, pod żarówkę nie widać żadnych przebłysków, piwo musi być mętne. [4.5]
    Piana: Brązowa, złożona z drobnych pęcherzyków, wysoka, opada powoli, trwale i grubo znaczy szkło. Perfect! [5]
    Zapach: Bardzo intensywny, niestety za dużo tu mleka. Oprócz tego czekolada, sporo zbożowych aromatów oraz za mało palonych nut. [4]
    Smak: Piwo jest bardzo słodkie, ale jakie miało być przy takich parametrach? Goryczki prawie nie ma. Zamiast gorzkiej czekolady jest słodziutka Milka. Kawa jest, ale z za mocnym dolaniem mleka. Kwasek baaardzo delikatny, a chmielu ni widu ni słychu. Paloność w zapachu jakąś wyczułem, w smaku już nie. [3]
    Wysycenie: Niskie. [4.5]
    Opakowanie: Etykieta mało odkrywcza, jest narysowany gwiazdozbiór Big Dipper, czyli Wielki Wóz. Skład nie jest pełny, a chmiel Magnum podany w nim zupełnie niewyczuwalny. [3.5]
    Uwagi: Ja rozumiem, że jest to Milk Chocolate Stout, ale tego mleka to trochę tu za dużo, a czekolada mogłaby być gorzka. Za słodkie i mdlące dla mnie.
    Warka: najlepiej spożyć przed 10.2017.

    Moja ocena: [3.725]
    Last edited by DariuszSawicki; 06-06-2016, 17:11.

    Comment

    • NightHawk
      Senior
      • 08-2008
      • 108

      #3
      Piwa jeszcze nie piłem, dzisiaj nieplanowanie zakupiłem w Tesco. Parametry (17 BLG, 5% ABV) zapowiadają mega słodkie piwo, ale to co mnie bardziej zastanawia to długa data ważności. 1,5 roku dali tak nisko alkoholowemu piwu, które na dodatek jest niepasteryzowane i niefiltrowane? Dziwne. Ciekawe czy smak ma tu się szanse ułożyć na plus po takim czasie.

      Comment

      • melor
        Senior
        • 04-2006
        • 364

        #4
        FDP 2016

        Bardzo słodki i łagodny. Kawa z mlekiem z przewagą mleka. Goryczka bardzo mała (chyba 15 IBU). Bardzo pijalne. W aromacie bardzo mleczny.
        Jakbym pił kakao .
        8/10

        Comment

        • Pess09
          Senior
          • 12-2013
          • 284

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarny. [4.5]
          Piana: Obfita ale zbudowana z średnich pecherzyków i szybko opada. [3]
          Zapach: Laktoza, gorzka czekolada i przypalone słody, przyjemny. [4]
          Smak: Jest trochę ciała i słodyczy ale jak dla mnie wcale nie za dużo. Paloność i spowodowana nią kwaskowość sprawia że balans w tym piwie mi odpowiada. W smaku czekolada sprawia już zdecydowanie bardziej wrażenie deserowej, tak jak w zapachu dość dużo mlecznych posmaków z laktozy. [4]
          Wysycenie: Średnie, ok. [4.5]
          Opakowanie: Schludna etykieta, zawarte pełne informacje, kapsel czarny. [4]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.95]

          Comment

          • klucha710
            Member
            • 05-2016
            • 35

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarne, nieprześwitujące. [5]
            Piana: Piana nieco zbyt obfita jak na styl, ale utrzymuje się i całkiem nieźle oblepia szkło. [4]
            Zapach: Na pierwszym planie alkohol, czego nie powinno być. Spodziewałem się mleka i nawet nieco estrów. Nie ma nic z tych rzeczy. Natomiast mam paloność, kawę, słodową słodycz. [2.5]
            Smak: Niestety i tutaj nie zachwycił. Piwo lekko skwaśniałe, choć zapas terminu przydatności na 3 msc w przód. Wyczuwalna kawa, paloność. Goryczki kompletne zero. Mleka i czekolady nie ma, natomiast jest kwas. [1.5]
            Wysycenie: Nie wiem, jak mam opisać, to co działo się na moim jezyku. Gdyby nie posmaki kawowe i palonośc, pomyślałbym, że piję coca colę. Wysycenie absurdalnie wysokie. Mogę śmiało porównać do położenia na języku tabletki calcium do rozpuszczanie w wodzie. Kosmos. Piwo kompletnie przez to nie pijalne. Niestety zupełnie przegazowane. [1]
            Opakowanie: Chyba tylko dane na temat piwa i etykieta są do przyjęcia. [4]
            Uwagi: Generalnie nie wiem, jak się to dzieje, ale piję drugie piwo z tego browaru i tutaj sukces, to piwo "tylko"musowało na języku. Natomiast wcześniejsze "wypiła" moja podłoga w kuchni zaraz po otwarciu. Miałem całkiem niezłe widowisko, brązowa fontanna. I tutaj pewnie gdyby dłużej poczekać, stałoby się to samo. Nie polecam piwa, będę się bardzo mocno zastanawiał, czy wziąć jeszcze jakieś piwo z tego browaru. Całe szczęście, że stało w lodówce, bo w przeciwnym razie istny granat i nie daj Boże nieszczęście w domu. Cena a jakość, to jakiś absurd. Takie piwo powinno zniknąć z rynku.

            Moja ocena: [2.375]
            Attached Files
            Last edited by klucha710; 17-08-2016, 16:49. Powód: Dodanie zdjęcia.

            Comment

            • Brodzislaw
              Senior
              • 09-2013
              • 1020

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: ciemno-brązowy wpadający w czerń [4.5]
              Piana: Piana beżowa ze średnich pęcherzyków szybko opadła do zera, dodatkowo dziurawiąc. [3]
              Zapach: Aromat słodów ciemnych – kawowo-czekolady, lekko kwaskowy. W tle majaczy chmiel. [3.5]
              Smak: pół-pełny, ciemne słody z kwaskiem na finiszu. Jest czekolada, kawa z mlekiem i kakao. Wkład owsiankowy jest wyczuwalny poprzez pełnię i ową aksamitność. Goryczka niewysoka, potęgowana przez paloność. [3]
              Wysycenie: wysokie, za wysokie jak na styl wkurza bo podkręca paloność i alkoholowść. [2.5]
              Opakowanie: takie sobie, ale pasuje do stylu [3.5]
              Uwagi: Stout nie jest zły ale potrzebne są poprawki

              Moja ocena: [3.25]

              Comment

              • nietzschee
                Senior
                • 07-2016
                • 319

                #8
                Twigg wszystkie piwa refermentuje, możesz trzymać i dłużej

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎