Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łąkomin, Belgijski Byk

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Łąkomin, Belgijski Byk

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: bursztynowo-pomarańczowy [4.5]
    Piana: ciemno beżowa, dość zwarta ze średnimi pęcherzami, opada powoli, osadza się na szkle drobnymi szlaczkami [4]
    Zapach: dość intensywny, karmel, owoce na mocy - tą czuć [4]
    Smak: pełne, treściwe, można powiedzieć, że momentami oleiste, lekka goryczka, karmel i krówka wymieszane z brzoskwiniowym posmakiem oraz minimalnym śladem cytrusów, całość na solidnej bazie zbożowej, moc piwa czuć w czasie picia, jako drugi plan, podkład, jest drugo, a nawet trzecio planowa, momentami tylko w kącikach ust coś mocniej rozgrzeje [4.5]
    Wysycenie: prawie idealne [4.5]
    Opakowanie: podoba mi się stara szata graficzna Łąkomina, gładki złoty kapsel [4.5]
    Uwagi: Smaczne, bardzo mocne piwo, dobra robota ale to nie ja jestem odbiorcą tego typu piw

    Moja ocena: [4.275]
    Attached Files
    Last edited by becik; 28-12-2016, 22:08.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Brązowy, mętnawy, chyba akcent rubinowy... [4]
      Piana: Kremowa, bardzo drobna, dość wysoka i trwała. [4]
      Zapach: Karmel, wino, suszone owoce, głównie rodzynki. [4]
      Smak: W zasadzie to samo w smaku: smak winny, karmel, oleistość, suszone owoce ze wskazaniem na rodzynki. [4]
      Wysycenie: Niewysokie. [4]
      Opakowanie: Bączek, zmieniona eta - teraz ryczy na niej potężny jeleń. Nie wiem, czy takie byki występują w Belgii?
      Eta taka trochę lanserska, medale, inne pierdoły. [4]
      Uwagi: Piwo dobrze się sączy, choć czuć jego oleistość i konkret.

      Moja ocena: [4]

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12201

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
        Opakowanie: Bączek, zmieniona eta - teraz ryczy na niej potężny jeleń. Nie wiem, czy takie byki występują w Belgii?
        Eta taka trochę lanserska, medale, inne pierdoły. [4]
        Jak są medale, to trzeba wypinać dumnie etkę Szczególnie, że nawet z Portugalii są!
        Mi logo przypomina dawne Jako Kokanin. Nazwa "browar kraftowy" - świadectwo nowych czasów, dużo bardziej podoba mi się niż "craft beer" Poza tym plus a pełny skład słodów i chmieli.

        Aromat - karmel, mniej czekolady, troszkę suszonych owoców, ciut rozpuszczalnikowe
        Piana - spora, umiarkowanie trwała
        Barwa - brunatno-brązowa, mętna
        Wysycenie - łagodne/umiarkowane, ale podszczypuje
        Smak - generalnie dość słodkie - ciastko czekoladowe, suszone owoce, trochę karmelu. Winnych tonów u mnie mało - bardziej kandyzowana wiśnia, alkohol bardzo ładnie schowany, całość słodowa, miękka, "misiowata" - to określenie tu pięknie pasuje, jest lepsze niż oleiste
        Treściwość - zdecydowana

        Piwo naprawdę dobre. Jak na belgijskiego dubbla/bruina jest zbyt mocne jeśli chodzi o parametry. Tu miałbym nawet taką małą sugestię - taki klasyczny dubbel (czyli lżejszy) w dystrybucji w Polsce (bo piję butelkową wersję) były atrakcyjniejszy cenowo. Jednak te 24% ekstr. musi się odzwierciedlać w cenie. Biorąc jednak pod uwagę tak wysoką zaw. ekstr./alk. to należy podkreślić wręcz gładkość tego piwa. Alkohol jest bardzo ładnie schowany. Piwo gęste, deserowe, degustacyjne, naprawdę udane.

        Comment

        • jacekwerner
          Senior
          • 05-2004
          • 2837

          #5
          Rzeczywiście jedynym mankamentem wydaje się być słodycz w smaku, ale ten mały minusik nie może przesłonić plusów - jest belgijsko, treściwie, konkretnie i smacznie, a nawet zdradliwie, bo alkohol ukrył się i nie przeszkadza w smaku - to jest to
          Ochotnicza Straż Piwna
          BAZA = 7446

          Comment

          • Brodzislaw
            Senior
            • 09-2013
            • 1020

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: pomiędzy bursztynowym i miedzianym, lekko zamglony [4]
            Piana: jasno-beżowa z drobnych i średnich pęcherzyków, opadła do krążka na powierzchni. [3.5]
            Zapach: słodowy: karmelowy, cukru kandyzowanego, suszone owoce, trochę cytrusów i kapka nut korzennych. Jest też wyraźny alkohol. [3]
            Smak: gęste i słodkawe. Na bazie słodowej czuć karmelek, suszone owoce: rodzynki, figi, morela a także wsad cukru kandyzowanego. Kontrę stanowi nieznaczna goryczka przyprawowo-alkoholowa. Alkohol znów się ujawnia w postaci rozgrzewania i minimalnie spirytusem. [3.5]
            Wysycenie: Optymalne w granicach średniego [4.5]
            Opakowanie: Nowa wersja całkiem ładna [4]
            Uwagi: W swoim stylu - udane piwo ale szału nie czyni.

            Moja ocena: [3.425]

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12201

              #7
              Zdjęcie:
              Attached Files

              Comment

              • grodek
                Senior
                • 06-2015
                • 527

                #8
                Piwo lekko przeterminowane, więc nie będę oceniał ARTomatem.
                KOLOR: ciemno brązowy, pod światło miedziany, lekko zmętniony.[4,0]
                PIANA: jasnobeżowa, drobnopęcherzykowa, dość obfita i trwał, ładnie pozostająca na szkle. [5,0]
                ZAPACH: słodowy, karmelowy, nuty suszonych owoców, delikatne przyprawy.[4,5]
                SMAK: bardzo treściwe, ciężkie, słodkie. W smaku mocno przyprawowe, do tego nuty rodzynek, karmelu i suszonych owoców oraz posmak moreli. Czuć lekkie rozgrzewanie alkoholu, jednak jest dość dobrze ukryty. Goryczka niewyczuwalna. [4,0]
                WYSYCENIE: dość wysokie, pasujące do stylu.[5,0]
                OPAKOWANIE: kapsel czarny golas, etykieta z podanym pełnym składem, jednak graficznie bez polotu.[3,5]
                OGÓLNIE: ogólnie niezłe piwo, jednak jak dla mnie zdecydowanie za słodkie. Butelka 0,33L, termin do VI 2018.
                604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎