Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kamionka, [Doctor Brew] Perfect Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Kamionka, [Doctor Brew] Perfect Lager

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4305

    #2
    Lager to jest, owszem, ale czy "perfect"? Wszystko zależy od tego, jaki wzorzec lagera mamy zakodowany. Można i bez polskiego chmielu, można - tak jak w tym przypadku - chmielić różnymi odmianami, ale otrzymujemy raczej ciekawostkę niż perfekcyjny wyrób.
    Wolę coś, co roboczo nazywam polskim lagerem, na lubelskim, marynce albo obu.
    Piwo poprawne, ale wyczuwalne w nim są jakby górnofermentacyjne nuty, podobnie jeśli chodzi o walory zapachowe.

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, klarowne, czyli perfect lager! [5]
      Piana: Wysoka, złożona ze średnich pęcherzyków. Niestety nie jest trwała. [3]
      Zapach: Nie jest to eurolager. Czuć lekkie tropiki i cytrusy. Po jakimś czasie zanikają i pojawia się trawa. [4]
      Smak: Mało słodu, lekko zbożowe. Goryczka ziołowa, czysta. Nie ma wad, jest chmielowe orzeźwienie. Niemiecka nuta na finiszu. [4.5]
      Wysycenie: Średnie. [4]
      Opakowanie: Etykieta ma chyba poniżyć ten piwny styl. Kontra tylko trochę lepsza i oczywiście z pełnym składem. [3.5]
      Uwagi: Daj nam Panie Boże takich lagerów więcej, tylko tańszych !
      Warka: najlepiej spożyć przed 01.2017.

      Moja ocena: [4.125]

      Comment

      • wychylybym
        Junior
        • 01-2016
        • 12

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złote, klarowne [5]
        Piana: Wysoka, złożona ze średnich pęcherzyków, szybko znika [3.5]
        Zapach: Owocowość, cytrusy, lekka żywiczność [4.5]
        Smak: Wyraźniejsze cytrusy, wyraźna goryczka [4.5]
        Wysycenie: Średnie [4]
        Opakowanie: Najważniejsze informacje jak zawsze, ale bardziej podobały mi się etykiety z pozostałych piw [3.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.35]

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: słomkowy z delikatną mgiełką [3.5]
          Piana: mierna, grube bęble, rzadka, szybko opada do miernej obwódki wokół szkła [2.5]
          Zapach: bardzo słaby, żywiczno-słodowy [3]
          Smak: wodniste, zero pełni i treściwości, dominuje ostra goryczka, tępa, pestkowa, żywiczna, na bardzo słabej podbudowie słodowej, jednym słowem, żółta woda o mocno-goryczkowym posmaku, do tego delikatne metaliczne posmaki [2]
          Wysycenie: sporo za dużo [3.5]
          Opakowanie: etykieta ze stylu prostych, lubię proste wzornictwo ale to już nawet dla mnie jest zbyt proste, gładki kapsel [3]
          Uwagi: Rozczarowanie, spodziewałem się fajnego lagera z małego browaru, a otrzymałem kolejny dowód na to, że proste piwa jest zrobić najtrudniej, nastepnym razem mając do wyboru to piwo lub zwykły Żywiec sięgnę po Żywca

          Moja ocena: [2.6]
          Attached Files
          Last edited by becik; 07-07-2016, 19:18.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9729

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasnozłoty, klarowny. [4]
            Piana: Biała, drobna, średniowysoka i średniotrwała. [3.5]
            Zapach: Powiew chlebowy, dalej dość wyważony "zestaw" chmielowo-słodowy. [4]
            Smak: Silny chmiel z akcentem ziołowym, daleki ślad owoców i może nawet (niezbyt dobrze mi się kojarzących w piwie) landrynek... [3]
            Wysycenie: Średniowysokie, OK. [4]
            Opakowanie: Dumna nazwa... Po degustacji daję więc odpowiedni bonus za skromność . Etykieta, delikatnie pisząc, prosta... Kapsel browaru. [2.5]
            Uwagi: Piwo da się spokojnie wypić, ale ten perfekcyjny lager wyszedł tak, jak "fajdkowe" złoto parę tygodni temu na igrzyskach w Rio... .

            Moja ocena: [3.475]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎