Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gryf, [Spirifer] Golden ball

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Gryf, [Spirifer] Golden ball

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • chechaouen
    Senior
    • 01-2011
    • 1180

    #2
    Fotka:
    Attached Files
    Last edited by chechaouen; 16-06-2016, 23:19.

    Comment

    • chechaouen
      Senior
      • 01-2011
      • 1180

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasny bursztyn wpadający w pomarańcz. Mętność na średnim poziomie [4]
      Piana: Bardzo skromna, szybka redukcja do chmurki na powierzchni. Lekkie pozostałości na ściankach [2]
      Zapach: Głównie cytrusy. Lekka nuta melonowa. Jest też karmel. Niestety po ogrzaniu troszkę wyłazi też masło (diacetyl?). Intensywność na średnim poziomie [3.5]
      Smak: Goryczka średnia, grejpfrutowa. W ciele słodowym karmel, jakiś tam miód, cytrusy, lekkie masełko też tutaj wyłazi. W sumie pije się dość przyjemnie, ale nie za ciekawe to piwo [3.5]
      Wysycenie: Dość niskie, pasuje [5]
      Opakowanie: Jak cała seria utrzymana w klimacie piłkarskim. Dużo motywów futbolowych (dobry timing jak trwa Euro). Jakiś długi tekst o Złotej Piłce, którego nie chce mi się czytać. Bardzo dokładny skład [4]
      Uwagi: Kupione z bliską datą ale jeszcze przed terminem - 20.06.2016

      Moja ocena: [3.475]
      Last edited by chechaouen; 16-06-2016, 23:29.

      Comment

      • melor
        Senior
        • 04-2006
        • 364

        #4
        aromat: lekki chmielowy aromat, ale nie amerykańskich chmieli, raczej bardziej polskich (wiem, tu nie ma polskich). Taki żywiczny.
        kolor: złoty, lekko mętny, nieprzejrzysty
        piana: praktycznie brak.
        smak: Przyjemny aromat chmielowy. Przypomina polskie chmiele. To pewnie kazbek. Nie czuć tu aromatów od cascade, żadnych owoców czy nic podobnego. Przypomina te piwa z kormorana na polskich chmielach (plony, rewolucje i inne takie). Goryczka jest wyraźna, przyjemna i niezalegająca. Jest dobrze pijalne. Dobre.
        7/10

        Kolejny raz muszę się przyczepić do etykiety... gdyby to piwo nie było w promocji to pewnie nawet bym się nie obejrzał za nim na półce .

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: pomarańczowo-bursztynowy [5]
          Piana: biała, drobna, dość zwarta, opadała powoli ale zauważalnie [3.5]
          Zapach: słaby ale miły, owocowo-słodowy [3.5]
          Smak: w miarę pełne i treściwe, mocna goryczka poprzeplatana posmakiem owoców z domieszką cytrusów, finisz owocowo-słodowy, całość nieźle zbalansowana [4]
          Wysycenie: o parę bąbelków za dużo [4.5]
          Opakowanie: dość ciekawe piłkarskie etykiety, gładki kapsel [4]
          Uwagi: Dobre piwo ale mogłoby byc lepiej dopracowane, głównie w szczegółach

          Moja ocena: [3.85]
          Attached Files
          Last edited by becik; 14-10-2016, 20:21.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty (golden ), prawie klarowny. [4]
            Piana: Biała, drobna z pojedynczymi większymi bąblami, średniowysoka i dość trwała. [3.5]
            Zapach: Słód z minimalnym akcentem warzywnym, lekki powiew chmielu. [3.5]
            Smak: Karmel, minimalny ślad winny, orzechowa goryczka, dość delikatna. [3.5]
            Wysycenie: Średnie. [4]
            Opakowanie: Prosta grafika, mam wrażenie, że bazująca na niezbyt wysokich, kibicowskich skojarzeniach. Może się czepiam, ale nie darzę sympatią piłki spoconej... . [3.5]
            Uwagi: Piwo do wypicia, może po meczu wchodzi lepiej... .
            No, ale na pewno nie jest to piwo na Złotą Piłkę, albo cokolwiek innego, pomalowanego na złoto.

            Moja ocena: [3.55]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎