Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Miłosław Warzy Śmiało - Sosnowe APA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Fortuna, Miłosław Warzy Śmiało - Sosnowe APA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • malybierwant
    Member
    • 02-2016
    • 62

    #2
    Wie ktoś może gdzie je trafić?Nigdzie ani widu ani słychu.
    Piwo,piwko,piweczko:-)

    Comment

    • Rogerson
      Senior
      • 08-2012
      • 421

      #3
      Bo premiera dopiero na WFDP.

      Comment

      • binarytree
        Junior
        • 10-2015
        • 19

        #4
        Ja widziałem po chyba 6zł + kaucja w Piwa Świata Poznań
        i po ok 4,50 w samym Miłosławiu juz z kaucją kupiłem.
        Powiem szczerze, że bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Cytrusy i sosnę czuć mocno, ładny kolor, mętne, nagazowanie dobre, i dość lekkie - nie było mocno gorzkie, zresztą ibu (37?) mówi samo za siebie

        Za 4,50 to mógłbym kupować w hurtowych ilościach

        Comment

        • jacekwerner
          Senior
          • 05-2004
          • 2835

          #5
          Na pierwszym planie cytrusy, dochodzi lekka nuta żywiczna, wyraźna acz nieprzesadzona goryczka, w tle przyjemny karmelek. Smaczne, orzeźwiające - brawo
          Ciekawe co będzie następne w serii ?
          Ochotnicza Straż Piwna
          BAZA = 7446

          Comment

          • binarytree
            Junior
            • 10-2015
            • 19

            #6
            Byłem ostatnio w Miłosławiu. Kupiłem 15 butelek za 3,69 + kaucja
            Polecam

            Comment

            • rafalek21
              Senior
              • 04-2015
              • 1407

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasnozłoty, klarowny(do wlania resztki). [4.5]
              Piana: Obfita, beżowa, średnie i drobne pęcherzyki, całkiem trwała, gęsto zdobi szkło. [4.5]
              Zapach: Głównie cytrusy, żywica, delikatna nuta słodowa, niezbyt intensywny, w porządku [3.5]
              Smak: Umiarkowana słodowość karmelowo-zbożowa(bardziej karmelowa), sporo cytrusów, znowu żywica, wytrawne, pełne, ale jednocześnie dość lekkie, goryczka umiarkowanie wysoka, dość długi posmak chyba właśnie sosny, niezbyt intensywny ale jest. [3.5]
              Wysycenie: Dość wysokie, trochę przesadzone. [3]
              Opakowanie: Ładna i czytelna etykieta z kompletem informacji. [4.5]
              Uwagi: Całkiem smaczne APA, choć spodziewałem się więcej sosnowości - szczególnie w aromacie. Czekam na kolejne piwa z serii Miłosław warzy śmiało. Warka 05.12.2016.

              Moja ocena: [3.675]

              Comment

              • Martainn
                Member
                • 07-2012
                • 37

                #8
                Ja tylko podsumuję to tak. Da się zrobić smaczne Apa za 4 zł? (kupiłem za 3,99 zł). Da się!

                Comment

                • DariuszSawicki
                  Senior
                  • 08-2012
                  • 2868

                  #9
                  Piję dziś to piwo po raz trzeci ( oczywiście kupione w Żabce) i mam następujące uwagi:

                  Zapach: Sosna jest, ale nie dorówna ona mojej sosny którą mam za oknem i ogólnie których pełno w lasach obok mego miasta. Wyczuwalne są obok tego całkiem przyjemne cytrusy.

                  Smak: Orzeźwiające piwko. Goryczka spora, rzeczywiście jakby iglakowa, a do tego podrasowana grejpfrutem. Wodniste nie jest absolutnie, goryczka oraz słód pilzneński a szczególnie monachijski ładnie współgra. Wspomnę jeszcze karmelek, który rzadko jest przyjemny, a tu jest lekki i pożądany.

                  Cóż, smakuje lepiej niż pachnie, ale nie można brać serio mojej opinii pod uwagę, gdyż wychowałem się prawie w lesie

                  Moim zdaniem to najlepszy Miłosław, przypomina najwierniej lasy z pn-wschodniej Polski i jest bardzo smaczne.

                  Comment

                  • Brodzislaw
                    Senior
                    • 09-2013
                    • 1020

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: złocisty/bursztynowy, zmętniony [4]
                    Piana: Piana jasna, początkowo obfita z drobnych i średnich pęcherzyków. Opadła do małego krążka na powierzchni. [3.5]
                    Zapach: Aromat nut chmielu amerykańskiego głównie cytrusów i tropikalnych owoców, mniej zaś sosny i żywicy. Z czasem wychodzi rześki aromat świerkowo-sosnowy. [3.5]
                    Smak: piwo jest wytrawne, sporo ciała jak na 12-tkę. Goryczka wyraźnie zaznaczona, właśnie iglasta i żywiczna. Sosna nadaje z pewnością wytrawności i podbija goryczkę. Na finiszu piwo jest lekko kwaskowe. To z kolei zasługa słodów z dodatkiem pszenicznego [3.5]
                    Wysycenie: Średnie, mogło by być wyższe [3.5]
                    Opakowanie: Miłe (nomen omen) dla oka z dobra informacją [4.5]
                    Uwagi: Świetne piwo, zwłaszcza dla tzw. piwnych Januszy, którzy poszukują doznań ponad standardowe ojro-lagery.

                    Moja ocena: [3.575]

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19159

                      #11
                      Mnie to piwo śmierdzi tak jak nowe Książęce. Zero przyjemności z degustacji.

                      Comment

                      • Piclown
                        Member
                        • 07-2015
                        • 61

                        #12
                        Smaczne APA. Cieszy mnie, że oprócz rzadko dostępnego Jankesa czy nawet ŻAPY do gry wchodzi kolejny browar produkujący udane piwa, żeby zapełnić lukę. Ponieważ Miłosław jest dostępny bez problemu w mojej Żabce to mam nadzieję, że Sosnowe APA zawita na stałe. Świetny pomysł Fortuny i co więcej udane wykonanie.

                        W aromacie cytruski, w smaku cytruski, grejpfrutowa goryczka, ale jak na APĘ przystało wyraźna, a nie zniewalająco-dominująca, brak żelaza. Bardzo przyjemne piwko po ciężkim dniu pracy. Orzeźwiające, świeże. Lekko schłodzone wchodzi idealnie.

                        Do tego ktoś w Fortunie pochylił się nad tym jak ich butelki są etykietowane. Wreszcie. Wszystko prosto przyklejone, nic nie odłazi. Na kontrze komplet informacji czytelnie podane o kolorze, IBU, składzie. No brawo. Niewiele trzeba, aby swój produkt umieścić półeczkę wyżej. Jeśli smak jest ok to wystarczy również troszkę zadbać o estetykę opakowania i już jako klient chętniej sięgam po butelkę.

                        Jestem mile zaskoczony. Jak dla mnie to takie 3.8, żeby nie rozmieniać się na drobne. Sięgnę jeszcze nie raz, zamierzam wspierać portfelem . Mam nadzieję, że to piwo wejdzie na stałe do oferty.

                        Comment

                        • Jetwro
                          Junior
                          • 05-2015
                          • 24

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Pomarańczowozłoty, generalnie opalizujący, przy dnie butelki lekki osad [4.5]
                          Piana: Niezbyt trwała, trzyma się do końca [3.5]
                          Zapach: Nie jest bardzo intensywny, głównie iglasto-owocowy od amerykańskich chmieli i sosny. [3.5]
                          Smak: Goryczki nie brakuje, myślę, że jest podbita przez zastosowany dodatek, bo jest taka żywiczna w charakterze. Dominuje smak żywiczny. Raczej wytrawne, choć nie wodniste.
                          Dobrze zbalansowany, powinien podpasować wszystkim poza skrajnymi typami odbiorców. [4]
                          Wysycenie: ok [4.5]
                          Opakowanie: Bardzo dobre graficznie i w wykonaniu. Wszystkie informacje (nawet EBC), pełny skład, butelka zwrotna. Brakuje tylko dedykowanego serii kapsla, ale jest już na następnym piwie z serii. [5]
                          Uwagi: Warka "reedycja limitowana 500 HL" do 25.01.17
                          Bardzo dobra budżetowa APA. Szkoda, że nie jest w stałej produkcji.

                          Moja ocena: [3.875]

                          Comment

                          • Admirador
                            Senior
                            • 03-2015
                            • 431

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Przy pierwszym nalaniu wydało mi się klarowne, za drugim razem już ewidentnie zmętnione. Kolor pomiędzy bursztynem a ciemnopomarańczowym. [4]
                            Piana: Nie najgorsza na początku, drobna, ale trwałość niespecjalna. [3.5]
                            Zapach: Chmielowy, amerykański. Cytrusy i nuty leśne. Nie wiem co tu jest od chmielu, a co od tej sosny, ale "śmiały składnik" na pewno nie dominuje w aromacie. Pachnie przyjemnie, ale raczej jak "zwykłe" APA. [4]
                            Smak: Goryczka zaznaczona, może nie za wysoka, ale jak na 37 IBU to nie ma co narzekać. Długa, przyjemna. Ogólnie piwo fajnie zbalansowane. Podbudowa słodowa (są i nuty karmelowe) nieprzesadzona, dobrze się komponuje z tą "leśną" (ale trochę też grapefruitową) goryczką. [4]
                            Wysycenie: Średnie, może nawet w kierunku wysokiego. Ciut za wysokie. [3]
                            Opakowanie: Komplet informacji, etykieta rzuca się w oczy. Tylko ten biały kapsel odstaje poziomem od reszty. [4.5]
                            Uwagi: Warka 25/01/2017.
                            Nadspodziewanie dobre piwo. Jeśli będzie, to do powtórzenia. Myślę, że w lecie smakowałoby jeszcze lepiej.

                            Moja ocena: [3.925]
                            Last edited by Admirador; 15-11-2016, 09:57.

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9729

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złoty, lekko mętny. [4]
                              Piana: Biała, bardzo drobna, wysoka i trwała. [4]
                              Zapach: Chmiel, ale z takim słodowo-słodkawym powiewem, niezbyt fajnym... [3.5]
                              Smak: Goryczka, na początku łodygowa, potem dochodzą owoce ze śladem cytrusowym. [3.5]
                              Wysycenie: Średnie w kierunku wysokiego. [4]
                              Opakowanie: W serii, tym razem eta ostro zielona. Charakterystyczne. [3.5]
                              Uwagi: Całkiem przyzwoite piwo w swoim, sosnowym stylu.

                              Moja ocena: [3.6]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎