Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Setka] Curaçao

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Wąsosz, [Setka] Curaçao

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Prawie słomka, średnie zmętnienie. [4]
    Piana: Biała jak śnieg, średnio wysoka i niezbyt trwała. Natomiast zostawiła ładne krzaczki na szkle. [3.5]
    Zapach: Na pierwszym planie cytrusy, później kolendra, a całość spina klamrą przyjemny zbożowy aromat. [4.5]
    Smak: Dużo jest słodowego ciała, ale piwo właściwie pozbawione jest słodkości, a jest natomiast sporo drożdży w odczuciu. Goryczka wysoka, cytrusowa, od chmielu, ale też od gorzkiej skórki pomarańczy. Kolendry wyraźnej w zapachu prawie brak w smaku. Pojawiają się też zbożowe nuty, które w połączeniu z drożdżami podkreślają pełnię słodową tego piwa. Kwasku jest mało. [4]
    Wysycenie: Średnie. [4]
    Opakowanie: Tropikalna etykieta, pełny i czytelnie rozmieszczony skład. Papier dobrej jakości, kapsel czarny i goły. [4.5]
    Uwagi: Gęsty i goryczkowy witbier, mało orzeźwiający. Nie lubię tradycyjnych, lekkich, mydlanych witów, więc taka interpretacja mi odpowiada.
    Warka 11.12.2016.

    Moja ocena: [4.15]

    Comment

    • Brodzislaw
      Senior
      • 09-2013
      • 1020

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: pomiędzy słomkowym a miodowym, opalizujący [4.5]
      Piana: Piana jasna trysnęła obficie w postaci drobnych i drobniuteńkich pęcherzyków. Opadła z czasem do minimalnej warstwy. [4]
      Zapach: wytrawny, na bazie słodów pszenicznych czuć przyprawę kolendrową, cytrusy, w tym skórkę pomarańczy, cytrynowy zapach w tle. [3.5]
      Smak: lekko kwaskowe, zbożowo-przyprawowe z dodatkiem cytrusowej skórki. Czuć również belgijskie drożdże. Goryczka niewielka, ziołowo-korzenna dopełnia całości. Wkład płatków (owsianki i pszenicy) nadaje pełni piwu i nieco je wygładza oraz (minimalnie) osładza. [3.5]
      Wysycenie: trochę powyżej średniego, poprawia pijalność piwa [4.5]
      Opakowanie: Ładna etykieta, bardzo dobry opis na kontrze [4.5]
      Uwagi: Piwuna spożywana na 3 dni przed terminem 11.12.16 r.

      Moja ocena: [3.7]

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasnozłoty mętny. [4]
        Piana: Biała, drobna, niewysoka... choć resztki trzymają się dzielnie. Może piwo nieco za zimne...? [3]
        Zapach: Słodowy głównie, owoce takie lekko tropikalno-cytrusowe, minimalny powiew ziół. [3.5]
        Smak: Znowu słód rządzi, mało pszenicy jest. Delikatne zioła, kolendra... [3.5]
        Wysycenie: Średnie, zwłaszcza jak na witka. [4]
        Opakowanie: Kolor ety adekwatny do nazwy. Eta w stylu Setki, starannie wykonana. [4]
        Uwagi: Piwo ogólnie sympatyczne, choć mało witowe.

        Moja ocena: [3.525]

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎