Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, Jasne w stylu kolońskim

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23794

    Gościszewo, Jasne w stylu kolońskim

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • melor
    Senior
    • 04-2006
    • 364

    #2
    FDP 2016

    Słodowe, słodkie, łagodne w smaku. Bardzo mała goryczka. Smakuje mi. Nie wiem czy czuję tu diacetyl...
    W każdym razie jest przyjemne i pijalne.
    Chętnie powtórzę i czekam na wersję butelkową.
    7/10
    Last edited by melor; 17-06-2016, 15:16.

    Comment

    • legart
      Senior
      • 06-2012
      • 913

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika melor Wyświetlenie odpowiedzi
      FDP 2016

      Słodowe, słodkie, łagodne w smaku. Bardzo mała goryczka. Smakuje mi. Nie wiem czy czuję tu diacetyl...
      W każdym razie jest przyjemne i pijalne.
      Chętnie powtórzę i czekam na wersję butelkową.
      7/10
      W butelce chyba więcej masełka, ale całkiem przyjemnie się pije. Tylko że chyba kolońskie koltsche są bardziej wytrawne

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Zamglone złoto. [4]
        Piana: Drobnopęcherzykowa, niska, brudnobiała, dość trwała. [3.5]
        Zapach: Słodowy, delikatny chlebek, diacetyl, lekko ziołowy. [3.5]
        Smak: Wyraźnie słodowy, chlebek, niewysoka słodycz, w tle bardzo delikatnie owocowe - na granicy percepcji, goryczka niska, delikatna metaliczność(chmielowa), lekkie, średnie ciało, na finiszu wytrawne. [3.5]
        Wysycenie: Delikatnie ponad średnie - pasuje. [4]
        Opakowanie: Minimalistyczna, ale ładna etykieta, brakuje mi dokładnego składu. [4]
        Uwagi: Nie mam doświadczenia z kolschami, ale to piwo było całkiem przyzwoite. Zdecydowanie lepsze od eurolagerów. Może powtórzę do grilla/obiadu - bo tu chyba pasuje najbardziej. Warka do 24.12.2016.

        Moja ocena: [3.575]
        Last edited by rafalek21; 11-08-2016, 21:36.

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9733

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty minimalnie zamglony. [4]
          Piana: Biała, drobna, niewysoka i nietrwała. [3]
          Zapach: Słód z akcentem karmelowym, jakieś dalekie owoce, może ślad przypraw...? [3.5]
          Smak: Lekka goryczka i specyficzny odcień karmelu, taki "w kierunku" ciasteczka, a może skórki od chleba. [3.5]
          Wysycenie: Całkiem wysokie. [4]
          Opakowanie: Seria "55", tym razem tło błękitne. Kapsel na 25-lecie browaru. [4]
          Uwagi: Smaczne piwo, lekkie, spokojnie sesyjne.

          Moja ocena: [3.525]

          Comment

          • nietzschee
            Senior
            • 07-2016
            • 319

            #6
            Wygląd: kolor bursztynowy, mętne, ładna piana, dosyć trwała, ale lacing znikomy.
            Zapach: Łady, rześki, owocowy, głównie gruszka, ale i jakaś słodka, jasna śliwka, jakaś delikatna kwiatowość, drożdżówka
            Smak: W smaku też jest rześkie, przy okazji gładkie i aksamitne, lekkie, delikatnie słodowe, nawet odrobinę ciastowe, głównie owocowe, gruszka, jabłko, jakaś renkloda, piwo raczej wytrawne, ale przez brak goryczki, gładkość i owocowe akcenty może się wydawać słodkawe, dosyć niskie wysycenie, ale nie przeszkadza. Niezłe.
            Attached Files

            Comment

            • grodek
              Senior
              • 06-2015
              • 527

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty, lekko zamglony. [4]
              Piana: Biała, mało obfita, jednak utrzymywała się przez dłuższy czas. [3]
              Zapach: Przyjemny, lekko owocowy z nutami słodu, lekkiego karmelu i ziół. [4]
              Smak: Lekkie i smukłe w smaku, ale zarazem wyraźnie wyczuwalna słodowość, nuty chlebowe i owocowe. Goryczka niska, ziołowa. [4.5]
              Wysycenie: Niskie, brakowało mi lekkiego podszczypywania na języku. [3]
              Opakowanie: Skromna, ale elegancka etykieta. Niestety kapsel złoty golas i brak pełnego składu. [4]
              Uwagi: Warka do 05.03.2018. Lekkie, sesyjne piwo, smaczne i bardzo pijalne. Z chęcią sięgnę po nie ponownie.

              Moja ocena: [4.05]
              604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎