Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kamionka, [Doctor Brew] Molly IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Kamionka, [Doctor Brew] Molly IPA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnozłoty, bardzo delikatnie zamglony. [4.5]
    Piana: Niska, biaława, średnio trwała, delikatnie zdobi szkło. [3]
    Zapach: Intensywny aromat owoców tropikalnych, skórka pomarańczy, słodko, troszkę mosaicowych nut - jakby nafta. [4.5]
    Smak: Solidna słodowa baza z wyraźnymi płatkami ryżowymi, słodkie, dużo ciała, mocno cytrusowe, bardzo wysoka grejpfrutowa goryczka z łodygowymi akcentami, średnio długa, ale nie zalegająca. [4.5]
    Wysycenie: Średnie - pasuje. [4]
    Opakowanie: Typowa dla DB, pełny skład. [3.5]
    Uwagi: Bardzo smaczne piwo, mocno nachmielone zarówno na smak jak i aromat. Nie pamiętam jak smakowało Molly IPA z Browaru Bartek, ale to z Kamionki wyszło dobre, a przynajmniej warka do 10.2016.

    Moja ocena: [4.275]

    Comment

    • wychylybym
      Junior
      • 01-2016
      • 12

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnozłote, niemal klarowne [4]
      Piana: Średnia, drobnopęcherzykowa, dobry lejsing [4]
      Zapach: Owoce tropikalne, cytrusy, skórka pomarańczy [4.5]
      Smak: Lekka słodowość, mocno cytrusowe, wyrazista, ale nie zalegająca goryczka [4.5]
      Wysycenie: Średnie [4.5]
      Opakowanie: Pełny skład [4]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4.4]

      Comment

      • umbra
        Member
        • 07-2012
        • 90

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
        Piwo gotowe do oceny
        Kamionka to miejsce rejestracji firmy.
        Browar Czarnków pozostał przy ulicy Browarnej w Czarnkowie
        Zresztą spółka nazywa się Browar Czarnków.
        Co do piwa - dobra, intensywna, grejpfrutowa gorycz.
        Znakomite
        NORD EXPRESS

        Comment

        • melor
          Senior
          • 04-2006
          • 364

          #5
          UWAGA NA GUSHING w warkach do 11.16!


          Aaaa, ale gushing! Po otwarciu kapsla słychać było głośne syk i spodziewałem się, że może zaraz wypłynąć... Zdążyłem zatkać palcem i donieśc do zlewu. A potem mogłem tylko patrzeć jak przez 10 minut wypływa...
          Teraz już wiem dlaczego było przecenione w sklepie...
          Już się trochę uspokoiło to piwo i można przelać do szklanki...
          Jeszcze nie widziałem takiego gushingu, ale wyciekło chyba tylko 1/4 butelki.

          aromat: ładny aromat, czuć z daleka. Czułem go już jak mi się piwo w zlewie wylewało z butelki... Bardzo przyjemny, różnorodny, owocowy zapach amerykańskich chmieli. Na początku czułem też drożdże, co mnie trochę zaniepokoiło.
          kolor: ciemnozłoty, ale jest tak mętny, że nawet nie nazwałbym tego mętnym... to jest normalnie zawiesina drożdżowa... aż waham się czy to pić. To chyba chmiel od chmielenia na zimno, a nie drożdże. Za duże to i za ciemne jak na drożdże. Lubię piwa niefiltrowane... ale... naprawdę mogliby z tym coś zrobić. To wygląda okropnie
          piana: trudno w tym przypadku mówić o pianie... ale jakaś tam mała była na początku
          smak: Jest solidna goryczka. Nie jest zalegająca. Jest też wysoki ekstrakt i piwo jest trochę słodkie.
          Goryczka jest bardzo wysoka, po jakimś czasie bardziej daje się we znaki. To piwo jest zdecydowanie przechmielone. I nie chodzi tu o IBU. Jest chmielone na zimno i strasznie gryzie w przełyk, a to nie jest przyjemne uczucie, nie lubię tego.
          5/10

          Potwierdzam, że piwo jest warzone w Czarnkowie i tak jest na butelce. Kamionka to nazwa miejscowości, a nie browaru.

          Comment

          • dadek
            Senior
            • 09-2005
            • 4538

            #6
            Kamionka to również nazwa browaru, który się tam znajduje. Piwa warzone w Czarnkowie rozlewa się tylko do butelek 0,33 l (bączki)

            Comment

            • umbra
              Member
              • 07-2012
              • 90

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
              Kamionka to również nazwa browaru, który się tam znajduje. Piwa warzone w Czarnkowie rozlewa się tylko do butelek 0,33 l (bączki)
              Gdzie warzone nie wiem dokładnie ale o Kamionce znalazłem:
              NORD EXPRESS

              Comment

              • dadek
                Senior
                • 09-2005
                • 4538

                #8
                No właśnie, więc widzisz na fotkach browar Kamionka, tam właśnie warzą Molly.

                Comment

                • umbra
                  Member
                  • 07-2012
                  • 90

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                  No właśnie, więc widzisz na fotkach browar Kamionka, tam właśnie warzą Molly.
                  Jedno, co mnie zaskakuje to, że Noteckie i Gniewosze są w but. 0,33 ale i 0,5.
                  Pewnie przewożą i rozlewają w Kamionce.
                  Dawno już nic z Gontyńca nie piłem, trzeba sobie przypomnieć.
                  Last edited by umbra; 19-10-2016, 07:02.
                  NORD EXPRESS

                  Comment

                  • zgoda
                    Senior
                    • 05-2005
                    • 3516

                    #10
                    Nie sądzisz że mogą je również robić w Kamionce? Podobnie jak Konstancin.
                    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                    Comment

                    • umbra
                      Member
                      • 07-2012
                      • 90

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
                      Nie sądzisz że mogą je również robić w Kamionce? Podobnie jak Konstancin.
                      To już nic nie warzą w starym browarze?
                      NORD EXPRESS

                      Comment

                      • dadek
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 4538

                        #12
                        Ło matko! Przeczytaj mojego wczorajszego posta!
                        Jeszcze raz łopatologicznie: Browary Kamionka i Czarnków to jedna firma - piwa warzone w Czarnkowie są rozlewane do bączków 0,33 l, a w Kamionce do butelek 0,5 l. Dlatego jeśli kupisz np. Noteckie czy Gniewosza w różnych rodzajach butelek to po ich pojemności będziesz wiedział z którego browaru pochodzi, paniał?

                        Comment

                        • umbra
                          Member
                          • 07-2012
                          • 90

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                          Ło matko! Przeczytaj mojego wczorajszego posta!
                          Jeszcze raz łopatologicznie: Browary Kamionka i Czarnków to jedna firma - piwa warzone w Czarnkowie są rozlewane do bączków 0,33 l, a w Kamionce do butelek 0,5 l. Dlatego jeśli kupisz np. Noteckie czy Gniewosza w różnych rodzajach butelek to po ich pojemności będziesz wiedział z którego browaru pochodzi, paniał?
                          Wniosek: Gniewosz 0,33 to inne piwo niż Gniewosz 0,5
                          NORD EXPRESS

                          Comment

                          • dadek
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 4538

                            #14
                            Taaak!

                            Comment

                            • chechaouen
                              Senior
                              • 01-2011
                              • 1180

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złoto wpadające w pomarańcz. Lekka mętność [4]
                              Piana: Obfitość na średnim poziomie. Nieźle z trwałością. Opada powoli, ładnie oblepia szkło [3.5]
                              Zapach: Najwięcej do powiedzenia mają cytrusy - grejpfrut, nutka limonki, trochę pomarańczy. Są też tropiki, ale tych mniej. Intensywność aromatu na zadowalającym poziomie [4]
                              Smak: Goryczka początkowo średnia, z sekundy na sekundy narasta, aż do głębokiej. Jest bardzo długa, grejpfrutowa. Na finiszu nieco ściąga, ale w sumie przyjemna. Ciało słodowe nie za pełne, trochę to posmaków owocowych, ale w sumie całość mocno zdominowana przez wytrawnego grejpfruta. Co do wspomnianych w składzie płatków ryżowych, to jakoś ich nie wyczuwam, albo nie potrafię ich zidentyfikować [4]
                              Wysycenie: Średnie. Raczej odpowiednie. Może lekutko za wysokie [4.5]
                              Opakowanie: Klasyka Doctorowa. Graficznie OK, dokładny skład i parametry [4]
                              Uwagi: Zacna AIPA dla fanów mocnego pierdyknięcia grejpfrutową goryczką

                              Moja ocena: [3.975]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎