Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Hopster] Na Południe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Hopster] Na Południe

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • von_scheisse
    Senior
    • 02-2012
    • 488

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złote, w nieładny sposób zmętnione - w toni unosi się sporo mało apetycznych farfocli. [3.5]
    Piana: Niska, nawet wymuszona nie chce się tworzyć. Redukuje się do obrączki i cienkiej warstewki. Zostawia jednak całkiem ładny lejsing. [3.5]
    Zapach: Lekko warzywny, choć zakładam, że jest to zasługa słodu pilzneńskiego, który ze względu na swoją charakterystykę potrafi dawać taki aromat. Poza tym lekka kwiatowość i miodowość (choć nie wiem, czy jest to możliwe, aby piwo tak szybko się utleniło). [3.5]
    Smak: Tak, te warzywne nuty obecne w zapachu to prawie na pewno efekt użycia słodu pilzneńskiego, który bardzo często wnosi taki posmak, czego osobiście nie lubię. Poza tym mamy to samo, co w zapachu - całkiem sporo kwiatowości i trochę miodu. Goryczka wyraźnie zaznaczona, przyjemna i bardzo dobrze dopasowana. [4]
    Wysycenie: Bardzo niskie. Coś niewątpliwie pod tym względem poszło nie tak - w przypadku jasnego lekkiego lagera niskie wysycenie jest w sumie wadą, choć z drugiej strony zwiększa pełnię trunku - piwo nie jest aż tak wodniste. [3.5]
    Opakowanie: Etykieta podoba mi się, jest czytelna, przyciągająca wzrok na półce, z kompletem informacji. [4.5]
    Uwagi: Data przy­dat­no­ści do spo­ży­cia: 17.01.2017

    Moja ocena: [3.75]
    Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
    http://www.chmielnik-jakubowy.pl
    https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

    Comment

    • fidoangel
      Senior
      • 07-2005
      • 3489

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika von_scheisse Wyświetlenie odpowiedzi
      Wysycenie: Bardzo niskie. Coś niewątpliwie pod tym względem poszło nie tak - w przypadku jasnego lekkiego lagera niskie wysycenie jest w sumie wadą, choć z drugiej strony zwiększa pełnię trunku - piwo nie jest aż tak wodniste.
      Z odczuciem wodnistości w odniesieniu do nagazowania jest zupełnie odwrotnie. Brak nagazowania zwiększa wrażenie wodnistości.
      "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

      Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

      Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
      Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
      Sprawdź >>>Przewodnik<<<

      Comment

      • Pivotal
        Senior
        • 05-2013
        • 671

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty z osadem, prześwituje. [4]
        Piana: Słaba. Niska, nietrwała, trochę obkleja, nie znika całkowicie. [2]
        Zapach: Słodowy, kwiatowy, lekko ziołowy i owocowy. [3.5]
        Smak: Słodkawy. Ziołowy, owocowy, nieco karmelowy. Goryczka przyjemna ziolowo-owocowa... jakbym wyczuł lekkie cytrusy. Piwo lekkie, może nawet wodniste. [3.5]
        Wysycenie: Za niskie, do końca. [3]
        Opakowanie: Samoprzylepna etykieta z podanym składem, ekstraktem... czarny kapsel [3.5]
        Uwagi: Warka 17.01.2017, wypite 9.10'16. New age lager z polskimi odmianami chmielu, w moim mniemaniu wypadł całkiem nieźle, choć niedosyt pozostał... **228**

        Moja ocena: [3.35]

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎