Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zestaw dla początkującego

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • matz
    Junior
    • 07-2016
    • 3

    Zestaw dla początkującego

    Cześć,
    mój pierwszy post na forum, więc korzystając z okazji się przedstawię. Mam na imię Mateusz, mieszkam pod poznaniem. Pracuje w zakładzie produkującym herbatę w dziale utrzymania ruchu. Lubie od czasu do czasu wypić dobrą herbatę i piwo ale do sedna. Chciałbym zmierzyć się z piwowarstwem. Niestety mam problem z wyborem sprzętu. Fundusze które chciałbym na to przeznaczyć to 800zł. Z wszystkiego co potrzeba posiadam tylko kuchenkę gazowa

    Zrobiłem listę rzeczy które wydaja mi się potrzebne, prosiłbym o weryfikacje doświadczonych forumowiczów.

    1. Areometr piwowarski Alla France 0-35°Blg + cylinder pomiarowy
    2. 2xTermometr
    3. 2x fermentator (z kurkiem, z kurkiem i rurką do rozlewania)
    4. Mieszadło z tworzywa
    5. Kadź filtracyjna
    6. Kapslownica stołowa HEAVY DUTY + kapsle + butelki
    7. Garnek 30L
    8. Reduktor osadów.
    9. Środek dezynfekcyjny
    10. Wskaźnik skrobi
    11. Szczotka do butelek
    12. Chłodnica zanurzeniowa
    13. Surowce na pierwszą warkę
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10737

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika matz Wyświetlenie odpowiedzi
    Cześć,
    mój pierwszy post na forum, więc korzystając z okazji się przedstawię. Mam na imię Mateusz, mieszkam pod poznaniem. Pracuje w zakładzie produkującym herbatę w dziale utrzymania ruchu. Lubie od czasu do czasu wypić dobrą herbatę i piwo ale do sedna. Chciałbym zmierzyć się z piwowarstwem. Niestety mam problem z wyborem sprzętu. Fundusze które chciałbym na to przeznaczyć to 800zł. Z wszystkiego co potrzeba posiadam tylko kuchenkę gazowa

    Zrobiłem listę rzeczy które wydaja mi się potrzebne, prosiłbym o weryfikacje doświadczonych forumowiczów.

    1. Areometr piwowarski Alla France 0-35°Blg + cylinder pomiarowy
    2. 2xTermometr
    3. 2x fermentator (z kurkiem, z kurkiem i rurką do rozlewania)
    4. Mieszadło z tworzywa
    5. Kadź filtracyjna
    6. Kapslownica stołowa HEAVY DUTY + kapsle + butelki
    7. Garnek 30L
    8. Reduktor osadów.
    9. Środek dezynfekcyjny
    10. Wskaźnik skrobi
    11. Szczotka do butelek
    12. Chłodnica zanurzeniowa
    13. Surowce na pierwszą warkę
    ad1 może byc tańszy
    ad2 wystarczy jeden
    ad 3 2 zwykłe jeden z kranem
    ad 4 może być
    ad 5 jaka?
    ad6 OK
    ad7 OK
    ad8 zbędny
    ad 9 OK
    ad 10 na początek dla spokojności OK
    ad 11 zbędna
    ad 12 OK
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • matz
      Junior
      • 07-2016
      • 3

      #3
      Jakąś kadź filtracyjną konkretnie możesz polecić?
      Dlaczego szczotka do butelek zbędna?

      Comment

      • anteks
        maruda
        • 08-2003
        • 10737

        #4
        Do filtracji używam naciętej rurki. Butelki po użyciu płuczę a przed rozlewem starsanuję
        Mniej książków więcej piwa

        Comment

        • Preker84
          Junior
          • 06-2016
          • 2

          #5
          Ja bym jeszcze dodał rurkę z zaworkiem do rozlewania piwa do butelek

          Comment

          • LSW
            Junior
            • 12-2015
            • 2

            #6
            pierwsza warka i problemy techniczne

            Wczoraj zrobiłem pierwszą warkę ze zdobycznego słodu. Dałem 4+4 kg słodu monachijskiego+pilzneńskiego i grzałem w garze emaliowanym, na palniku 2800 W z kuchni ceramicznej (z demontażu). Filtrowałem w wirówce do bielizny. Były takie używane w epoce późnego Gierka. Do wirówki włożyłem worek po zbożu i wlałem zacier. Otrzymałem mętną ciecz i prawie suche młóto. Myślę, że efekt filtrowania jest prawie dobry. Warzyłem też w tym garze i na tym palniku. Wg książki i wskazań termometru. Przelałem do balona i dodałem drożdże. Czekam na efekt.

            Ogólnie rzecz biorąc, to nie jest to moja bajka. Za dużo zachodu. Nie mam tyle czasu. Najdłuższe jest grzanie. Próbowałem grzać grzałką 2 kW wyjętą ze starej pralki. W obudowie umieściłem grzałkę i pompę wody (ze schładzarki do piwa) obok siebie i zawiesiłem to nad zacierem. Pompa mieszała ciecz. Ale po pół godzinie grzałka padła. Wymieniłem na drugą. I ta też pół godziny grzała. Widocznie, po przypaleniu słodu, za słaby był odbiór ciepła. Ale mam jeszcze grzałkę przepływową ze zmywarki. Następną warkę spróbuję uwarzyć tą grzałką. Do kontroli grzania użyłem termostatu elektronicznego z wyświetlaczem (oczywiście też z demontażu). Sprawdził się.
            Szukam sposobu na skrócenie i zautomatyzowanie procesu. Chociaż nie bardzo można skrócić. Ale może zautomatyzuję. Jeśli grzałka przepływowa będzie działała i będzie pompa, to można myśleć o użyciu np raspberry pi. Koszt sterownika można zamknąć w 200 zł. A wtedy gra jest warta świeczki. Użytkownikowi pozostaje tylko napełnić gar, a reszta cyklu sama się robi.
            Pierwsze próby z grzałką i pompą wykonam korzystając z gara z ... recyklingu. Szkoda mi kasy na jednorazowy eksperyment.
            Takie jest moje pierwsze doświadczenie.
            Pozdrawiam

            Comment

            • DawidSiegielski
              Junior
              • 08-2016
              • 1

              #7
              Hej, jestem tu nowy, ale chciałbym podpiąć się pod temat, bo również szukam sprzętu dla początkującego osobnika, który chciałby sobie stworzyć mały browar w domu sprzęt, który bym chciał, praktycznie taki sam jak autora tego tematu, resztę potrzebnych rzeczy udało mi się do tej pory niskim kosztem, czy też kosztem wyjazdu do znajomych/rodziny zdobyć w internecie trafiają się oferty, typu zestaw do piwa domowego, np: http://esencjesmaku.pl/pl/p/Zestaw-d...war-domowy/247
              czy jest to dobry wybór, czy raczej kupować wszystko osobno?

              Pozdrawiam

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎