Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Chyba nie będę zbyt oryginalny jeśli napiszę że BrowarBiz to dla mnie przede wszystkim ogromne źródło wiedzy dotyczącej piwa. Staram się cały czas poszerzać moją kolekcję wypitych piw, a dzięki forum znalazłem informację nie tylko o wielu ciekawych piwach ale i o miejscach gdzie mogę je dostać. Sam udzielam się zdecydowanie rzadko (choć może kiedyś to się zmieni ;) ), dlatego chociaż poprzez Premium Użytkownika mogę wesprzeć to, jakże wartościowe dla każdego miłośnika piwa miejsce w sieci.
Reventador
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Brak obrazka!Twigg: Eddington Limit
Ekstrakt: 12.0% wag. | Alkohol: 4.7% obj. / 3.525% wag.
__
Ocena redakcji:
Ocena Użytkowników: 3.416
__
Dodaj opis i ocenę tego piwa!Dodaj komentarz (bez oceniania)!Dodaj to piwo do ulubionych!
Dotychczas 0 osob/y dodalo/y to piwo do ulubionych
Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 12-07-2016, 19:37
Fotka Użytkownika: dyczkin
dyczkin dyczkin is online now
Serce w kolorze blaugrana

Miejscowość: Polkowice
Standardowy Twigg, Eddington Limit

Piwo gotowe do oceny

Moje warzenie // Piwny Wojownik

Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

Etykiety z wypitych piw osobiście: 2114 z 40 krajów. Zagranica: 715 // Polska: 1399
Odpowiedz cytując
Stare 12-07-2016, 22:19
Fotka Użytkownika: DariuszSawicki
DariuszSawicki DariuszSawicki is offline
Senior

Miejscowość: Ełk
Standardowy Ocena z ARTomatu

Kolor: Złoty, stało parę dni w pozycji pionowej i jest ciągle mętne, [3]
Piana: Biała, złożona ze średnich pęcherzyków, średnio trwała, bardzo ładnie lepi się do szkła. [4]
Zapach: Czekoladowy, herbaciany, ziołowy. Po jakimś czasie owocowy z sprawą Willamette. [4]
Smak: Mało słodkie, lekko cierpkie, ze sporą goryczką, ale raczej od gorzkiej czekolady. Karmelu zero, końcówka bardziej wytrawna. [4]
Wysycenie: Niskie, odpowiednie. [4.5]
Opakowanie: Termin ważności jest zamazany, sprawdzałem inne butelki w sklepie i też było tak samo. Na etykiecie są motywy nawiązujące do flagi brytyjskiej. [3]
Uwagi: Nie jest to zwykły ESB, gdyby był oceniłbym znacznie surowiej. W składzie jest słód czekoladowy i trzeba to piwo oceniać jako wariację na temat ESB.
Warka 19.01.2017.

Moja ocena: [3.925]
Odpowiedz cytując
Stare 22-08-2016, 21:12
mikef mikef is offline
Member

Miejscowość: Mazowsze
Standardowy

Piwo mętne; pływają w nim nawet grube frędzle drożdżowe.
Barwa bursztynowo pomarańczowa.
Piana biała, drobna, sztywna, bardzo obfita i trwała. Opada powoli i nierównomiernie do kożuszka obecnego aż do końca spożywania; dość obficie oblepia szkło.
Wysycenie niskie do średniego.
Zapach niezbyt mocny, przyjemny. Czuć słód, karmel, chmiel oraz nuty kwiatową i czekoladową.
W smaku piwo lekkie; w pierwszym łyku sprawia odczucie wodnistego. Czuć słód z nutą kwiatową, posmaczek drożdżowy, oraz coś jakby ciasteczka z gorzką czekoladą. Goryczka wyraźna i dość długo pozostająca w smakowej pamięci.
W sumie piwo ciekawe ale i trudne w ocenie. Brak wprawy w tym gatunku.
Moja ocena to 6,5/10. Warka do 10.01.2017 r.
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg P7207012.jpg (22,9 KB, liczba wyświetleń: 86 )
Odpowiedz cytując
Stare 10-01-2017, 23:24
Brodzislaw Brodzislaw is offline
Senior

Miejscowość: Nakło nad Notecią

Kolor: herbaty z cytryną – zmętniony i to bardzo [4]
Piana: bardzo intensywna z drobnych i średnich pęcherzyków, opadając pozostawiła ślad na szkle [4.5]
Zapach: słody z karmelkiem, biszkoptem na czele, kontrowane są ziołową goryczką. Na finiszu wyczuwalna jest deserowa czekolada. [3.5]
Smak: od razu uderza mega-przegazowanie! Słody zdecydowanie przegrywają bój z ziołowo-herbacianą goryczką chmielową co nadaje piwu cierpkości. [2.5]
Wysycenie: Zdecydowanie za wysokie [1.5]
Opakowanie: Poprawne i czytelne [4]
Uwagi: Piwo niespecjalnie mi podeszło, męczyło przede wszystkim przegazowaniem i niezbyt przyjemną goryczką. Pite w ostatnim dniu ważności 10.01.17 r.

Moja ocena: [3.15]
Odpowiedz cytując
Stare 14-01-2017, 17:50
Fotka Użytkownika: Pancernik
Pancernik Pancernik is offline
Senior

Miejscowość: Łazy (k/Jabłonowa ;))

Kolor: Złoty zamglony, ale po wlaniu całości barwa zmienia się na wodę z kałuży . [2.5]
Piana: Biała, drobna, wysoka i trwała. [4]
Zapach: Słód delikatny, ale też jakiś nieciekawy powiew, nie potrafię go określić... [3]
Smak: Lekki kwasek, delikatna goryczka, pewien absmak, kojarzący mi się z lekko posmażoną (duszoną) cebulką... . [3]
Wysycenie: Całkiem wysokie. [4]
Opakowanie: Dopracowane, w stylu browaru, charakterystyczne. Może się podobać. [4]
Uwagi: ESB nie będzie moim ulubionym piwnym skrótem, na dodatek na ecie jest info, że to piwo sesyjne...

Moja ocena: [3.175]
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak