Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Trzy Korony Nowy Sącz, 7 Eskadra

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Trzy Korony Nowy Sącz, 7 Eskadra

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasny pomarańcz [5]
    Piana: drobna, średnio-trwała, lekkie ecru, do końca zostaje na piwie [4]
    Zapach: dość intensywny, głównie owocowo-kwiatowy, delikatnie cytrusowy [4]
    Smak: pełne, treściwe, mocna goryczka fajnie skontrowana cytrusowym posmakiem, dalej czuć delikatnie owoce oraz dobrze wyczuwalną słodową nutę [4.5]
    Wysycenie: bez zarzutu [5]
    Opakowanie: opakowanie podoba mi się, limitowana etykieta, info o piwie na kontrze, firmowy kapsel browaru [5]
    Uwagi: Świetne piwo, polecam

    Moja ocena: [4.35]
    Attached Files
    Last edited by becik; 16-08-2016, 20:53.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9732

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, mętny, może tak powinno być, ale na pierwszy rzut oka nie powala... [3.5]
      Piana: Biała, drobna, dość wysoka i trwała. [4]
      Zapach: Sosna i chmiel, dalekie tło słodu i owoców. Po lekkim ogrzaniu owoce podnoszą głowę . [4]
      Smak: Delikatnie oleiste, w pierwszej chwili słód, potem owoce, za nimi stonowana, choć konkretna goryczka. Goryczka jest sosnowa, ziołowa, chmielowa, nie wypala wnętrzności, na szczęście . [4]
      Wysycenie: Niezbyt wysokie, choć w paszczy subtelnie musuje (Corega-Tabs? ). [4.5]
      Opakowanie: Bączek, kapsel browaru. Ale eta... Stylizowana na godle 7. Eskadry, czyli amerykańskie Stars & Stripes wpisane w okrąg, a na nim kościuszkowskie skrzyżowane kosy. Za takie coś daję maksa! [5]
      Uwagi: Browary restauracyjne niezbyt chętnie wkraczają na kręte dróżki rewolucji piwnej.
      A tu, proszę, browar z galerii handlowej, na dodatek trochę "obciążony" historią BH... I fajnie wyszło.
      Chociaż... ja jednak wolę piwa stojące twardo na gruncie Reinheitsgebot i bawarskich tradycji .

      Moja ocena: [4.05]

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
        trochę "obciążony" historią BH
        Czemu? Przecież przeszłość BH o niczym złym nie świadczy, piwo z Bierhalle Nowy Sącz było bardzo smaczne, tak jak i teraz. Nie uważam tej przeszłości za "obciążenie".
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9732

          #5
          Nie miałem na myśli piw, lecz całość browaru. Jeśli ktoś był w którejkolwiek BH, skojarzenia będą dość oczywiste.
          A ponieważ browarów restauracyjnych mamy tyle, ile mamy, jest miejsce na oryginalność/regionalność dla każdego.

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9732

            #6
            A tak wygląda standardowa eta.
            A tak piwo się reklamuje: http://lotniczapolska.pl/Kosynierzy-...odslonie,24997 .
            Attached Files

            Comment

            • jacekwerner
              Senior
              • 05-2004
              • 2837

              #7
              Minął prawie rok od wpisu Pancernika, a piwo nadal trzyma wysoki poziom - w zapachu wyraźne amerykańce, w smaku podobnie plus owocowość plus przyjemna goryczka, dobrze wysycone, rześkie, orzeźwiające. Chciałem wziąć w ciemno litrowe, ale wymiękłem na 0,4 i po chwili trzeba było powtórzyć. Przy temperaturze > 30 na zewnątrz smakowało jak ambrozja, brawo, brawo, brawo
              Ochotnicza Straż Piwna
              BAZA = 7446

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎