Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gulden Spoor, Gulden Spoor IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Gulden Spoor, Gulden Spoor IPA

    Gulden Spoor jest belgijskim minibrowarem z miejscowości Gullegem w zachodniej Flandrii. Został założony w 2003 roku przez Kim Olievier i Björna Desmadryla i działał początkowo pod nazwą Brouwerij ’t Brouwkot. W 2009 roku wraz ze zwiększeniem mocy produkcyjnych do 1500hl postanowiono zmienić także nazwę przedsięwzięcia na bardziej prestiżową, Gulden Spoor oznacza bowiem Złotą Ostrogę. Browar warzy w tradycyjnych stylach belgijskich a także nowofalowo, zarówno pod własną marką jak i dla browarów kontraktowych.
    IPA to IPA ma się rozumieć. Składu szczegółowego producent nie podaje. Goryczka 45 IBU, zawartość alkoholu 7,0%.

    Barwa brązowa wpadająca w miedzianą, mocno zmętniona.
    Żółtawa piana, o zróżnicowanej teksturze. Obok małych oczek widać duże, pękające bąble. Opadając mocno oblepia szkło. Trwale zalega mięsistą szumowiną.
    Aromat wydatnie kwaskowo-cytrusowy, lekko żywiczny, nieco trawiasty. Odcienie słodowe przebijają z drugiego planu.
    Smak podkreślony przez pokaźną goryczkę, oparty na owocowych estrach, zarówno cytrusowych (grejpfrut), choć w odróżnieniu od zapachu dzielących się także ze słodkimi nastrojami (morela, miód). Trochę karmelu, sporo chmielowej trawiastości. Oprócz słodowości odczuwam również anonsowaną w składzie obecność niesłodowanej pszenicy w postaci szczypty ostrych nut. Treściwość całkiem wysoka, alkoholu praktycznie nie wyczuwa się.
    Nagazowanie niezbyt duże.
    Butelka typu bączek 330ml. Stylowa etykietka z podstawowymi informacjami o profilu smakowo-zapachowym dla początkującego odbiorcy. Kapsel firmowy (specjalnie dla Latarnika oparty o butelkę )

    Interesujące piwo, choć według mnie smak mógłby być zbudowany na bogatszej palecie nut, kosztem stosunkowo mocnej i długiej goryczki. Dodałbym też odrobinę życia w postaci wyższego nagazowania. Ogólnie 7,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • Latarnik
    Premium Lamplighter
    • 06-2004
    • 4996

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
    Kapsel firmowy (specjalnie dla Latarnika oparty o butelkę ).
    Wielkie dzieki!
    Mysle, ze nie tylko ja lubie gdy kapselek na zdjeciu jest tez dobrze widoczny.
    5400 kapsli z wypitych piw
    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎