Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jan Olbracht Rzemieślniczy, [Waszczukowe] Ryszard Borówa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Jan Olbracht Rzemieślniczy, [Waszczukowe] Ryszard Borówa

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pess09
    Senior
    • 12-2013
    • 284

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztyn, mocno zamglony. [4.5]
    Piana: Średnia, szybko opada do centymetrowej warstwy. [3]
    Zapach: Od początku czuć nietypowy owocowy zapach, nie wiem czy na ślepo powiedziałbym że to borówka ale fajnie się komponuje z delikatnym karmelem i amerykańcami, minimalnie wyczuwalny alkohol. [4]
    Smak: Jest całkiem dużo ciała, trochę słodyczy, jest smak borówek ale takich pozbawionych ich naturalnej słodkości, oprócz tego owoce tropikalne, goryczka goryczka jest dość mocno łodygowa i trawiasta, ciekawie ale bez szału. [3.5]
    Wysycenie: Średnie. [4]
    Opakowanie: Bardzo ładna etykieta i postać Ryszarda, kapsel z logo browaru. [5]
    Uwagi: Oczekiwałem więcej po borówkach, piwo jest w porządku ale chyba nie ma co oczekiwać urwania 4 liter.

    Moja ocena: [3.775]

    Comment

    • Pivotal
      Senior
      • 05-2013
      • 671

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztyn, prześwitujący. [4]
      Piana: O wysokości nieco powyżej średniej, ładnie koronkuje, trwałość ma umiarkowaną, nie znika całkowicie. [3.5]
      Zapach: Czuć zapach jagód, słodów, iglaków i karmelu. [3.5]
      Smak: Również tutaj wyczuwalne są jagody, słody, karmel, iglaki, grejpfrut.
      Piwo o gęstszej konsystencji. Smak był zarówno w typie wytrawnym, ale także słodkawym, kwaskowym i nieco pikantnym... Dziwne trochę. [3.5]
      Wysycenie: Początkowo jak w rasowym korpolagerze, z czasem się unormowało. [4]
      Opakowanie: Samoprzylepna etykieta z panem Rysiem, podany skład, kapsel jest firmowy. [3.5]
      Uwagi: Warka 11.01.2017, wypite 11.11'16. Nawet niezłe, raczej wytrawne niż słodkie z goryczką pochodzącą od amerykańskich odmian chmielu. **240**

      Moja ocena: [3.55]

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztyn, za duże zmętnienie skutkuje widokiem soku pomarańczowego. [3.5]
        Piana: Biała, drobnopęcherzykowa, wysoka, ale niezbyt trwała, słabo znaczy szkło. [3.5]
        Zapach: Rzeczywiście owoce, czyli borówka i czarna porzeczka jednak bez mdłej dominacji. Oprócz tego zboże i chlebek oraz trochę amerykańskich chmieli. [4]
        Smak: Spora pełnia słodowa, borówka i porzeczka mniej wyczuwalne niż w zapachu, za to wyraźniejsze są chmiele. Oprócz cytrusów odczuwalna jest też dziwnie trawa i kapka ziół, ale to może od Marynki. [4]
        Wysycenie: Średnie, nie wpływa na ocenę piwa. [4]
        Opakowanie: Nawet fajny ten Rysiek z etykiety, widać że swój chłop i lubi wypić. Oprócz drożdży pełny skład, kapsel firmowy. [4]
        Uwagi: Skoro w nazwie piwa jest Borówa to dodatek soku porzeczkowego wydaje się zbędny ( w nazwie stylu jednak jest podkreślony). W sumie to jednak smaczne i orzeźwiające piwo. Warka do 07.02.2018.

        Moja ocena: [3.925]

        Comment

        • Brodzislaw
          Senior
          • 09-2013
          • 1020

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: bursztynowy, widać farfocle, lekko zmętnione [3.5]
          Piana: écru, z drobnych pęcherzyków, początkowo obfita, opadając pozostawiła ślad na szkle. [4.5]
          Zapach: owocowy, intensywnie czuć czarną porzeczkę, owoce leśne, borówkę, plus nuty chmielowe: cytrusowe i iglaste. [3.5]
          Smak: czuć cytrusy, w tym linonkę. Słody z nutami zbożowymi i karmelkiem mieszają się z kompotem borówkowym i czarnej porzeczki. Goryczka pomiędzy średnią a intensywną, cytrusowa, żywiczna, lekko ściągająca podniebienie i język. [4]
          Wysycenie: średnie do wysokiego [4]
          Opakowanie: Miłe dla oka, czytelne i b. dobre info. [4.5]
          Uwagi: Piwo jest sycące, mocno nagazowane, mimo wszystko w kierunku wytrawnym.

          Moja ocena: [3.875]

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎