Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

St-Feuillien, Green Flash West Coast IPA (European Edition)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    St-Feuillien, Green Flash West Coast IPA (European Edition)

    To piwo oryginalnie warzone jest przez amerykański browar Green Flash z San Diego (tu recenzja) natomiast jego europejski odpowiednik powstaje w belgijskim St-Feuillien. Wersja z Europy produkowana jest przy użyciu rodzimych słodów. Piwo ma aż 8,1% alkoholu. Wykorzystano chmiele Columbus, Cascade, Centennial, Simcoe i Citra. No ale to wszak imperialna IPA.

    Bursztynowo-brązowa barwa. Nieklarowna.
    Żółtawa, potężna piana o zróżnicowanych bąblach. Długo siedzi wyraźną koroną. Oblepia szkło.
    Bogaty aromat składający się z całej gamy mniej lub bardziej intensywnych nut - sosna, cytrusy, owoce tropikalne, żywica, czerwone owoce, zielona herbata. Spod tego przebijają się także słodowe odcienie.
    Smak bardzo wyrazisty, z bardzo wysoką goryczką. Lekko cierpki w odbiorze. Nachmielenie potężnie odbiło się na profilu, który jest wręcz przeładowany treścią wszelaką. Alkohol niewyczuwalny, aczkolwiek subtelnie grzeje w przełyku. Finisz wytrawny, gorzkość długo utrzymuje się w ustach.
    Nagazowanie średnie w kierunku wyższego.
    Butelka 330ml (a nie jak w Stanach 355ml). Prosta, fioletowa etykieta.

    Piwo dość ekstremalne, zwłaszcza w smaku. No ale na etykiecie napisali extravagantly hopped, więc i dziwić się nie ma co specjalnie. Do tego z alkoholową mocą, choć tą się czuje w głowie a nie w smaku. 7,5 w skali 1-10 jak dla mnie.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎