Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zagrebačka Pivovara, Ožujsko Rezano

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Zagrebačka Pivovara, Ožujsko Rezano

    ... a dokładnie Ožujsko Rezano Tomislavom, czyli połączenie jasnego i ciemnego lagera z należącego do koncernu Moolson Coors chorwackiego browaru Zagrebačka Pivovara z Zagrzebia. Rezano ma 5,9% alkohol i ekstrakt początkowy 13,7%. Składu nie podano.

    Ciemno bursztynowa, herbaciana barwa, wpadająca w miedzianą. Klarowna.
    Jasnobeżowa piana, o średnich i dużych bąblach. Opada do stosunkowo trwałej pianki, kłacząc się na ściankach.
    Aromat słodki, słodowy z dużym udziałem karmelu. Lekko melanoidynowe odcienie gdzieś w tle oraz szczypta drożdży.
    Smak niestety dość ubogi. Ciemne słody, z karmelowym ciałem. Trochę skórki razowego chleba, a także delikatny kwasek. Goryczka mikroskopijna. Nieznaczne owocowe posmaki i słodzik, który pozostaje długo w ustach.
    Przyzwoite, żywe nagazowanie.
    Zielona butelka z wytłoczeniami. Piwna estetyczna etykieta plus firmowy kapsel.

    Piwo wzbudzające podobne emocje co dymisja ministra sportu w Maroku czy wysyp twardzioszka przydrożnego. Do wykorzystania jako napój orzeźwiający gdzieś na chorwackim wybrzeżu. W kategoriach piwnych otrzymuje ode mnie 6,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    #2
    Kwas chlebowy i lekki karmel a aromacie.
    Smak dość płytki i nijaki. Trochę kwasku, trochę ciemnego chleba i palonego słodu. Goryczki brak.

    Zmarnowany Tomislav ale niezły zamiennik powszechnych svijetlych kiedy znudzą się ich kilku litrowe opakowania.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎