Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Faktoria] St. Arnulf

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zodiak, [Faktoria] St. Arnulf

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • kenny
    Senior
    • 04-2009
    • 712

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnobursztynowy/herbaciany, mętny. [4]
    Piana: Niska, dość trwała. [4]
    Zapach: Lekko cytrusowy, przyprawowy, nikły. Kojarzy mi się z witem. [3.5]
    Smak: Ciastkowy, opiekany, cytrusowa chmielowość, goryczka niska/średnia, grejpfrutowa, za to bardzo długa. Na koniec drożdżowy posmak. [3.5]
    Wysycenie: Niemal zerowe. [3.5]
    Opakowanie: Seria "kowbojska", ale tym razem nie ma nic wspólnego z Dzikim Zachodem. Kapsel czarny golas, w dodatku z blachy pancernej, ciężko go odkapslować. [3.5]
    Uwagi: Średnie piwo. Pachnie słabo, w smaku dominuje goryczka, zdecydowanie zbyt długa i zalegająca. Nut belgijskich niewiele, poza silną drożdżowością. Nasycenie zaskakująco niskie, pije się to jak jakąś zupę.

    Moja ocena: [3.575]

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9732

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy, prawie klarowny. [4]
      Piana: Kremowa, bardzo drobna, średniowysoka i dość trwała, ładnie się osadza. [4]
      Zapach: Sosna, chmiel, lekki słód i owoce. [4]
      Smak: Oleisty... Konkretna goryczka, delikatne owoce, może ślad karmelu. Z czasem goryczka rośnie i stępia inne wrażenia. [3.5]
      Wysycenie: Nie było tak źle, chociaż generalnie niskie. [4]
      Opakowanie: Dla mnie za mała czcionka... Poza tym, krój czcionki w nazwie piwa też mi nie leży. Taka sytuacja... [3.5]
      Uwagi: Konkretne piwo, całkiem smaczne, choć brakowało mi o szczyptę więcej karmelu, wtedy smak byłby bardziej zrównoważony (chyba).

      Moja ocena: [3.775]

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Herbaciany, lekko mętne. [4]
        Piana: Kremowa, niska, zostawia firanki na szkle i przyjemną czapę na finiszu. [3.5]
        Zapach: Sosna, owoce, trochę przypraw i piernika. [4]
        Smak: Treściwe i ciężkie ciemnymi owocami oraz karmelem, po paru łykach skontrowane grejpfrutową goryczką wraz z pestką. Alkohol jest trochę wyczuwalny. [3.5]
        Wysycenie: Niskie, w tym przypadku pasuje. [4]
        Opakowanie: Jak zwykle w Faktorii jest co czytać, tym razem jest to krótka biografia świętego Arnulfa. Kapsel czarny, na kontrze pełny skład. [4]
        Uwagi: Ma to być belgijskie IPA i można coś z tego wyczuć w zapachu. Belgii w smaku jest natomiast tyle co dobrej gry naszych piłkarzy z Armenią. Końcowe łyki wybitnie goryczkowe z jakimś bardzo ciemnym chlebem w tle.
        Warka 14.03.2017.

        Moja ocena: [3.75]

        Comment

        • Brodzislaw
          Senior
          • 09-2013
          • 1020

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: bursztynowy, zmętniony [4]
          Piana: jasna, niezbyt obfita ze średnich i dużych pęcherzy, szybko opadła do minimalnej warstwy [4]
          Zapach: z początku bardzo belgijski – owocowy, przyprawowy (korzenny) i drożdżowy. Do tego doszły chmiele cytrusowe i ziołowe. Po ogrzaniu wychodzą też nuty winno alkoholowe. [4]
          Smak: znów na pierwszym planie belgijskie akcenty – drożdżowe i owocowe z przyprawami. Do tego konkretna goryczka, chmielowa cytrusowo-korzenno-przyprawowa. Alkohol lekko rozgrzewa. [4]
          Wysycenie: średnie. Pijalność średnia. [4]
          Opakowanie: Typowe dla Faktorii. Wkurza tylko ta mikro-czcionka [5]
          Uwagi: Faktoria uwarzyła kolejne dobre piwo.

          Moja ocena: [4.05]

          Comment

          • rafalek21
            Senior
            • 04-2015
            • 1407

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztynowy, mętny. [4]
            Piana: Niska, beżowa, nietrwała, lekki ale ładny lacing [3]
            Zapach: Lekko owocowo-przyprawowy, piernik, sosnowy. Średnio intensywny, ale oryginalny i przyjemny. [4]
            Smak: Trochę owoców, lekko korzenny, przyprawowy, karmel, cytrusy, dość wytrawny, ciężkawe, ciało średnie, stosunkowo wysoka goryczka sosnowa, trochę za długa, częściowo przykrywa resztę piwa. [3.5]
            Wysycenie: Niskie - jak dla mnie pasuje. [4]
            Opakowanie: Przyzwoita etykieta w stylu Faktorii, czcionka mogłaby być odrobinę większa, ale za to mamy komplet informacji. [4]
            Uwagi: Zwykle jestem rozczarowany piwami z "Belgian IPA" na etykiecie, to jednak mi posmakowało, choć trochę brakuje mu balansu. Warka do 14.03.2017.

            Moja ocena: [3.7]

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Mętny bursztyn [4]
              Piana: Krótka, niska, grube bąble [3]
              Zapach: Owoce (gruszka, morela), przyprawy, trochę iglaków i szczątkowy tost z razowca, sporo drożdży ale raczej takich z zacieru a nie z Belgii [4]
              Smak: Owoce, przyprawy korzenne. Mocna, za długa goryczka cytrusowo (albedo, pestka)-korzenna [3.5]
              Wysycenie: Średnie w kierunku niskiego [3.5]
              Opakowanie: Etykieta faktoryjnie klasyczna. Nic specjalnego [3.5]
              Uwagi: Może być. Jest i belgian, i IPA, z tym, że to belgian przyjemniejsze i bardziej zrównoważone.
              Wypiłem i wracać pewnie nie będę.

              Moja ocena: [3.65]

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎