Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Baba Jaga] Aura

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Baba Jaga] Aura

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, ładnie opalizuje. [4.5]
    Piana: Ślicznie zdobi szkło, średnio pęcherzykowa, niezbyt wysoka. [3.5]
    Zapach: Mix cytrusów i przypraw, całkiem intrygujący. Pieprz, mięta, pomarańcza, kolendra, pomelo. Obecny jest również karmelowy aromat. [4]
    Smak: Jak w zapachu. Ziołowa, lekko pikantna goryczka połączona jest z grejpfrutem i limonką, a jej poziom nie jest mniejszy niż deklarowane 60 IBU. Słód nie odpuszcza, zboże i karmel ładnie kontruje solidną goryczkę. [4]
    Wysycenie: Średnie, pasuje do tego piwa. [4.5]
    Opakowanie: Czarny kolor etykiety niezbyt odpowiedni do stylu White IPA. Pełny skład w którym też mnóstwo przyprawowo-cytrusowych dodatków. [3.5]
    Uwagi: Piwo można scharakteryzować trzema słowami: zioła, przyprawy, cytrusy.
    Data do 20.01.2017.

    Moja ocena: [3.975]

    Comment

    • GSE
      Senior
      • 10-2002
      • 424

      #3
      kolejna hybryda ipy i witbiera, która mi nie podchodzi. nie ma tu uwypuklonej gładkości pszenicy i orzeźwiających cytrusów. Aura jest bardzo żywiczna i zawiesista, a przez kolendrę dodatkowo mydlana. ma zalegającą łodygową goryczkę..

      Comment

      • Brodzislaw
        Senior
        • 09-2013
        • 1020

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Kolor złoty, zmętniony [4]
        Piana: jasna z bardzo drobnych pęcherzyków i średnich opadła szybko do minimalnej warstwy pozostawiając ślad na szkle. [3.5]
        Zapach: dominują cytrusy, mało czuć belgijskich nuty z kolendrą, skórkami owoców. Czuć za to wyraźnie pikantność pieprzową na finiszu. [3.5]
        Smak: więcej belgijskich nut, z przyprawami, czuć miąższ (albedo) z owoców i skórkę cytrusów. Jest odrobina mięty dająca świeżość. Do tego wyraźna goryczka szlachetna bardzo- grejpfrutowa i cytrusowa. Lekko nawet zalega na języku [4]
        Wysycenie: Wysycenie wysokie do średniego poprawia pijalność, która jak na wytrawne piwo jest bardzo wysoka. Piwo jest zaskakująco pełne ze śladową wręcz wodnistością. [4.5]
        Opakowanie: Typowe dla baba jagi [4]
        Uwagi: Mnie to piwo przygasiło bo lubię napoje wytrawne.

        Moja ocena: [3.8]

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎