Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jan Olbracht Rzemieślniczy, [Waszczukowe] Pszeniczne Kosmiczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Jan Olbracht Rzemieślniczy, [Waszczukowe] Pszeniczne Kosmiczne

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bladojasnozłoty zamglony. Po wlaniu osadu robi się mlecznie... [4]
    Piana: Biała, drobna, niska i nietrwała. Dla pszenicy to porażka... [2]
    Zapach: Cytrusy, ślad bananowy, lekki zboże. [3.5]
    Smak: Słodowa pełnia, ślad grejpfrutowej goryczki, banany i goździki . [4.5]
    Wysycenie: Średniowysokie. [4]
    Opakowanie: Grafika na ecie oraz nazwa słabo do mnie przemawiają. Wysoka jakość wykonania, kapsel "W". Na szczęście obietnica "Hefeweizen" się broni . [4]
    Uwagi: Jeden ze smaczniejszych, klasycznych pszeniczniaków, jakie ostatnio piłem. Szkoda tylko, że piana do d...

    Moja ocena: [3.825]

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Słomkowy, nawet bez wlania osadu jest mleczny. [4]
      Piana: Biała, krótka, złożona z grubych pęcherzyków, nie ozdabia szkła. [2]
      Zapach: Dominują banany, następnie mamy trochę zboża i mandarynki. Goździków nie wyczułem. [4.5]
      Smak: W smaku już inaczej, spodziewałem się bardziej słodyczy, a dostałem kwaskowego goździka z umiarkowaną goryczką w postaci cytrusa połączonego z pikantną przyprawą. Słodkie nie jest, ale smaczne jak najbardziej. [4]
      Wysycenie: Wolałbym ciut wyższe. [3.5]
      Opakowanie: Kosmonauta z petem w gębie i w skafandrze otworzył weizena... [3.5]
      Uwagi: Pszenica dla zwolenników kwasku, czyli nie dla mnie, ale jednak jakoś mi posmakowało. Najlepszy był zapach.
      Warka 08.02.2017.

      Moja ocena: [3.925]
      Last edited by DariuszSawicki; 01-10-2016, 16:59.

      Comment

      • Brodzislaw
        Senior
        • 09-2013
        • 1020

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: słomkowy wpadający w jasne złoto, zmętniony [4.5]
        Piana: jasna, niezbyt obfita, z drobnych i średnich pęcherzyków, opadając zostawiła wyraźny ślad na szkle [4]
        Zapach: typowo weizenowy – orzeźwiające nuty słodów zbożowych połączone ze słodkawym bananem i przyprawą goździka. W tle majaczą chmielowe nuty – ziołowe (?) [4]
        Smak: piwo jest lekko słodkawe. Nuty zbożowe słodów z lekkim kwaskiem na finiszu, łączą się z goździkiem i słabą goryczką. Na finiszu lekko mydlany efekt. Ale tylko lekko [4]
        Wysycenie: średnie do niskiego - jak na styl [3.5]
        Opakowanie: Przyjemne dla oka, dostateczne info [4]
        Uwagi: Bezpretensjonalne, pszeniczne (bawarskie) piwo, dobre do ugaszenia pragnienia.

        Moja ocena: [4]

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎