Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Raduga] Apache

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zodiak, [Raduga] Apache

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • GSE
    Senior
    • 10-2002
    • 424

    #2
    dziwne piwo: w smaku AIPA zmieszana z witbierem, ale gdybym miał zgadywać po zapachu, powiedziałbym, że to sour. aromat wyraźnie kwaskowaty, wręcz kefirowo-octowy. kolor sugeruje, że to IPA, ale pierwsze wrażenia smakowe przypominają wita. jest dużo kolendry i curacao, więc piwo kojarzy się z mydłem i płynem do naczyń zamiast pszenicznej aksamitności pojawia się natomiast żywiczna goryczka (bardziej albedo i iglaki, niż tropiki)
    Last edited by GSE; 11-09-2016, 00:04.

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9732

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, prawie klarowny. [4]
      Piana: Biała, drobna, średniowysoka i nietrwała. [3]
      Zapach: Hm... Sosna, chmiel, dalej "coś niefajnego" i delikatne owoce. Elementów "witowych" się nie dowąchałem... [3.5]
      Smak: Delikatna goryczka i szeroka paleta owoców tropikalnych wszelkiej maści. Ta część jest sama w sobie zrównoważona, ale - gdzie jest witek??? [3.5]
      Wysycenie: Średnie. [4]
      Opakowanie: No, jest wodzu. A mógł być... helikopter... . W stylu Radugi. [4]
      Uwagi: Dziwne piwo nieco, bo "wit" funkcjonuje głównie w nazwie... Innymi słowy: "A, PACZe, pacze, a wita nie widze" .
      Zaobserwowałem, że piwo to cieszyło się sporym powodzeniem na ostatnim odwołanym zlocie.

      Moja ocena: [3.525]

      Comment

      • Brodzislaw
        Senior
        • 09-2013
        • 1020

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: żółto-złoty, lekko zmętniony [4]
        Piana: jasna obfita głównie ze średnich pęcherzyków [3.5]
        Zapach: wręcz perfumeryjny. Osłody zbożowe mieszają się z intensywnym dość cytrusem i owocami tropiku od chmielów. Jest słodko i lekko orzeźwiająco. Nie ma przypraw korzennych. [3.5]
        Smak: Owszem zbożowe nuty, kwasek na finiszu, ciutek kolendry jest ale w śladowej ilości. Za to nadchodzi słodycz i lekko tępawa goryczka. Na końcu piwo mnie nieco zmuliło. [2.5]
        Wysycenie: Wysycenie niskie jak na witbiera [3]
        Opakowanie: Typowe dla Radugi - miła dla oka etykieta i dobre info [4.5]
        Uwagi: Jak na Radugę – kiepsko. Prze-perfumowany pszeniczniak to nie moja bajka.

        Moja ocena: [3.15]

        Comment

        • MarcinKa
          Senior
          • 02-2005
          • 2729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Mleczno-pomarańczowy, piwo mętne, nie przejrzyste. Ładnie się prezentuje. [4]
          Piana: Średniej wielkości, beżowa, trochę grubych bąbli. Średnio trwała. Pozostawia ślady na ściankach kufla. [3.5]
          Zapach: Umiarkowanie intensywny. Na pierwszym planie amerykański chmiel, później cytryna i kolendra. Chmiele cytrusowe. Może trochę ubogi, ale ładny. [4]
          Smak: Nie skomplikowany, niezły. Typowy wit z mocnym cytrusowym chmieleniem i skórką cytryny. Posmak chmielowy, cytrusowy, średni. Z czasem chmiel coraz bardziej zalegający. Piwo sprawia wrażenie lekko wodnistego. [3.5]
          Wysycenie: Dobre. Trwałe, dość mocne, drobne. [4]
          Opakowanie: Jak zwykle u Radugi, ładna grafika. Ładna kolorystyka. Parametry podane. Brak tylko firmowego kapsla i staranniejszego wykonania. [4]
          Uwagi: Niezłe, orzeźwiające piwo. Trochę tylko zalega goryczka i lekko wodniste. Dobre na upały.

          Moja ocena: [3.75]
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎