Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Broumov, Opat Tmavé Výčepní Pivo 3,5%

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cezar
    Senior
    • 05-2001
    • 1349

    Broumov, Opat Tmavé Výčepní Pivo 3,5%

    Piwo ciemne o zawartości alkoholu 3,5% (zawartość ekstraktu nieznana), dosładzane aspartamem. Butelka 0,5 l. zakupiona w Broumovie.

    Brązowoczerwona barwa, beżowa, drobnoziarnista piana, słaby karmelowy zapach, takiż smak.

    Niezłe piwko, ale pijałem lepsze.
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #2
    Zgodnie ze stroną browaru piwo ma 10% ekstraktu.

    Comment

    • pioterb4
      Senior
      • 05-2006
      • 4322

      #3
      Pierwszy ciemniak jaki przyszło mi oceniać, przywieziony z Czech, wypiłem wczoraj podczas meczyku. jako że nie znam sie na ciemnych piwkach to moja ocena może być troche nieobiektywna, ale napisze to co odczułem, a jak wypije więcej ciemnych to najwyzej skoryguję poglądy.
      Kolor: ciemnobrązowy, pod światło czerwone odcienie, klarowne, ładne(5)
      Piana: beżowa i gęsta, szybko opada, nie zostawia śladów na szkle ani też nawet cieniutkiej warstwy(3)
      Wysycenie: w szklance nie widać bąbli( wszystkie ciemne tak mają??), w ustach nie czuć praktycznie nic, aby piwko było orzeźwiające to brakuje mu tego Co2 sporo(2)
      Zapach: czuć karmelowość, ale słabo. Zero chmielu, zero słodu ani innych zapaszków, moim zdaniem troche mało wyrazisty(3,5)
      Smak: Tak jak i zapach, czuc karmelowośc, ale delikatną. Wytrawne, bez posmaków slodyczy, niestety nie ma goryczki chmielowej(3,5)
      Opakowanie: klasyczny Opat, bardzo ładne z resztą jak cała seria(5)

      Comment

      • Dreamer
        Senior
        • 05-2003
        • 1576

        #4
        zaw. alk. 3,5% (ekstr. 10,0%), but. 0,5 l
        dostępne w sklepie na Pomorskiej (Łódź)

        Staraniem Marka - właściciela sklepu na Pomorskiej - przybyło w nasze strony trochę czeskich specjałów, między innymi cała seria Opatów z Broumova. Jakieś takie nieszczególnie zachwycające to piwka, ale przynajmniej jest okazja przyjrzeć się im lepiej. Ciemniak to oczywiście piwo dosładzane, ale - jak się okazało - zupełnie różne od innych znanych dosładzanych tmavych piw z Czech i Słowacji.
        kolor - ciemny, kawowy, z rubinowymi przebłyskami;
        piana - mocna strona tego piwa: gruba, kremowa czapa w beżowym kolorze, która dość długo utrzymuje się wbrew nikłemu nagazowaniu piwa;
        nasycenie - słabiutkie;
        zapach - kawowo-karmelowy z niepokojącym kwaskowato-diacetylowym przebiciem;
        smak - na szczęście diacetyl z zapachu nie ujawnia się w smaku i, pomimo, że w smaku ciemnego Opata czuć "taniość" tego piwa (prosty, niedopracowany bukiet), to piwo w sumie nie jest złe - kompletnie nie czuć słodzika i jakiejkolwiek słodkości (co, jak na czeskiego ciemniaka już jest sukcesem), smak pozostaje wytrawny: lekko karmelowy, lekka gorzka czekolada i specyficzna (ale nie dyskryminująca) kwaskowatość. Ogólnie smak gładki, w którym niewiele się dzieje i stąd może spora wodnistość w zakończeniu. Goryczki chmielowej rzeczywiście jak na lekarstwo, ale jest za to lekka cierpkość gorzkiej czekolady.
        Gdyby tak pozbyć się jeszcze tego diacetylu z zapachu...
        Attached Files
        Blog: Piwna Brytania

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          #5
          Odechciało mi się oceniać gdy przeczytałem datę do przydatności marzec 08, sprzedano mi je na Legnickiej we Wrocku.

          Piwo takie sobie.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • anteks
            maruda
            • 08-2003
            • 10738

            #6
            Broumov, Opat Tmavé výčepní pivo 3,5% niefiltrowane !!
            piana - bardzo obfita , gęsta , śmietankowa , bardzo długo się utrzymuje
            kolor - ciemny brąz , lekko mętne
            smak - lekkie piwo o karmelowym posmaku z lekką goryczką , bardzo smaczne
            wysycenie- średnie , bardzo dużo drobnych bąbelków gazu
            Bardzo dobre piwo , szkoda tylko że w sklepie stało na regale zamiast w lodówce
            zakupione w Browarku w cenie 10,60zł za PET 1l
            Mniej książków więcej piwa

            Comment

            • pizmak666
              Senior
              • 12-2006
              • 1898

              #7
              Beczkowe można było dostać w Non Iron.
              „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

              "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

              Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12199

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                Broumov, Opat Tmavé výčepní pivo 3,5% niefiltrowane !!
                piana - bardzo obfita , gęsta , śmietankowa , bardzo długo się utrzymuje
                kolor - ciemny brąz , lekko mętne
                smak - lekkie piwo o karmelowym posmaku z lekką goryczką , bardzo smaczne
                wysycenie- średnie , bardzo dużo drobnych bąbelków gazu
                Bardzo dobre piwo , szkoda tylko że w sklepie stało na regale zamiast w lodówce
                zakupione w Browarku w cenie 10,60zł za PET 1l
                to piwo powinno być w innej kategorii - w butelkach szklanych jest pasteryzowane.

                Comment

                • anteks
                  maruda
                  • 08-2003
                  • 10738

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                  to piwo powinno być w innej kategorii - w butelkach szklanych jest pasteryzowane.
                  w temacie nie ma nic o szklanych i pasteryzowanych , proszę moderatora o utworzenie nowego tematu i przeniesienie tam mojego opisu
                  Mniej książków więcej piwa

                  Comment

                  • anteks
                    maruda
                    • 08-2003
                    • 10738

                    #10
                    i foto
                    Attached Files
                    Mniej książków więcej piwa

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      #11
                      Kupione w łódzkim Zofmarze z rosyjskojęzyczną wersją etykiety (темное чешское пиво).

                      Kolor: Pod światło ciemniejszy niż portery bałtyckie.
                      Piana: Niezbyt wysoka i niezbyt trwała.
                      Zapach: Bardzo silny. Dobrze czuć karmel, słód, trochę jakby brzeczkę. Dziwny trochę, ale raczej nie odrzuca.
                      Smak: Czesi nie przestają mnie zadziwiać. Piwo ma 10% ekstraktu, a treściwością przebija nasze dwunastki. Bardzo pełne w smaku. Czuć słodowość, wyraźne "ciemne" nutki, leciutką paloną goryczkę, a w posmaku sympatyczną chlebowość.
                      Opakowanie: Etykieta prawie jak na zdjęciu Dreamera, tyle że wszystkie napisy poza nazwą są po rosyjsku, cyrylicą. Krawatka czeskojęzyczna.
                      Uwagi: Naprawdę dobra, solidna ciemna desitka.

                      Comment

                      • danhaj
                        Senior
                        • 04-2010
                        • 619

                        #12
                        Piwo zakupione w Broumovie w przybrowarnianym sklepie w 1 litrowym pecie z etykietą zastępczą za 40 kc. Piwo niefiltrowane. Mimo, że nie przepadam za ciemnym piwem muszę przyznać, że bardzo mi smakowało.
                        Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                        www.czechforum.pl

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎