Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Beer Bros, Kwassiflora

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Beer Bros, Kwassiflora

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Vortex
    Senior
    • 12-2011
    • 153

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemnozłota [4]
    Piana: minimalna; niemal od samego początku wyłącznie na obrzeżach [2]
    Zapach: kwaskowy; owocowy; może delikatnie kwiatowy [4]
    Smak: kwas owocowy raczej delikatny - na pewno nie wykrzywia (ale to może zależy jakie kto ma doświadczenia z kwasami); wyczuwalna marakuja; piwo pijalne [3.5]
    Wysycenie: raczej wysokie [4]
    Opakowanie: etykieta zawiera podstawowe informacje o trunku; kolorystyka etykiety: czerń i biel [4]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.6]

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2837

      #3
      Kwassiflora, czyli berliner weisse z dodatkiem marakui ( w uzupełnieniu ekstrakt 8o BLG ).
      Według mojej oceny kwaśność na odpowiednim poziomie ( a nie zdarza się to często w naszych interpretacjach tego stylu ), dodatek wyczuwalny, ale nie przytłaczający. Rześkie, lekkie, kwassskowe, dobrze wysycone. Wypiłem szybko i z przyjemnością. Brawo dla ekipy Beer Bross
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      • MarcinKa
        Senior
        • 02-2005
        • 2729

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Żółte, słomkowe, dość mocno mętne (nalewałem z osadem). O ile pamiętam, Berliner był mniej mętny i bardziej biały. [3.5]
        Piana: Piana, mimo brutalnego nalewania, była na 1.5. Po prostu w trakcie nalewania pojawił się cieniutki kożuszek z białej drobniutkiej pianki (nie pokrył nawet całej powierzchni piwa), który zniknął właściwie od razu. I tyle było piany. Z drugiej strony (tak było też na Berlinerze) to piwo tak ma. [3.5]
        Zapach: Ubogi, prosty. Kwas i coś pod spodem. Jakby owoce jakieś. Może to od słodu pszenicznego, a może marakuja. [4]
        Smak: Całkiem smaczne, bardzo orzeźwiające. Najpierw kwas, później troszkę słodu, owoców. Na koniec kwaśny posmak, krótki. Piwa właściwie tu nie czuć. Kwas jest średnio mocny i przyjemny. [4]
        Wysycenie: Początkowo intensywne, grube bąble. Później przestaje szumieć, ale gaz jest do końca mocny. Dobre grube wysycenie, takie jak w Berlinerze. [4.5]
        Opakowanie: W stylistyce browaru. Ładna czarno biała etykieta na chropowatym papierze. Zastanawiam się tylko czy centralny napis Berliner Weisse to dobry pomysł. Zalatuje trochę podpinaniem się pod klasyka. Parametry podane. Szkoda tylko, że brak firmowego kapsla. [4]
        Uwagi: Zaskoczyło mnie to piwo in plus. Wszystko chyba za sprawą bardzo przyjemnego smaku kwasu. Do tego posmaki obok też fajne. Świetne na upał.

        Moja ocena: [3.95]
        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

        Comment

        • Brodzislaw
          Senior
          • 09-2013
          • 1020

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: zmętnionego złota/miodu [4]
          Piana: niezbyt obfita ze średnich pęcherzyków, szybko zniknęła. [2.5]
          Zapach: orzeźwiający, owocowo-kwaskowy i nuta zbożowa. Czuć nieco marakuji [3.5]
          Smak: Orzeźwiająco, kwaskowo-słodowo i owocowo. Zero goryczki! [3.5]
          Wysycenie: Wysokie, optymalne [4.5]
          Opakowanie: Poprawne, dobre info [3.5]
          Uwagi: Wysokie wysycenie plus znikomy alkohol sprawia, że to bardziej napój gaszący pragnienie niż piwo.

          Moja ocena: [3.475]

          Comment

          • jacekwerner
            Senior
            • 05-2004
            • 2837

            #6
            Foto :
            Attached Files
            Ochotnicza Straż Piwna
            BAZA = 7446

            Comment

            • rafalek21
              Senior
              • 04-2015
              • 1407

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Chyba słomkowy, klarowny. [5]
              Piana: Biała, bardzo niska, nietrwała, szkła prawie nie zdobi. [3]
              Zapach: Kwaśny - tak typowo dla lactobacillusa(nie wiem jak to opisać, może jakby cytrynowe, ale też nie do końca), po za tym szczątkowa nuta zbożowa, trochę marakui - bez spojrzenia na etykietę pewnie bym o niej nie wspomniał. [3.5]
              Smak: Kwaśny, cytrynowy, z wyraźnym zbożowym posmakiem, troszkę marakui, wodnisty(nawet za bardzo), goryczki brak. [3]
              Wysycenie: Chyba średnie, za niskie. [3]
              Opakowanie: Etykieta prosta ale podoba mi się, w składzie nie wymieniono jedynie chmielu z nazwy(może go nie ma ) [4]
              Uwagi: Jak dla mnie za bardzo wodniste i za nisko wysycone. Sporo mamy kwasów/berlinerów na rynku - ten jest jednym z słabszych. Warka do 15.12.2018.

              Moja ocena: [3.325]

              Comment

              • yavo
                • 03-2009
                • 909

                #8
                Pite z kija, bardzo przyjemny chleb w smaku, kwaśne jak trzeba, marakuję czuję. Jak na swój styl, naprawdę bardzo dobre, ino mało gazu.
                Last edited by yavo; 16-06-2019, 18:21.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎