Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Niechanowo, Pilsner 30

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Niechanowo, Pilsner 30

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4312

    #2
    Piana nędzna, drobnopęcherzykowa, szybko opada, pozostaje mała obrączka. Woń ziemista, mineralna, charakterystyczna dla niemieckich odmian pilsa. Barwa jasnożółta.
    Goryczka delikatna, wyraźniej zaznacza się w drugiej fazie degustacji, może nieco za niska, ale subtelna, raczej mamy do czynienia z balansem nut słodowych i goryczkowych.
    Wysycenie średnie.
    Warka do 04.01.2017.
    Etykieta prosta, niewydziwiana, za to pomysł umieszczenia daty ważności na szyjce mało szczęśliwy (jest b. słabo widoczna).
    Brakuje informacji o użytych chmielach i drożdżach.
    Jak na debiut nie jest źle.

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4312

      #3
      Ta sama warka pita po krótkim "odstaniu się" w piwniczce. Niewiele więcej do dodania, poza uwagą, że za drugim razem piwo wydaje się łagodniejsze i gładko wchodzące. Nie mogę się uwolnić od wrażenia, że wystarczyłoby dopracować jakiś szczegół (sam nie wiem,jaki), żeby piwo było bez zarzutu.

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasne złoto, idealnie klarowne. [5]
        Piana: Drobnopęcherzykowa, średniowysoka, trwała, ładne warstwy na szkle. [4.5]
        Zapach: Dziwnie dużo biszkoptów i wręcz ciasta. Oprócz tego trochę ziół i trawy. [2.5]
        Smak: Całkiem spora jak na pilsner goryczka, zdecydowanie ziołowo-łodygowa z metalicznym wtrętem, ale bez jonów żelaza. Słód schowany, lekko owocowy, piwo jest dosyć treściwe. [4]
        Wysycenie: Średnie, wolałbym wyższe w tym piwie. [3]
        Opakowanie: Prosta i zarazem bardzo ładna etykieta, jest sporo opisu o 30 dniach leżakowania, wszystko miło dla oka rozmieszczone. Podany jest piwowar z nazwiska, kapsel firmowy, pół punktu odejmuję za brak podania konkretnego chmielu. [4.5]
        Uwagi: Piwo z datą do 31.01.2017, może trochę za stare, ale chyba nie wpłynęło to na zapach, który mi nie podszedł. Niemniej jak znajdę świeżą warkę to natychmiast sprawdzę.

        Moja ocena: [3.55]

        Comment

        • nietzschee
          Senior
          • 07-2016
          • 319

          #5
          Wygląd: kolor słomka, spora piana, ale mieszana, zdecydowanie w przewadze grubo pęcherzykowa, szybko się dziurawi, jakiś lacing, obrączkowy zostaje.
          Zapach: Zapach chlebowy, z jakąś nutą kwiatową i pieprzną, jakieś sianko, taki czysty, jak w niemieckich pilsach.
          Smak: Wysycenie żenująco niskie, no nie, nie do pilsa, goryczkę czuć, ale nie jest ona jakoś wybitnie średnia nawet, może to i dobrze, bo jest metaliczna, jak w innych piwach Niechanowa, chmielu już nie czuć, niby jest tak lekko, niemiecko, ale jednak pojawia się masełko, a raczej maślanka, fajna pieprzność również w smaku. Wystarczyłoby je nagazować i załatwić nuty chmielowe również w smaku i byłby całkiem ok., polski pils.
          Attached Files

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9731

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasnozłoty, lekko zmętniony. [4]
            Piana: Biała, drobna, niewysoka i niezbyt trwała. [3]
            Zapach: Chmiel i słód - klasycznie. Mniej klasycznie - lekkie warzywka... [3.5]
            Smak: Rasowa goryczka, nie za mocna, ślad słodu. Typowy pils . [4]
            Wysycenie: Dość wysokie, dla pilsa w sam raz. [4]
            Opakowanie: Prosta eta. Niewyszukana, choć może i charakterystyczna. [3.5]
            Uwagi: Fajny, lekko goryczkowy pils. Na lato w sam raz .

            Moja ocena: [3.7]

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              #7
              Warka: 26/12/2017 pite 02/06/2017

              Aromat ubogi. Słodowy z lekkim kwiatowo-ziołowym chmielem. Bez szału.
              W smaku: słodowe, pół pełne ze średnio intensywną "żatecką" goryczką. Jest ziołowo-łodygowy posmak z delikatną owocowością. Goryczka lekko ściągająca i zalegająca, ale przez to piwo ma smak od początku do końca, bez tej cholernej koncernowej pustki.

              UWAGI:
              Cena 2.99zł. Jeśli cena nie skoczy a dostępność nie zmaleje to będzie można je kupować częściej. Lepszy niż jego "brat lager". Jest blisko mitycznego i dobrze dostępnego (oby weszł odo stałej oferty Piotra i Pawła) "Pilsa za trzy złote"
              fot. https://www.instagram.com/p/BU2dy5vF...en-by=stok_tom
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • marqqq
                Senior
                • 12-2014
                • 659

                #8
                Kolor: Jasnozłoty, lekko zmętniony.
                Piana: Biała, niewysoka i dość trwała.
                Zapach: Chmiel dość przytłumiony.
                Smak: Goryczka, a może bardziej gorycz. Początkowo wydawało mi się beznadziejne, ale nie jest źle.
                Opakowanie: Kojarzy mi się z wyrobami Brackiego. Sporo informacji.
                Uwagi: Warka 20.12.17. kupione w Intermarche w promocji.

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: bursztynowy [4]
                  Piana: biała, drobna, obfita, opadała powoli ale zauważalnie [4]
                  Zapach: leciutki ale klasyczny, głównie słodowy [3.5]
                  Smak: w miarę pełne i treściwe choć momentami treściwość zanikała podczas picia, goryczka umiarkowana, dobrze wyczuwalna, delikatny owoc przypominający brzoskwinię, niezły finisz słodowy, całość nieźle zbalansowana choć momentami coś gdzieś uciekało [3.5]
                  Wysycenie: troszkę za dużo [4.5]
                  Opakowanie: podobają mi się nowe ety Niechanowa [4.5]
                  Uwagi: Fajne piwko warte powtórki

                  Do osoby dodającej tej browar do bazy. Dlaczego potraktowałeś Niechanowo jak nowy browar, wybudowany od początków, a nie po po prostu uaktywniłeś stary browar. przez to zakłamywana jest historia browarnictwa bo każdy kto wejdzie będzie myślał, ze w Niechanowie były/są dwa różne browary. Tak naprawdę jest to jeden browar z przerwą w działalności. Proszę o połączenie dwóch browarów w jedno i nie olewanie opinii forumowiczów w tym temacie, dziękuję

                  Moja ocena: [3.675]
                  Attached Files
                  Last edited by becik; 25-07-2017, 20:36.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • nietzschee
                    Senior
                    • 07-2016
                    • 319

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                    Warka: 26/12/2017 pite 02/06/2017


                    UWAGI:
                    Cena 2.99zł. Jeśli cena nie skoczy a dostępność nie zmaleje to będzie można je kupować częściej. Lepszy niż jego "brat lager". Jest blisko mitycznego i dobrze dostępnego (oby weszł odo stałej oferty Piotra i Pawła) "Pilsa za trzy złote"
                    fot. https://www.instagram.com/p/BU2dy5vF...en-by=stok_tom
                    W Krakowie kupowałem za 5 zł, to jednak zdecydowanie inny poziom cenowy

                    Comment

                    • jacekwerner
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 2837

                      #11
                      Mnie w aromacie przeszkadzała klasyczna "piwnica", w smaku lepiej, na pewno na plus zdecydowana goryczka ( bo to pilsner jest ). Ogólnie nie jest źle
                      Zakupione w Intermarche Krynica, warka do 11.03.2018.
                      Ochotnicza Straż Piwna
                      BAZA = 7446

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nietzschee Wyświetlenie odpowiedzi
                        W Krakowie kupowałem za 5 zł, to jednak zdecydowanie inny poziom cenowy
                        No niestety. W PiP obecnie regularna cena to 4,89zł
                        Znacznie wyżej wycenione niż warte.
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎