Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ułan Browar, Kapral

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Ułan Browar, Kapral

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Żółto-złoty, mocno opalizujący [4]
    Piana: Biała, drobna, średniowysoka, długa [4.5]
    Zapach: Ciut słodu, okruszek chlebowości. Pustawy [3.5]
    Smak: Dużo zboża i orzeźwiający kwasek. Goryczka średnia [3.5]
    Wysycenie: Średnie [4]
    Opakowanie: Pite w browarze ale kelnerka nie do końca wiedziała jak to piwo się nazywa - "No jasne", brak podkładek, szklanka typu szejker [4]
    Uwagi: Nie jest kosmicznym osiągnięciem ale w kategorii jasne pełne mocna trójka z plusem

    Moja ocena: [3.675]
    Last edited by leona; 02-02-2017, 14:23.

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4552

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasno żółty, ładnie pilsowy, piwo mocno mętne. [4]
      Piana: Ciężko jednoznacznie ocenić bo przy podaniu była wyraźnie opadnięta. Piwo musiało chwilę postać za barem bo na powierzchni był tylko cienki kożuszek z obręczą, ale szkło ponad nim szczelnie oblepione aż pod wierzch. W trakcie picia pozostawały nieregularne plamy. [3.5]
      Zapach: Bardzo wyraźny - świeżo rozkrojone cytrusy z leciutką słodowością w tle, ciut zapachu pszenicznego. [4.5]
      Smak: Tu również dominuje znaczna soczysta owocowość (brzoskwinia, ananas, rengloda, w tle limonka) ale również jest nuta słodowa, taka raczej typu drożdżowego ciasta. Po chwili wyczuwa się również ślad chmielowej goryczki a także nuty słodu pszenicznego (czyżby tu był?). Dobrze pijalne, przyjemne piwo, jednak jak na pilsa zbyt wygładzone, za mało goryczkowe. Coś mi się zdaje że celowo, by było do wypicia przez przesiadującą tu nieogarniętą gawiedź na co dzień spijającą tyskacza lub radlery. [4]
      Wysycenie: Dość niskie, mi pasowało bo takie lubię ale jak by było wyższe to też bym się nie przyczepił. [4]
      Opakowanie: Kufel firmowy ale brak podkładek. [3.5]
      Uwagi: Próbowane w browarze 29.04.2017, 9 zł/0,5 l.

      Moja ocena: [4.1]

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4552

        #4
        Tak się przedstawia:
        Attached Files

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9731

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnozłoty, lekko zamglony. [4]
          Piana: Biała, średniodrobna, wysoka, ale dość szybko opada. [3.5]
          Zapach: Słód, owoce i lekki powiew chmielu. [3.5]
          Smak: Lekka goryczka, łodygowa nieco, ślad owoców. Goryczka dominuje. [3.5]
          Wysycenie: Dość wysokie. [4]
          Opakowanie: W stylu browaru, proste i estetyczne. Nie do końca podoba mi się nazwa piw(a). Tutaj chyba powinny zostać użyte stopnie wojskowe, charakterystyczne dla kawalerii... [3.5]
          Uwagi: Przyzwoite piwo jasne, stwierdzam to jako st. kpr. pchor. rez. .

          Moja ocena: [3.55]

          Comment

          • Prusak
            Senior
            • 07-2005
            • 4312

            #6
            Piwo, owszem przyzwoite, lecz coś mi w nim przeszkadza. Niewykluczone, że jako tylko kpr pchor rez. bez starszeństwa mogę się mylić. Piana niekoniecznie ciekawa, choć piłem z butelek na wynos. W zapachu słabo, trochę słodu i nuty estrowe. Goryczka zbytnio się "zaokrągla" i przechodzi w taką aksamitną słodowość. Też twierdzę, że jak na pilsa, jest za mało czysta.
            W sumie 4 minus.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎