Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Marysia, [Fabryka Piwa] Cascadian Twilight

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Marysia, [Fabryka Piwa] Cascadian Twilight

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • TomN
    Senior
    • 03-2013
    • 106

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Brunatny, wpadający w czerń, zmętniony. [5]
    Piana: Beżowa, drobna, zbita, niewysoka, ale w stylu, znaczy szkło, trwała.. [4.5]
    Zapach: Słodki, ciasto na naleśniki, nie tyle co wanilia, a cukier waniliowy, mleczna czekolada, delikatna paloność i kawa przeplatane żytem. Żywica z tropikami na drugim planie. W sumie fikuśnym gofrem zalatuje. Niestety znów wyczułem nutę sosu sojowego. Z czasem słodycz traci na intensywności i uwydatnia się kawa i kapka stęchlizny... [3.5]
    Smak: Wyraźna goryczka ( cytrusowa ), która pozostaje na języku dłużej niż kontra słodyczy. Nieco zalegająca i ściągająca. Tutaj żyto wyraźniejsze niż w aromacie. Karmel, gorzka czekolada, odrobina żywicy i drewna. Trochę kawowej cierpkości i borówki.
    W ustach czuć solidny ekstrakt.
    Pozostawia niezbyt przyjemny, gorzko-kwaśny posmak. [3.5]
    Wysycenie: Średnie, dobra przeciwwaga dla oleistości i pełni. [4.5]
    Opakowanie: Nowoczesna, z tych prostszych, komplet informacji, grafika na etykiecie niezbyt do mnie przemawia. [3.5]
    Uwagi: 07.03.17
    Przyzwoite piwo.
    Może ja mam jakieś omamy, ale odnoszę wrażenie, że sos sojowy pojawia się wśród tych ciemniejszych piw częściej niż kiedyś

    Moja ocena: [3.725]

    Comment

    • melor
      Senior
      • 04-2006
      • 364

      #3
      aromat: amerykańskie chmiele. I nawet porzeczkę czuję. Zdecydowanie porzeczka.
      kolor: czarny, mętny
      piana: mała ale drobna i trwała. Utrzymuje się cienką warstwą i osadza na szkle
      smak: Smakuje mi już od pierwszego łyka. Gładkie, gęste, wysoka, zauważalna goryczka, wyraźne aromaty chmielowe. Bardzo niskie nasycenie, prawie brak. Goryczka wyraźna, ale nie jest zalegająca.
      Mocne, konkretne piwo. Pijalne.
      Podoba mi się etykieta. Napisy/informacje wyglądają jak z De Molena, ale rysunek bardzo ładny.
      7/10

      Comment

      • KlossJ23
        Senior
        • 08-2013
        • 136

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: czarnobrązowy, lekko zmętniony [4]
        Piana: Niezbyt obfita i umiarkowanie trwała, średniopęcherzykowa [3.5]
        Zapach: W zapachu dominują czekolada, karmel i iglaki z wyraźnymi nutami owocowymi, alkohol niewyczuwalny. [4]
        Smak: Gorzka czekolada, sosna, palone zboże (kawa Inka?), i słód wymieszane z cytrusami, całość zupełnie wytrawna i lekko kwaskowata z przyjemną wyraźną goryczką. Krótko pisząc- IPA stoutowata, bardzo udane połączenie moich ulubionych stylów [4.5]
        Wysycenie: Średnie, wzmagające wrażenie lekkości i wytrawności mimo całkiem sporego stężenia ekstraktu [5]
        Opakowanie: eee....yyyyy.....0.5l butelka z jakąś etykietą, która choć nienachalna w kolorystyce to jednak zawiera najistotniejsze informacje (IBU 60, alc. 7.0 %, ekstrakt 17 Plato, amerykańskie chmiele i drożdże) [3.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.175]

        Comment

        • GSE
          Senior
          • 10-2002
          • 424

          #5
          lukrecja, kawa, owoce tropikalne, a na końcu intensywny orzech włoski. nieco popiołowe i palone, a w aromacie można wyczuć ciastka brownie. zaskakująco dobre - 3,7/5

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎