Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jan Olbracht Rzemieślniczy, [Piwni Koledzy] Weizenbock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Jan Olbracht Rzemieślniczy, [Piwni Koledzy] Weizenbock

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • otvirak
    Senior
    • 04-2005
    • 766

    #2
    mętny banan

    Chyba moje pierwsze piwko z tego browaru i od razu miłe zaskoczenie.
    Konkrety: IBU 15, ekstr. 16,5%, alk. 7%.
    Barwa: przydymiony banan, mętne jak trza.
    Piana: drobnopęcherzykowa, gęsta, dopiero po ok. 20 minutach widać prześwity.
    Zapach: goździki i winno-słodowe nuty.
    Smak: słodkawy, znów goździki, owoce tropikalne, rodzynki; pełny, goryczka minimalna.
    Wysycenie: 3/10.
    Opakowanie: butelka 0.5 l., etykieta z kolesiem, któremu zombie położył rękę na prawym ramieniu Plus tekst głoszący m.in. że to ciemne pszeniczne
    Do powtórki, bo smaczne.
    Attached Files
    niepoprawny czechofil


    Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
    WISŁA MISTRZ!

    Comment

    • otvirak
      Senior
      • 04-2005
      • 766

      #3
      I jeszcze jedno: zamiast silenia się na waizenbocka, powinni napisać "pszeniczne mocne"
      niepoprawny czechofil


      Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
      WISŁA MISTRZ!

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Żółty wpadający w pomarańczę, całkowicie mętne. [4]
        Piana: Kremowa, krótka, słaba. [2.5]
        Zapach: Drożdże, świeże zboże, a następnie różne przyprawy, z owoców banan i odrobinę ciemnych winogron. Bardzo wyrazisty i piękny aromat. [5]
        Smak: Przyjemnie słodki, odrobinę drożdżowy, zdecydowanie zbożowy, lekko opiekany chlebek też jest. Owoce jak w zapachu, czyli banany i słodkie winogrona. Goryczki właściwie nie wyczuwam. [4.5]
        Wysycenie: Za niskie. [3]
        Opakowanie: Bardzo dobrej jakości etykieta, widać pomysł i coś nowego. [4.5]
        Uwagi: Świetne piwo, jeśli ktoś nie pił to polecam, a szczególnie tym którzy lubią słodką pszenicę i wyraźnie z tyłu schowanego chlebkowego koźlaka.
        Warka 04.04.2017. Jutro natychmiast zrobię zapasy.
        Tym razem w ocenie byłem mało obiektywny i sugerowałem się doznaniami, a nie stylem. Piwo ma mało z koźlaka, ale było tak weizenowo smaczne, więc proszę o zrozumienie.

        Moja ocena: [4.375]

        Comment

        • von_scheisse
          Senior
          • 02-2012
          • 488

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Pomarańczowe, mętne. [4]
          Piana: Umiarkowanie obfita, po nalaniu słychać wyraźne syczenie, ale piana dość długo się utrzymuje równym kożuszkiem. [4]
          Zapach: Bananowy, z lekką gumą balonową. W tle sporo akcentów zbożowych. [3.5]
          Smak: Wszystko, to co powinien mieć dobry weizen - jest drożdżowo i bananowo. No, może przydałoby się więcej goździka. Początkowo piwo smakuje jak mocny pszeniczniak, nut charakterystycznych dla koźlaka nie było za wiele. Trochę mdlący, z uwagi na całkowity brak goryczki i wyraźną słodycz, karmel zaczyna wyłazić po ogrzaniu. W tle pojawiają się też niezbyt intensywne nuty opiekane, tostowe. Piwo jest treściwe. [3.5]
          Wysycenie: Wysokie – na poziomie weizena. [4.5]
          Opakowanie: Sam projekt fajny, jednak na minus zaliczam brak szczegółowego składu. [4]
          Uwagi: Data przy­dat­no­ści: 04.04.2017

          Moja ocena: [3.65]
          Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
          http://www.chmielnik-jakubowy.pl
          https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

          Comment

          • grodek
            Senior
            • 06-2015
            • 527

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Brązowy, całkowicie mętne [4]
            Piana: Jasnobeżowa, początkowo dość obfita, jednak szybko opadła. [3.5]
            Zapach: Aromat śliwki, rodzynek, bananów. Do tego trochę goździków, oraz chlebka. [4]
            Smak: Bardzo pełne, treściwe, niemal gęste. Słodowość, z wyraźnym goździkiem, posmakiem drożdżowym. Lekka śliwka, skórka chleba, na finiszu nieco wyczuwalny alkohol. Goryczka niska, niemal niewyczuwalna. [4]
            Wysycenie: Dość wysokie, pasuje do tego piwa. [5]
            Opakowanie: Taka sobie, mnie nie porwała. Brak dokładnego składu, firmowy kapsel. [3.5]
            Uwagi: Termin do 19.08.2018. Przyzwoite piwo, można wypić ze smakiem.

            Moja ocena: [3.975]
            604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎