Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, PL-US

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Kormoran, PL-US

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9732

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy, lekko zmętniony. [4]
    Piana: Kremowa, bardzo drobna, dość wysoka i trwała. [4]
    Zapach: Sosna - cytrusy - chmiel - słód (lekki). [4]
    Smak: Goryczka chmielowa, cytrusy, owoce tropikalne i daleki posmak karmelu. Ładnie ułożony. [4]
    Wysycenie: Niezbyt wysokie. [4]
    Opakowanie: W stylu Kormorana, proste. Nazwa taka sobie (choć rozumiem intencje...). [4]
    Uwagi: Kormoran po raz kolejny pokazuje, że nie trzeba przesadnie wysoko wciągać sztandar rewolucji, żeby uwarzyć sensowne, smaczne piwo. Polecam .

    Moja ocena: [4]

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy [4.5]
      Piana: Niewysoka, beżowa, drobnopęcherzykowa, średnio trwała, delikatnie zdobi szkło. [3.5]
      Zapach: Umiarkowanie cytrusowy, trochę tropików, delikatnie karmelowy. Przyjemny, ale mógłby być trochę bardziej intensywny. [3.5]
      Smak: Cytrusowy, owoce tropikalne, uzupełniony karmelem, ładnie łączy się w jednolitą całość, średnia ziołowa goryczka, krótka i przyjemna. [4]
      Wysycenie: Średnie - pasuje(tak mi się wydaje bo wypiłem szybko piwo i zapomniałem o ocenie) [4]
      Opakowanie: Prosta etykieta w stylu Kormorana, pełny skład. [4]
      Uwagi: Bardzo smaczna i pijalna IPA, dobrze zbalansowana, wyraźnie chmielowa. Kolejne dobre piwo od Kormorana, lepsze od tegorocznego Plonu zielonego. Muszę pamiętać żeby wziąć jeszcze jedną butelkę, bo następna warka dopiero za rok. Warka do 31.01.2017.

      Moja ocena: [3.8]

      Comment

      • seblop
        Member
        • 03-2015
        • 35

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztyn lekka mgiełka. [4.5]
        Piana: Drobno i średnio pęcherzykowa. raczej nie trwała. [4]
        Zapach: Cytrusy świeże i lekki karmel przebijający się w tle. [4.5]
        Smak: Kontynuacja zapachu. cytrusy i lekka kontra słodowa w postaci karmelu. [4.5]
        Wysycenie: Optymalne [4.5]
        Opakowanie: Standard dla serii PLON.OK [4.5]
        Uwagi: Piwo pite świeże parę dni po rozlewie. Strzał w dziesiątkę z chmielem z US w PL no i świeży tego roczny. Piwo bardzo dobre.

        Moja ocena: [4.45]

        Comment

        • yaro74
          PremiumUżytkownik
          • 09-2012
          • 2089

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: bursztynowy, zamglony. [4]
          Piana: wysoka, gęsta, drobnopęcherzykowa, dość trwała, zostawia lekkie ślady na szkle. [4.5]
          Zapach: średnio intensywny, cytrusy, owoce tropikalne, karmel. [4]
          Smak: początkowo pojawia się średnia i przyjemna goryczka, do tego podobnie jak w zapachu owoce. Po chwili pojawia sie karmel i lekka słodkość. [4]
          Wysycenie: średnie. [5]
          Opakowanie: przeciętna etykieta, podany skład, ładny kapsel. [3.5]
          Uwagi: Smaczne piwo, jednak trochę za drogie.

          Moja ocena: [4.075]

          Comment

          • MarcinKa
            Senior
            • 02-2005
            • 2729

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Lekko mętne, bursztynowe, trochę pomarańczowe, takie matowe. [3.5]
            Piana: Drobna, lekko kremowa, średnio trwała, średnio duża. Pozostawia ślady na ściankach kufla. [4]
            Zapach: Chmiele żywiczne, trochę owoców suszonych i tropikalnych. Ładny zapach, ale nic specjalnego. Niestety niezbyt mocny. Tak między średnim a słabym. [3.5]
            Smak: Taka normalna, dobrze zbalansowana i z nie przesadzonym chmieleniem AIPA. Są smaki żywiczno cytrusowe, są suszone owoce, słodowość, odrobina karmelu. Jest wyraźna goryczka na koniec. Niestety, trochę zalegająca. [4]
            Wysycenie: Odpowiednie. Średnio mocne, trwałe i raczej drobne. [4.5]
            Opakowanie: Staranne i solidnie wykonane, jak to u Kormorana. Kapsel dedykowany, parametry podane. Fajna nazwa. Zabrakło tylko pomysłu na jakąś ciekawszą grafikę. Szkoda, bo Kormoran miewa bardzo dobre grafiki. [3.5]
            Uwagi: Takie dobre solidne piwo. Niczym się nie wybija szczególnie i nie posiada większych wad. Po prostu smaczne.

            Moja ocena: [3.8]
            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Zamglony bursztyn. [4]
              Piana: Kremowa, drobna, średnio wysoka, bardzo trwała, przeciętnie znaczy szkło. [4]
              Zapach: Owoce tropikalne, karmel, nawet cukierki krówki, delikatne cytrusy. [3]
              Smak: Na szczęście smak nie tak mdlący jak zapach. Wysoka zbożowa pełnia uzupełniona karmelem, goryczka średnia o charakterze ziół i cytrusów, krótka. Balans doskonały. [4]
              Wysycenie: Średnie, bardzo odpowiednie do tego piwa. [4.5]
              Opakowanie: Dobra nazwa, pełny skład, przeciętne wykonanie. [4]
              Uwagi: Piwo sezonowe. Nie mogę odnieść się do ubiegłorocznej wersji gdyż zwyczajnie przegapiłem to piwo rok temu. Dodam jeszcze, że już po wypiciu goryczka, która wcale nie jest duża zaczyna trochę zalegać. Termin do 06.02.2018.

              Moja ocena: [3.675]

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4312

                #8
                Zakupiłem dziś w promocji tę samą warkę do 06.02.2018, jako że dziś mijał termin ważności.
                Jeszcze się nie przeleżało, zapach, moim zdaniem bez zarzutu, aipowy, świeży, intensywny, smakowo przywodzi na myśl Plony z Kormorana, ale goryczka jest bardziej matowa, ziołowa, mniej landrynkowych akcentów. W sumie ciekawy strzał.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎