Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Setka] Kapitan Drake

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Setka] Kapitan Drake

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnozłoty, zamglony. [4.5]
    Piana: Niska i nietrwała, za to ładnie zdobi szkło. [2.5]
    Zapach: Limonka i sól, - czyli tak jak się spodziewałem. [4]
    Smak: Limonkowy, umiarkowany i krótki kwasek, mało słony, niska goryczka, lekkie, w posmaku lekko słodowo-zbożowe. [4]
    Wysycenie: Średnie - dobrze pasuje. [4.5]
    Opakowanie: Bardzo ładna etykieta, czytelna, komplet informacji. [4.5]
    Uwagi: Smaczny, wyraźnie limonkowy napój, mocno orzeźwiający, choć jak dla mnie mógłby być odrobinę bardziej słony. Warka do 05.04.2017.

    Moja ocena: [3.925]

    Comment

    • GSE
      Senior
      • 10-2002
      • 424

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: złocisty i raczej klarowny - zdziwiło mnie, że dodatek słodu pszenicznego sprawił, że piwo było tylko lekko opalizujące [3]
      Piana: gruboziarnista i krótkotrwała, później szczątkowa, więc to gose wyglądało jak białe wino [2]
      Zapach: cytrus wyraźny i intensywny jak w Limonka Hooligans z Piwoteki, ale mniej przyjemny, bo nie robi wrażenia świeżości i soczystości - raczej zatęchły aromat starego, psującego się owocu; mocno nie odrzuca, jednak robi trochę gorsze wrażenie; po ogrzaniu wychodzi nieco chlebowa słodycz [3]
      Smak: mocno kwaśne jak sok wyciśnięty ze świeżego limona - to zdecydowanie dominuje, ale sól na pewno trochę podbija smak i jest wyczuwalna; bardzo fajne i pijalne piwo na lato, lepiej schłodzone - jest wodniste i wchodzi jak lemoniada z odrobiną lagera; kiepski posmak wysuszonej skórki na finiszu; mohito w nazwie jest jedynie dobrym chwytem marketingowym - do tego drinka bym Kapitana Drake'a nie porównał, bo kolendra minimalna (brak mydła) i nie daje tego co mięta, której w piwie nie ma; Mosaica też nie czuć [3.5]
      Wysycenie: wysokie, czyli jak trzeba [4]
      Opakowanie: bardzo ładna grafika i kształt etykiety, dokładny skład i dużo informacji, miła wzmianka "za pomoc przy obieraniu limonek dziękujemy…"; kapsel golas [4.5]
      Uwagi: 1531 limonek? to robi wrażenie. fajnie, że można takie piwo kupić w Tesco

      Moja ocena: [3.225]

      Comment

      • Petitpierre
        Senior
        • 01-2014
        • 2560

        #4
        Na limonkach to Sir Drake, jak już, nie zmiażdżyłby hiszpańskiej Armady. Dokąd zmierzamy?
        Mały porterek-przyjaciel nerek

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: mętna żółć, nie bardzo mi się podoba [2.5]
          Piana: odebrane bez piany, po pierwszym łyku stan jak na fotce [2]
          Zapach: zleżałych cytrusów i mojito [2.5]
          Smak: zleżały cytrusy cd, lekka goryczka, pestkowa, cytrusy dość mocne, miały być pewnie orzeźwiające, a były zaledwie lekko kwaśnawe.finisz to znowu pestkowość i słabo wyczuwalny słodowy smak [2]
          Wysycenie: sporo wygazowane [2.5]
          Opakowanie: plus za knajpiany wafel w knajpie [2]
          Uwagi: kiepskie, bardzo kiepskie, Setka powinna zwrócić mi kasę za coś takiego

          Moja ocena: [2.225]
          Attached Files
          Last edited by becik; 10-05-2017, 22:06.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztynowy, za ciemny i zbyt zmętniony. [3]
            Piana: Rewelacyjnie zdobi szkło, dziwne bo piana jest w sumie niska i szybko opada. [3]
            Zapach: Zdecydowanie limonki , mało tu piwa. [2]
            Smak: Spora pełnia słodowa, lekka ziemisto-żywiczna goryczka, kwasek oczywiście obecny i nawet przyjemnie orzeźwiający, wynikający pewnie ze słodu zakwaszającego ( ja tu jak przedpiszcy starych cytrusów nie odczułem). Wreszcie czuć sól, która jest tu bardzo dobrze wkomponowana. [4]
            Wysycenie: Za duże, wystarczy że limonka orzeźwia, nie muszę tak często bekać... [3]
            Opakowanie: Zielona kolorystyka, pełny skład, morska opowieść. [4]
            Uwagi: Styl mojito gose jest moim zdaniem zupełnie zbyteczny. Gdyby pozbyć się tych limonek ( w zapachu szczególnie) to byłoby to całkiem sympatyczne gose. Warka 27.03.2018.

            Moja ocena: [3.1]

            Comment

            • LESNICZYy
              Senior
              • 01-2018
              • 950

              #7
              Limonka za bardzo dominuje jak na mój gust , wali w ryja jak zomowiec pałą w robotnika PRL . Piwo dla sadomasochistów , w połowie myślałem o wylaniu ale nauczono mnie nie marnować produktów spożywczych . Jakby było po 2 złote to i tak bym nie kupił , ocena 2/5

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎