Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Księży Młyn, [Okrętowy] Karaka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Księży Młyn, [Okrętowy] Karaka

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9732

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny nieprzejrzysty. Bez refleksów. [4]
    Piana: Beżowa, bardzo drobna, dość wysoka, średniotrwała. [3.5]
    Zapach: Kawa, gorzka czekolada, karmel i jeszcze coś, jakby... siano? [4]
    Smak: Wytrawna, gorzka czekolada, na początku lekki słonawy posmak, pewna ostrość, dodająca piwu charakteru. [4]
    Wysycenie: Niskie. [4]
    Opakowanie: Dość prosta eta z rysunkiem rzeczonej karaki, sporo info o statku (bawiąc - uczy ) i o piwie. [4]
    Uwagi: Ciekawe piwo, głównie ze względu na oryginalny, lekko słonawy akcent. Poza tym, angielsko-porterowo "tępodymne". OK, ale ja jednak wolę Bałtyk (w tematach piwnych).

    Moja ocena: [3.95]

    Comment

    • kenny
      Senior
      • 04-2009
      • 712

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
      Piana: Niska/średnia, szybko opada do zera. [3]
      Zapach: Likier czekoladowy i słone paluszki. Ciekawe. [4.5]
      Smak: Czekoladowy, lekko winny i zbożowy, orzech włoski, palone, na koniec ziołowa, raczej niska goryczka, nuty popiołowe i śladowy słony posmak na języku. [4]
      Wysycenie: Niskie. [4.5]
      Opakowanie: Ładne, podoba mi się pomysł na etykiety ze statkami, eta estetyczna, szkoda, że nie ma dokładnego składu. [4.5]
      Uwagi: Ciekawe, całkiem smaczne piwo. Zapach zapowiadał coś słodkiego, cięższego, a w rzeczywistości smak jest dość wytrawny, troszkę brakuje mu ciała. Dominują nuty czekoladowe i palone, sól zdecydowanie w tle. Dobre, złożone, ale szkoda, że nie poszli wyżej z ekstraktem. No i dla mnie soli też powinno być więcej. Mimo tego polecam, solidna robota.

      Moja ocena: [4.15]

      Comment

      • von_scheisse
        Senior
        • 02-2012
        • 488

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarne, nie­przej­rzy­ste. [4.5]
        Piana: Niska, brązowawa. Nawet przy energicznym nalewaniu nie jest skora do tworzenia się. Bardzo szybko redukuje się praktycznie do zera, pozostawiając minimalną obwódkę. [3.5]
        Zapach: Czekoladowy, kaka­owy. Bardzo przyjemny. [4.5]
        Smak: Przede wszystkim gorzka, deserowa czekolada. Sól jest wyraźnie odczuwalna, ale w żadnym razie nie przeszkadza, wzmacnia wręcz bardzo przyjemne nuty czekoladowe. Kakaowe akcenty na dłużej pozostają na podniebieniu. Goryczka niska. Alkohol niewyczuwalny, świetnie ukryty. [4.5]
        Wysycenie: Niskie, co wzmaga pijalność. [4]
        Opakowanie: Etykieta ładna, czytelna. Szkoda, że nie podano pełnego składu. Pozostałe informacje - są. [4]
        Uwagi: Data przy­dat­no­ści: 01.04.2017 r.

        Moja ocena: [4.35]
        Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
        http://www.chmielnik-jakubowy.pl
        https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12171

          #5
          Smaczne, gładkie piwo. Ekstrakt (18,5%) wskazuje trochę na cięższy kaliber, to nie jest ciężkie, ale pełne tak. W smaku gorzka czekolada, leciutki palony kwasek i więcej palonej goryczki, ciut lukrecji. Wszystko bardzo przyjemnie gładkie, zbalansowane. Jest trochę soli, szczególnie zostaje potem na ustach. Finisz przyjemny, dość długi z posmakiem kakao.

          Dla mnie soli w sam raz, wszystko fajnie wyważone. Moim zdaniem zdecydowanie udane piwo.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎