Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Raduga] Kazek Sorgo AIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Raduga] Kazek Sorgo AIPA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Nasycony złoty, zamglony. [4]
    Piana: Biała, drobna, wysoka, ale niezbyt trwała. [3.5]
    Zapach: Karmel, owoce tropikalne, nawet powiew toffi, daleki ślad chmielu. [4]
    Smak: Jeszcze przed owocami ślad karmelu, akcent chmielowo-sosnowy. Lekka ostrość chmielowa, wszystko zrównoważone. [4]
    Wysycenie: Średnie. [4]
    Opakowanie: Tym razem Kazek i jego rower na zielonym tle i z zielonym kapslem. [4]
    Uwagi: Hm, sam nie wiem, dlaczego, ale... Smakowało! Może dlatego,że nie wyczułem sorgo?

    Moja ocena: [3.95]

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemnozłoty, opalizujący, zamglony. [4.5]
      Piana: Niewysoka, jasnobeżowa, średnio trwała, delikatny lacing. [3.5]
      Zapach: Czuć, że nachmielone Mosaic'em - dość intensywna cebula (może nawet przypomina trochę duriana), owoce tropikalne, trochę cytrusów, lekko sosnowy. Jak dla mnie przyjemny, choć innym może nie do końca przypasować, na dość intensywny aromat mogła mieć wpływ temperatura - piwo miało pewnie koło 15°C jak je otwierałem. [4]
      Smak: Półsłodkie, owoce tropikalne, trochę cytrusowe. średnia słodowość, lekko karmelowe, gładkie, średnia pełnia, średnio-wysoka goryczka żywiczno-ziołowa. [4]
      Wysycenie: Niskie wysycenie - pasuje, ale mogłoby być trochę wyższe. [3.5]
      Opakowanie: Ładna i czytelna etykieta, pełny skład. [4.5]
      Uwagi: Całkiem smaczna i dość złożona AIPA, bogato nachmielona - szczególnie na aromat, zaskoczyły mnie wyraźne "skutki uboczne" Mosaic'a, a co do Sorgo, to mam wrażenie, że miało ono znaczny wpływ na gładkość piwa. Warka do 05.05.2017.

      Moja ocena: [3.975]

      Comment

      • kenny
        Senior
        • 04-2009
        • 712

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnopomarańczowy, mętny. [4]
        Piana: Średnia, trwała, ładnie oblepia szkło. [4]
        Zapach: Dość intensywny, owoce tropikalne, cytrusy. Potem niemal zanika. [4]
        Smak: Lekko słodowy, cytrusy, goryczka cytrusowo-pestkowa, średnia. [4]
        Wysycenie: Średnie. [4]
        Opakowanie: Jako poznaniak nie mogę ocenić Kazka negatywnie A na serio to jest ok, przejrzyście, sensowny opis, a nie jakieś "morskie opowieści". Duża, wąsoszowa etykieta na plus. [4]
        Uwagi: Ok, ale bez zachwytu. IPA jak to IPA. Sorgo nie wyczuwam. Goryczka nie zabija, szkoda, że mocniej nie nachmielili na smak. Zapach początkowo bardzo mocny, później niemal niewyczuwalny. Niezłe, ale niczym się nie wyróżnia.

        Moja ocena: [4]

        Comment

        • MarcinKa
          Senior
          • 02-2005
          • 2729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złote, pomarańczowe. Trochę mętne. [4]
          Piana: Leciutko beżowa, średnio duża i średnio trwała. Jest trochę dużych bąbli. Taka średnia. [3.5]
          Zapach: Ładny, ale trochę ubogi. Dominuje żywiczny chmiel i trochę tropikalnych owoców. Umiarkowanie intensywny. [4]
          Smak: Jak na Ipę trochę lekkie, bardziej Pa. Dominują owoce tropikalne, trochę żywicy i goryczka. Goryczka mocna, i trochę taka łodygowa, zalegająca. Sorgo może jest, ale nie wiem jak smakuje. [3.5]
          Wysycenie: Dobre wysycenie. Dość mocne i trwałe. [4]
          Opakowanie: Ładna zielona etykieta, dobra grafika. Bardzo fajny motyw z Nowakiem i jego wielką wyprawą. Taki pierwiastek popularyzatorski wielkiego wyczynu podróżniczego sprzed blisko 100 lat. Będąc miłośnikiem historii, podróży i rowerów, czuję się jak target tego przekazu. Parametry podane, wykonanie staranne. Gdyby jeszcze był firmowy kapsel, byłoby 5. [4.5]
          Uwagi: Przyjemne, smaczne, lekkie, orzeźwiające piwo z niewielkimi wadami, w bardzo przyjemnej otoczce. A może by tak pociągnąć wydobywanie zapomnianych polaków, którzy coś tam zrobili, a jest ich trochę. Benedykt Polak, Nicefor Jaxa-Czernichowski, Michał Boym, Józef Struś,...

          Moja ocena: [3.775]
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎