Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nepomucen, Break

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Nepomucen, Break

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • kenny
    Senior
    • 04-2009
    • 712

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnobursztynowy, lekko opalizujący. [4.5]
    Piana: Wysoka, bardzo trwała, oblepia szkło. [5]
    Zapach: Owoce tropikalne, przyjemny. [4.5]
    Smak: Słodowy, karmelowy, lekko opiekany, cytrusowo-skórkowa chmielowość i cytrusowo-skórkowo-ziołowa goryczka, wysoka, długa, zalegająca, zostaje łodygowo-piołunowy posmak na języku. [3.5]
    Wysycenie: Niskie. [4]
    Opakowanie: Standard u nich, estetyczne, ale nudne. [4]
    Uwagi: Hm, jak na mój gust, to zdecydowanie przechmielone, goryczka niestety jest za długa, zalega i w dodatku potem na języku ma piołunowy charakter. Gdyby nie to, byłoby przyjemne, pachnie ładnie, smak początkowo też fajny. Do poprawy.

    Moja ocena: [4.1]

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemne złoto, z zawieszonymi drobinkami wyglądającymi jak bąbelki w kisielu [3.5]
      Piana: Szaro-jasnokremowa, drobna, wysoka, bardzo długa [5]
      Zapach: Pomarańcze, mandarynki, ciut ananasa. Na dalszym planie, po ogrzaniu nuty ściętego drzewa iglastego [4.5]
      Smak: Słodowa baza wyraźna ale krótka, szybko przesłonięta przez grejpfrutowo-ziołową goryczkę, długą, średnio mocną. Dobrze wyczuwalna gładkość [4]
      Wysycenie: Średnie [4]
      Opakowanie: Niezła etykieta, dość enigmatyczny skład [3.5]
      Uwagi: Dobre, udziwnione owsianą kisielowatością, ipa

      Moja ocena: [4.225]

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19159

        #4
        Nasycenie nieznaczne, ciut za słabe. Piana ładnie osadza się na szkle. W aromacie delikatny karmel i owoce cytrusowe. Za słabo amerykę czuć! W smaku atakuje mocna, długa goryczka. Dość przyjemna w połączeniu ze słodową pełnością. Dobre, choć ja dla mnie zbyt mocna ta goryczka. Wiem taki styl. I dlatego nie wrócę do niego, choć owsiane klimaty w połączeniu z amerykańskimi chmielami sam przerabiałem. Tu wydaje mi się źle dobrano odmiany.
        Attached Files

        Comment

        • Brodzislaw
          Senior
          • 09-2013
          • 1020

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ciemnego złota/bursztynu, lekko zamglony [3.5]
          Piana: jasna obfita z drobnych pęcherzy, pozostawiła ślad na szkle. [4]
          Zapach: z butelki chmielowy - cytrusy i słodkie owoce. W szkle ponownie czuć intensywny aromat chmielowy: cytrusowe i słodkie tropikalne owoce z domieszką żywicznych i kwiatowych nut. Słody wyczuwalne są za sprawą karmelu i owsianych płatków. Wyczuwalny jest też diacetyl. [3.5]
          Smak: czuć bazę słodową z karmelkiem, kontrowane wysoką goryczką w nucie ziołowej i żywicznej, zalegająca na języku i podniebieniu. Całość wygładza wsad owsiankowy, który nadaje pełni piwu. [3]
          Wysycenie: Niskie - za niskie [3]
          Opakowanie: Ciekawa grafika, dobre info [4]
          Uwagi: Piwo niestety ma wady - diacetyl w aromacie i niezbyt przyjemną goryczkę w smaku. Przydałoby się też wyższe wysycenie.

          Moja ocena: [3.35]

          Comment

          • Pivotal
            Senior
            • 05-2013
            • 671

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemniejszego złota, wyraźnie zamglone. [4.5]
            Piana: O barwie złamanej bieli, drobnoziarnista, bardzo wysoka i bardzo trwała, pięknie obkleja szkło, krążkując przy tym... gęsta do końca. [4.5]
            Zapach: Owoców marakui i mango, białego winogronu trochę cytrusów oraz ciasteczkowa słodowość. [4]
            Smak: Wyczuwalne mango, marakuje, biały winogron, trochę iglaków, grejpfrut oraz ciasto. Piwo gładkie, treściwe z długą, wyraźnie zaznaczoną goryczką. [4]
            Wysycenie: Do końca, średnie. [4]
            Opakowanie: Niezbyt ciekawa, kiepsko z wiadomością o składnikach. Firmowy kapsel. [3.5]
            Uwagi: Warka do 20.12.2018, wypite 17.12'18. Piwo mi przypasowało, piłem je już wcześniej z datą do 14.09.2018. **306**

            Moja ocena: [4.05]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎