Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gryf, [PiwoWarownia] Pora Na Chmielesfora

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Gryf, [PiwoWarownia] Pora Na Chmielesfora

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Zmętniony bursztyn. [4]
    Piana: Niska, średnio-niska trwałość, jasnokremowa, lekko, ale ładnie zdobi szkło. [3]
    Zapach: Kokos, słodki, lekko kwiatowy(albo ziołowy), diacetyl i chyba odrobinę mokrego kartonu. [3]
    Smak: Kwaśnawy, cytrusowy, trochę karmelu, średnia ziołowa goryczka(nie ma 70 ibu), średnio długa, trochę wodniste, delikatny kokosowy posmak. [2.5]
    Wysycenie: Niskie. [3]
    Opakowanie: Ładna i czytelna etykieta, podstawowe parametry, niedokładny skład. [4]
    Uwagi: Dość słabe piwo, wyraźnie czuć tu Sorachi Ace, ale podstawa piwa jest wadliwa, po 1/3 wylałem. Warka do 30.04.2017.

    Moja ocena: [2.9]

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, delikatne zmętnienie. [4]
      Piana: Wysoka i trwała, jasnokremowa, przyjemnie dla oka zaznacza ślady na szkle. [4.5]
      Zapach: Mąka z młynu, trochę herbaty i polskich owoców. [3]
      Smak: Jeśli to piwo ma w goryczce 70 IBU to ja nie mam na imię Darek Goryczka owszem jest, ale dużo mniejsza i w postaci rozgryzionej łodygi i delikatnego grejpfruta. Dramatycznie brakuje słodu, a co gorsze na finiszu pojawia się tu niepożądany kwasek. [3]
      Wysycenie: Niskie, nie pasuje. [2.5]
      Opakowanie: Ładna etykieta dobrej jakości, pełny skład, kapsel czarny i goły. [4]
      Uwagi: Goryczkowe i kwaśne piwo. Jakoś ten balans mi nie podszedł. Proszę o więcej goryczki, zero kwasu, no i słodu przede wszystkim...
      Warka 31.08.2017.

      Moja ocena: [3.225]

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
        Uwagi: Goryczkowe i kwaśne piwo. Jakoś ten balans mi nie podszedł. Proszę o więcej goryczki, zero kwasu, no i słodu przede wszystkim...
        Warka 31.08.2017.
        Druga?/kolejna warka i dalej kwaśne, przynajmniej wiadomo czego unikać.

        Comment

        • Jurandofil
          Senior
          • 10-2007
          • 976

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Mężczyźni znają znacznie mniej barw od kobiet. Udowodnione naukowo. A jednak kolor tego Piva jest niepowtarzalny. Nawet w oczach mężczyzny. [4.5]
          Piana: Wzór. Nalewasz do szkła, a czapka piany rośnie. W odpowiednim kształcie. W kształcie wzorowym. [5]
          Zapach: Kiedy ośmiolatek mówi: nie Tato, tylko powącham... ale ładnie! [5]
          Smak: Na pierwszym planie rześkość. IBU w stosownej wartości, które czujesz, a nie przyjmujesz, to rozwiązanie godne naśladowania. Potem, gdy już odkładasz szklankę, orientujesz się, że zawładnął Tobą CYTRUS. Cytrus rześkości! Smak bywa kwaśny bo jest kwaśny albo smak bywa kwaśny, bo jest mistrzostwem Cytrusa. [5]
          Wysycenie: Dlaczego wzorowe? Bo czujesz w gardle, a nie w żołądku. [5]
          Opakowanie: Znowu wzór! Jeśli widać butelkę, której nie szukasz z ulicy przed sklepem, mimo, że półka w środku jest 5 metrów od witryny, to jest to kapitalne opakowanie. [5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.975]
          Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

          Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
          Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

          Comment

          • GSE
            Senior
            • 10-2002
            • 424

            #6
            wziąłem kilka łyków na Hevelce i czułem głównie diacetyl - słaaabe

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎