Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mazurski, Mazurski Lager Jasny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Mazurski, Mazurski Lager Jasny

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemny bursztyn, coś tu jest nie tak... [2.5]
    Piana: Biała, krótka, ale barman nalewał bardzo powoli. [3]
    Zapach: Chmiel, słód, po ogrzaniu wyraźna trawa z lekko korzennym aromatem. [3.5]
    Smak: Solidna goryczka, łodygowa, deklarowane 23 IBU to zdecydowanie za mało. Słód delikatny, trochę owocowe i bardzo orzeźwiające. [4.5]
    Wysycenie: Średnie w stronę wysokiego. [4]
    Opakowanie: Pite z kranu, firmowy kufel, brak wafla. [4]
    Uwagi: W składzie chmiele: Magnum, Perle, Saaz. Okazuje się, że lager może być bardzo dobrym piwkiem, pod warunkiem że nie jest z koncernu.

    Moja ocena: [3.85]
    Attached Files
    Last edited by DariuszSawicki; 27-11-2016, 12:10.

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #3
      To piwo jest już dostępne w wersji butelkowej .
      Barwa niestety bursztynowa, choć i tak jest lekka poprawa. Powinna być złota.
      Jestem z Ełku i bardzo mi przykro to co czuję w zapachu: wyraźna ścierka nawet z mydłem.
      Dzięki chyba tylko Bogu w smaku jest odpowiedni balans słodowo-goryczkowy, choć ciut przesunięty w tę drugą stronę. Goryczka jest ziołowa, trochę pikantna i wysoka.

      Browar Rzemieślniczy z Ełku... To jakiś żart, powinno być napisane browar regionalny.
      Attached Files

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Piwa z Ełku to czysta loteria..
        Piwo napełnione do butelki 09.03.2017 ( tak jest podane na etykiecie, nie ma terminu ważności, tylko zalecane 30 dni do spożycia) jest świetne.
        Przede wszystkim zapach: zupełnie inny, żadnej ścierki, natomiast jest wspaniała mazurska trawa, parę pikantnych ziół i przyjemna słodowa kontra od słodu pilzneńskiego.
        W smaku bywało różnie, przeważnie było przechmielone, a tutaj goryczka jest taka jaką deklarują, czyli 23 IBU ( no, może 30 IBU według mnie), bardzo trawiasta, mniej ziołowa niż odczucie w zapachu. Słód w postaci zboża smacznie uzupełnia to piwo, które nie ma żadnych wad i jest doskonałym lagerem.
        Barwa niestety jest bursztynowa, czekam na złoto o którym zapewniali pod koniec listopada.
        Ręczę za tę warkę, wiadomo czym jest zwykły lager ( nic odkrywczego), tym bardziej jestem dumny, że akurat ten wyjątkowo smakowity lager pochodzi z mego miasta.

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty zamglony. [4]
          Piana: Biała, drobna, dość wysoka i trwała. [4]
          Zapach: Chmielowo-słodowy z minimalnym powiewem owoców. Oldskulowy, fajoski... [4]
          Smak: Goryczka, mało agresywna, z tłem słodowym i owocowym. Tło słodowe w trakcie picia dziwnie się wycofuje. [3.5]
          Wysycenie: Średniowysokie. [4]
          Opakowanie: Nowe wzornictwo, zdecydowanie ładniejsze, m.in. ze względu na jelenia/daniela . [4]
          Uwagi: Smaczne piwo nieco w starym stylu, ja takie lubię. Polecam .

          Moja ocena: [3.8]

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ciemno-złocisty, klarowne [5]
            Piana: ecru, gęsta, zwarta, utrzymuje się do samego końca, nawet gdy w szkle nie ma już piwa [5]
            Zapach: lekki, slodowo-leśny [3.5]
            Smak: pełne, treściwe, lekka goryczka, miła i świeża, w kącikach usta podczas picia leciutko słodkawe akcenty, finisz solidnie słodowy, całość bardzo dobrze zbalansowana [5]
            Wysycenie: minimalnie za duże [4.5]
            Opakowanie: etykieta bez jaka jest, mi średnio się podoba, firmowy kapsel [4]
            Uwagi: Bardzo smaczny klasyczny lager, piwo z typu tych, które można wypić całe za jednym łykiem....

            Moja ocena: [4.4]
            Attached Files
            Last edited by becik; 23-12-2017, 20:41.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4305

              #7
              Mi też podeszlo to piwo. Barwa i piana bez zarzutu, piana zostawia obręcze, wysycenie ciut poniżej średniej, ale ja nie przepadam za zbyt wysokim. W zapachu nuty słodowe prawie wcale nieobecne, racze chmielowo-ziemiste z lekką nutą ziolową. W smaku balans przesunięty w stronę goryczki, choć z czasem pojawia się solidna, treściwa podbudowa ciagle kontrowana, taki słodowo-matowy, wyrazisty grunt.
              Solidne piwo, ciekaw jestem jak wyszedłby im klasyczny pils.

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #8
                Zaplanowałem dziś po pracy ocenić warkę 13.04.2019, ale po przeczytaniu komentarza kolegi Prusaka z którym całkowicie zgadzam się odpuściłem sobie bo nie chcę być papugą.
                Dodam od siebie, że od dłuższego czasu piwo trzyma wysoki poziom i jest jednym z najlepszych jasnych lagerów w Polsce.

                Comment

                • DariuszSawicki
                  Senior
                  • 08-2012
                  • 2868

                  #9
                  Jedyna wada to zbyt ciemny kolor, bursztynowy w stronę na bardziej ciemną.
                  W zapachu trawa mazurska, zioła oraz delikatny chlebek.
                  W smaku jest pełne słodowe i treściwe, a jednocześnie skontrowane dosyć dużą jak na lager goryczką o charakterze łodygi i pikantnych ziół.

                  Świetny lager z terminem do 03.05.2021, jestem dumny, że pochodzi z mojego miasta.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎